kulatina kulatina komentáře u knih

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Krásný příběh z války prožitý skupinkou mladých lidí na pozadí skutečné události. Kniha vás naplní nejen napínavým dějem, ale také historickymi fakty o jedné velkolepé události. Po přečtení jsem celou událost ještě studovala přes wikipedii, žasnu, co vsechno autorka absolvovala, než sedla ke psaní, a já jen chválím a chválím, a knihu zařazuji mezi poklady. :-)

24.09.2018 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Kniha mě bavilo, hlavní hrdinka se zabývá pořád svými myšlenkami, je to čtení pro všechny ženské, které rádi všechno rozpitvávají. V polovině děj trochu stagnoval, že jsem začala sledovat, kolik stran je do konce, ale ve 3/4 se to "rozseklo" a pak už jen samá pozitiva. Dávám 4 hvězdy.

08.06.2018 4 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Kniha určená pro mladší čtenáře rozdělená do dvou realit, jedna skutečná, jedna děj v počítačové hře. Žasnu nad autorkou, kterou mám moc ráda, jak se umí vcítit do mladého člověka postupně podléhajícího virtuálnímu světu. Je pravda, že autorka perfektně a čtivě píše, ale zdlouhavý děj a dobrodružství panáčka v počítačové hře mě v polovině knihy přestal bavit. Ale mladí čtenáři si přijdou na své. Pro psychology postup, jak u člověka vzniká počítačová závislost. Kniha za 3 hvězdičky, ale autorka má plný počet, ta prostě umí psát na jakéhokoliv téma.

17.05.2018 3 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Tuto knihu jsem původně odkládala, měla jsem obavy, že mě z pohledu padesátileté čtenářky děj skupiny dětí nebude bavit. Ale vsadila jsem na oblíbenou autorku, a ona opět nezklamala. Do děje se snadno ponořite, a žasnete, jak jsou děti v touze po dobrodružství ochotni zajit daleko a riskovat. Kniha mi přirostla k ruce, zapomněla jsem na zahradu :-), a četla a četla. Děkuji za obohacení, co kniha od Ursuly Poznanski, to perla.

07.05.2018 5 z 5

Slepí ptáci Slepí ptáci Ursula Poznanski

Kniha mě zasáhla. Celým příběhem se táhne napětí, kdo je vlastně za všechno zodpovědný. Příběh mi přišel tak silný, že jsem si musela nakonec vygooglovat, jak TO TAM tenkrat bylo. Děkuji autorce za mé obohacení této historické události formou pěkné detektivky.

01.05.2018 5 z 5

Útěk Útěk C. L. Taylor

Kniha mě bavila v první části, pak už jsem byl pro mne děj nevěrohodný, komplikovaný, a musela jsem se nutit ho dočíst.

13.04.2018 2 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Od knihy jsem se nemohla utrhnot, napínavý děj, svižně vyvíjející příběh viděný očima muže a ženy, střídající se v krátkých kapitolách. Po tom, jak držíte palce hlavním hrdinům, přišel bohužel konec příběhu, který byl úplně mimo děj, takže zklamání. Jak to vlastně dopadlo s oběma hrdiny, se tak úplně nedozvime.

25.03.2018 4 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Tak na tomto soustu jsem si pochutnala. :-) Moc mě bavil thriller z prostředí psychiatrické léčebny, kde zápletku řeší v hlavní roli žena - policajtka. Člověk se skoro oklepe, co lidé v tomto ústavu mohou mít za sebou, a jak je to poškodí na celý život. Autorka opět vše nabízí napínavou formou, a pachatele bych neuhodla ani náhodou. Fakt plný počet, a jdu na další díly! :-)

02.03.2018 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Nedočteno. Po veleúspěšném prvním díle nabízí autorka průměrný příběh, patřící dle mého názoru do knihovny pro náctileté. Děj se velmi pomalu vyvíjí, z pohledu starší ženy mne nezaujal, a když se do 300 stran neodehrálo nic zvlastniho,
kniha me začala nudit a odložila jsem ji. Škoda.

05.02.2018 2 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Příběhem jsou probíhající komplikované úvahy jedné nešťastné ženy. Málo přímé řeči, velmi pomalu gradující příběh. Nelogicke jednani hlavních postav. Kniha by mohla být poloviční, a přesto by nic nechybělo. Řekla bych triller pro náctileté. Tři hvězdičky za téma, ale zpracování by mohlo být zajímavější.

08.01.2018 2 z 5

Dřív než půjdu spát Dřív než půjdu spát S. J. Watson

Kniha se mi bohužel nelibila. Děj se vlekl, velmi pomalý vývoj, pořád jsem sledovala, kdy uz něco začne, pak už jen kdy bude konec, nakonec jsem si stáhla film, a dodivala ho. Za mě 2 hvězdy za nápad, ale zapracovat do příběhu by dle mého šel mnohem zajímavěji.

23.12.2017 2 z 5

Neznámá Neznámá Tess Gerritsen

Zajímavý i když drsný příběh vedený ve dvou dějových liniích, jednak očima mladé dívky a jednak očima vyzrálé ženy, policajtky. Kapitoly o vysoké politice mě moc nebavily, nepamatovala jsem si jména všech těch osob. Na závěr se děj pěkně prolíná a odkazuje zase na začátek, aby si zvlášť mladé dívky - cestovatelky - uvědomily, ze není všechno zlato, co se třpytí. Pěkné.

04.12.2017 4 z 5

Neznámá Neznámá Tess Gerritsen

Pěkný i když drsný příběh vedený ve dvou dějových linií jedna očima mladé divky, a další očima schopné vyzrálé ženy, policajtky. Občas děj zasahuje do vysoké politiky, který mě moc nebavil. Ke konci se vše spojí a vysvětlí. Jinak poutavé čtení se zajimavou zapletkou a varovným prstem, že není vsechno zlato, co se třpytí.

04.12.2017 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Zajímavý příběh, střídání pohledů očima dvou žen. Ze začátku jsem se ztrácela v tom, kdo zrovna vypráví, pak jsem na to přišla. Kapitoly Emma nemají přímou řeč v uvozovkách, kapitoly Jane uvozovky mají. Kniha se dobre čte, ale ke konci mi přišlo nevěrohodné chovani postav, jakoby došito horkou jehlou.

22.11.2017 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Napínavý psychothriller o bezmoci manželky veleznámého advokáta, která je ve zlaté kleci. Přestože neměla nic, a za spojence jen duševně postiženou sestru, nakonec ho prece přechytračila. Přečtěte si jak. :-)

05.11.2017 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tak to bylo silné téma. Dech beroucí příběh je rozdělen do částí viděných pohledem různých členů židovské rodiny po tři generace v obdobi 2. světové války u nás v ČR. Autorka popsala neuvěřitelně přesně uvažování lidí v různém věku. Jak přesná je lehkomyslnost mladé slečny, mužů, kteří zásadně nic neřeší, matek, pro které je ochrana dětí ta největší priorita....a výčitky, které člověka provázejí celý život... Děkuji paní Mornštajnová za tuto knihu a přesunuji ji do složky Poklady.

29.10.2017 5 z 5

Smrtící byznys Smrtící byznys Hana Hindráková

Mě podání příběhu bohuzel zklamalo. Nemohla jsem odpustit autorce, že prozradila hned v předmluvě hlavní myšlenku knihy. Každý náznak v příběhu mi říkal "tak už je to tady". To přece patří na konec knihy. Na takovém velkém tématu by šel zalozit mnohem silnější příběh, postavy, které se často chovali nevěrohodně, lépe propracovat, takhle jsem měla pocit, ze čtu knihu z dětského oddělení.

17.10.2017 2 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Napínavá psychologicka detektivka. Ihned se začtete, autor vas nenechá odpočinout. Dostanete i cenné informace z historie tehdejšího Sovětského svazu. Ke konci místy přitažené za vlasy, až nereálné. Dávám plný počet, přestože (nebo právě proto?) mě kniha 2x vzbudila ve 3 v noci, abych četla a četla. :-)

14.09.2017 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha se mi líbí, psaná způsobem ženského myšlení, všechno je detailně rozpytváváno, je to takový osud amerických žen žijících ve zlaté kleci. Mě se kniha líbila, zkuste to taky.

28.05.2017 4 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

*spoiler*
Jsem zklamaná. Pátá kniha od Cartera, čtyři předchozí se mi moc líbily, knihu Zloba jsem dokonce navrhla jako knihu roku. Toto je ale úplně jiný kalibr. Když Carter předváděl mučení lidí, dalo se to ještě strávit, ale v této knize ukazuje mučení jedenáctiletého chlapce a to nezvládám. Jak je v knize prezentováno násilí na dítěti a já musím přeskakovat stránky, aby mi to nezůstalo v paměti, je to špatně. Ke konci najednou autor udělal skok v čase PO ŠESTI LETECH, a od té chvíle jsem ničemu nerozuměla. Musela jsem si to číst dvakrát, než jsem pochopila, jak to autor myslel. Navíc nereálné dialogy, když celou dobu držíte hlavnímu hrdinovi palce, a hrůze čekáte, zda bude na závěr zabit nebo ne, tak ho zachrání jeho kamarád Garcia a vy čtete tyto věty: "Já myslel, že jsi mrtvý.“ Řekl Garcia. "Ještě jsem měl zalehlé uši od těch výstřelů." Garcia se smál skoro celou minutu."
KDO BY SE V TÉTO SITUACI SMÁL?

09.02.2017 3 z 5