kulatina kulatina komentáře u knih

Zloba Zloba Chris Carter

Tak tohle je nejlepší kniha od Cartera, navíc založená na skutečné události. Neznám lepšího autora, a navíc chlap, a jsem z něj úplně nadšená. Dosud jsem četla většinou ženské autorky, ale Carter to zlomil. Opět čtivý napínavý thriller od začátku do konce, vše promyšlené do detailu bez jediné chybičky. Je to pátá kniha od tohto autora, ale tohle mě tak dostalo, že pět hvězdiček je pro mne málo. a já nominuji na knihu roku. :-)

28.01.2017 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Další díl Carterovi detektivky, v hlavní roli opět detektiv Hunter a jeho kolega Garcia. Moje čtvrtá kniha od tohoto autora, velmi dobře se čte, ale člověk se už začíná divit, proč se postava Garcieho nevyvíjí, ačkoliv oba pracují na pozici nejschopnějších detektivů, tak Garcia se staví k problémům naivně, pořád stejné začátečnického chování, proto aby se vypíchly nadstandardní povahové rysy hlavního hrdiny Huntera. Garcia nikdy nedostane žádný nápad, vše jen hrdina Hunter. V prvních dílech to beru, ale dalších dílů to vadí. Jinak kniha je opět plna napětí, a v konečné fázi jako vrah osoba, kterou člověk prostě nikdy nemůže čekat. Napětí, spádový děj a překvapivý konec - pro mě za čtyři hvězdičky. :-)

18.01.2017 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Další skvělá kniha od Cartera. Je opět vidět, jak má autor jasný příběh, ještě než začne psát. Jako psycholog v oboru analýza myšlení zločince čerpá z vlastnich zkušenost získaných při vyslýchání zločinců, a tím víc člověku leze mráz po zádech, když je v hlavní roli pokřivená dušička maleho dítěte. U mě za pět hvězdiček.

22.12.2016 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Moje třetí kniha od tohoto autora, který mě prostě baví. Člověk by řekl, že by nemohl číst o těžkých zločinech, ale v Carterově podání to jde velmi snadno - když ještě víte, že má psychologii zločince nastudovanou, věříte mu prostě všechno. Srozumitelné podání, napětí provázející celou knihu graduje kardinálním odhalením osoby, kterou by nikdo nečekal. Autor knihy je mistr svého oboru, nenajdete zde jedinou logickou chybu a nezbude vám nic jiného než fandit detektivovi Hunterovi a jeho parťákovi. 5 HVĚZDIČEK a díky za silný zážitek, :-)

05.12.2016 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Tuto knihu jsem začala číst ihned po Carterově knize Jeden za druhým, která byla úžasná. S nadšením jsem začala číst tento Dvojitý kříž, ale děj se opakoval téměř stejně jako v předchozí knize - tedy vrah volá detektivovi na mobil, a tím se mi začaly obě knihy motat dohromady. Mrzí mě toto autorovo opakování, ale kniha se mi jinak líbila. Byla čtivě napsaná, napínavá, konec trochu překomlikovaný a odhalení pachatele naprosté překvapení. Doporučuji k přečtení, nudit se nebudete. Hvězdička dolů za opakování děje jiné knihy, jinak krásné 4 si určitě zaslouží. :-)

22.11.2016 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Uff! Takhle napínavou moderní štafetovou detektivku jsem dlouho nečetla. Vše propracované, srozumitelně podané, v hlavní roli sympatický detektiv Hunter. Nejdříve jsem četla po večerech a ráno, posledních 60 stran i při vaření oběda s vařečkou v ruce. :-) Doporučuji všem i jako varování, s čím vším se na internetu můžeme setkat. 5 hvězdiček.

06.11.2016 5 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Do půlky byla kniha zajímavá - námět i styl vyprávění mi vyhovoval, ztotožňovala jsem se s hrdinkou, od dvou třetin mě ale příběh začal nudit, přestal udržovat nepěti, a ten konec mi připadal jakoby ve spěchu, jakoby autorka chtěla už už příběh dokončit. Navíc jsem nevěřila myšlenkovým pochodům hlavní hrdinky, takhle se člověk nechová. Je mi líto, trojka je dobrá, takže za tři hvězdy.

11.10.2016 3 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Pěkný příběh, taková pohádka, ovšem mi vadil otevřený konec, celou dobu jsem čekala - co členové pětadvacítky na TO NEJVĚTŠÍ TAJEMNSTVÍ..... doporučuji mít při ruce sklenařský slovníček, který je na konci knihy. Gratuluji české autorce k tak pěknému výkonu. :-)

29.09.2016 4 z 5

Šepoty a lži Šepoty a lži Joy Fielding

Kniha se čte velmi dobře, jen konec je pro mne nevěrohodný, taková fantazie, které jsem bohužel neuvěřila. Nicméně knihu jsem měla přečtenou obratem, a celkem se mi líbila.

20.09.2016 2 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Neskutečně zajímavá kniha nejen pro ty, co milují geocaching s pořádnou detektivní zápletkou. Byla jsem napnutá od začátku do konce, kniha je promyšlená do všech detailů, celou dobu mě brněly ruce, kam vedou souřadnice z obálky knihy a vůbec souřadnice v knize postupně uváděné. Všechna místa opravdu existují, jak v doslovu píše autorka, sama velká příznivkyně geocachingu. Za propracovanost a vypravěčský talent mohu jen litovat, že nemohu dát 6 hvězdiček. Fakt jste mne milá paní autorko, dostala. :-)

15.09.2016 5 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Tak tohle bylo něco. Měla jsem obavy, nemám ráda fantasy, ale na hrách z 80tých let jsem vyrostla, a počítače mě živí. Kniha je plná napětí, a dobrodružství - a přesto se všechno může ve skutečnosti stát. Nemohla jsem se odtrhnout. Díky nejen fenomenálnímu autorovi a jeho perfektním kombinačním schopnostem, ale i skvělé překladatelce Nadě Funiokové, která knihu přeložila s ženskou srozumitelností. Dávám 5 hvězdiček, a holky nebojte se toho - doporučuji všem. :-)

31.08.2016 5 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Napínavý příběh, zajímavá psychologická detektivka z prostředí osamělé farmy na anglickém venkově ze současnosti, ale částečně i z období 2.světové války. Příběh se mi líbil, autorka nás nenechá na chvíli odpočinout, a po jeho přečtení máte pocit, že dva příběhy, které se knihou prolínají by vydaly na dvě plnohodnotné knihy. Dík autorce, obohatila nejen mě, ale i mou kamarádku, se kterou jsem byla zrovna na dovolené u moře a děj jsem jí po částech vyprávěla. Za mě i za ní 5 hvězdiček.:-)

16.08.2016 5 z 5

Rodinné prokletí Rodinné prokletí Gina Mayer

Kniha je rozdělená do 6 částí, jde o rodinou ságu několika generací od roku cca 1820 do roku cca 1900 na území Franci a Německa. Knihu jsem začala číst s napětím, o jaké rodinné prokletí jde, ale dočkala jsem se jen náhledu na život jednotlivých generací. Zápletka je dětinská a velice slabá, děj se neposouval. Množství postav autorka řeší autorka v úvodu knihy, kde je seznam osob, které budou vystupovat v každé části, Se zaujetím četla pouze první, možná druhou část, a potom jsem se přestala orientovat. Nejde tedy o žádný velký příběh, ale o několika generační život postav, které chybí, aby je spojovala něco společného, tedy OPRAVDOVÉ RODINNÉ PROKLETÍ. Já se u čtení nudila, posledních 100 stran jsem neustále sledovala, kdy už bude konec.

07.08.2016 2 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Kniha je rozdělena do dvou částí, první část z období 1.světové války se čte velmi pěkně, příběh vás určitě dostane, druhá část už tak pěkná nebyla, dlouho jsem se nemohla začíst do přítomnosti, cítila jsem děj vytažený z kontextu, vadilo mi střídání jmen, a období. Ale - vydržela jsem - občasné skoky zpět do válečného období z prvního dílu mě držely v napětí, Závěr spojí obě části, i když mě paradoxně trochu rušil tak sladký konec. Jinak obecně pěkný příběh - kdo nebude od knihy odbíhat k dětem :-), tomu doporučuji.

24.07.2016 4 z 5

Ctitel Ctitel Charlotte Link

Kniha je pěkně napsaná, napínavá až do konce.

12.07.2016 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Kniha je pěkně napsaná, ale v prvních kapitolách běží tři rozdílné děje s mnoha novými postavami, že jsem si skoro chtěla nakreslit strom, kdo je kdo, které dítě je čí, a jak se jmenuje čí manžel, pro množství postav jsem se pořád vracela, nakonec jsem se vrátila k těmto komentářům, kde jeden hlásil, že po prozrazení manželova tajemství se děj rozběhne. Opravdu, vydržte, a dočtěte do konce. Myslím, že kniha se dotkne každého, kdo musí držet nějaké tajemství pod pokličkou.

12.07.2016 4 z 5