Rodinné prokletí

Paříž roku 1900. Dořino manželství s Gustavem ztroskotalo, její dcera Nanette je naproti tomu poprvé doopravdy zamilovaná. Je ale její vyvolený ten pravý, nebo udělá stejnou chybu jako její matka, která štěstí v lásce nikdy nenašla? Když se Nanette dozví o tajuplné kletbě, která po generace tíží její rodinu, začne pátrat. Hledání stop ji zavede do Düsseldorfu, kde její prababička Leonore kdysi bojovala o svou lásku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/291527/rodinne-prokleti-AIT-291527.jpg 3.840

Leonore und ihre Tochter (2014)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Freedomova

Kniha je skvělá! Napínavá zápletka je detailně propracovaná a i přes velké množství dějových linek do sebe všechno perfektně zapadá. Ocenila jsem přehled postav v jednotlivých částech knihy, občas jsem si potřebovala ve všech těch jménech udělat pořádek. Goethovu baladu Král duchů jsem neznala, četla jsem ji prvně (v noci) a trochu jsem se bála :)

PetaZ

Za me moc pekna kniha, cetla se skoro sama :-)

zuzca.h
25.07.2017

Taková hodně oddechová knížka o komplikovanějším osudu jedné rodiny. Kniha neurazí, ale ani příliš nenadchne. Co bylo zajímavé byly zmínky o tom jak to dřív chodilo v textilní továrně a vůbec historické zmínky o životě lidí.

martina.culik
24.02.2017

Zajímavě vystavěná kniha - vyprávění ve vyprávění ve vyprávění jsem četla poprvé. Podle názvu jsem čekala trošku něco jiného (nadpřirozeného), ale zklamaná jsem rozhodně nebyla.

adriane9
14.01.2017

Průměr v historických románech, ale já se v tom čase krinolín, korzetů a dvoření dam vyžívám. Bavilo mě to, i když spletitost toho kdo je kdo byla někdy zmatená, semtam zbytečné části co jsem přeskočila. Ve finále povedený příběh s mysteriozní zápletkou.

cérka
27.12.2016

Dlouho jsem knihu odkládala, jednou dokonce odložila. Musela jsem se začíst a začít chápat souvislosti, stejně jako hlavní hrdinky. Ono tajemství jsem tak trochu tušila, děj byl až do samého konce napínaví a mně nezbývá než knihu ocenit čtyřmi hvězdami.

Anie94
11.12.2016

Knížka se mi moc líbila. Zaujala mě tím svým názvem, protože někdy, když se mi nic nedaří také mívám pocit, že jsem prokletá. Líbil se mi autorčin pohled na to, že i když má člověk něco napsané v osudu může to změnit pomocí toho, že se rozhodne jinak. A příběh byl velmi zajímavý. Realistický a dobře vyprávěný. I v postavách se člověk dobře orientoval.

Zdenulkaa
20.11.2016

Moc pěkná kniha, Při čtení vždy nové části jsem si musela ujasnit postavy kdo je kdo, ale byla napínavá až do konce.

Liduka
07.09.2016

Mě osobně se kniha moc líbila. Sice začátek měl pomalý rozjezd, ale pak to stálo za to. Jedno nedorozumění dokázalo obrátit život naruby několika generacím, které se musely vyrovnat se svým osudem. SPOILER: Jsem ráda, že ono prokletí nemělo nic společného s duchy nebo nadpřirozenem, jak k tomu název tak trochu zavádí.

bookcase
22.08.2016

Moc se mi to líbilo. Osudy členů jedné rodiny, která je postihnutá kletbou.

kulatina
07.08.2016

Kniha je rozdělená do 6 částí, jde o rodinou ságu několika generací od roku cca 1820 do roku cca 1900 na území Franci a Německa. Knihu jsem začala číst s napětím, o jaké rodinné prokletí jde, ale dočkala jsem se jen náhledu na život jednotlivých generací. Zápletka je dětinská a velice slabá, děj se neposouval. Množství postav autorka řeší autorka v úvodu knihy, kde je seznam osob, které budou vystupovat v každé části, Se zaujetím četla pouze první, možná druhou část, a potom jsem se přestala orientovat. Nejde tedy o žádný velký příběh, ale o několika generační život postav, které chybí, aby je spojovala něco společného, tedy OPRAVDOVÉ RODINNÉ PROKLETÍ. Já se u čtení nudila, posledních 100 stran jsem neustále sledovala, kdy už bude konec.

Danago
14.07.2016

Krásná knížka , moc dobře se četla, je napínavá i dojemná, i romantická, děj je dobře vymyšlený i napsaný, prolíná se zde osud , několika generací jedné rodiny. Moc dobře se četla a mě teda hodně oslovila. Rozhodně to bylo zábavné , čtivé a moc zajímavé. A nedokázala sem odhadnout, jak to bude pokračovat, vše bylo překvapivé. Moc dobře napsaná knížka.

milunka21
11.07.2016

Opravdu nádherná a napínavá kniha.

prolínání minulosti a současnosti

Autor knihy