Rodinné prokletí

Paříž roku 1900. Dořino manželství s Gustavem ztroskotalo, její dcera Nanette je naproti tomu poprvé doopravdy zamilovaná. Je ale její vyvolený ten pravý, nebo udělá stejnou chybu jako její matka, která štěstí v lásce nikdy nenašla? Když se Nanette dozví o tajuplné kletbě, která po generace tíží její rodinu, začne pátrat. Hledání stop ji zavede do Düsseldorfu, kde její prababička Leonore kdysi bojovala o svou lásku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/291527/rodinne-prokleti-AIT-291527.jpg 3.747
Vydáno:, Ikar (ČR)

Leonore und ihre Tochter (2014)

Kniha Rodinné prokletí

Ála1968

Knihu jsem párkrát odložila než se mi podařilo se do ní ponořit.Nakonec nebyla vůbec špatná

Zoja706

Krásná kniha, já obecně miluji rodinné ságy .

Freedomova
11.07.2018

Kniha je skvělá! Napínavá zápletka je detailně propracovaná a i přes velké množství dějových linek do sebe všechno perfektně zapadá. Ocenila jsem přehled postav v jednotlivých částech knihy, občas jsem si potřebovala ve všech těch jménech udělat pořádek. Goethovu baladu Král duchů jsem neznala, četla jsem ji prvně (v noci) a trochu jsem se bála :)

PetaZ
17.04.2018

Za me moc pekna kniha, cetla se skoro sama :-)

zuzca.h
25.07.2017

Taková hodně oddechová knížka o komplikovanějším osudu jedné rodiny. Kniha neurazí, ale ani příliš nenadchne. Co bylo zajímavé byly zmínky o tom jak to dřív chodilo v textilní továrně a vůbec historické zmínky o životě lidí.

martina.culik
24.02.2017

Zajímavě vystavěná kniha - vyprávění ve vyprávění ve vyprávění jsem četla poprvé. Podle názvu jsem čekala trošku něco jiného (nadpřirozeného), ale zklamaná jsem rozhodně nebyla.

adriane9
14.01.2017

Průměr v historických románech, ale já se v tom čase krinolín, korzetů a dvoření dam vyžívám. Bavilo mě to, i když spletitost toho kdo je kdo byla někdy zmatená, semtam zbytečné části co jsem přeskočila. Ve finále povedený příběh s mysteriozní zápletkou.

cérka
27.12.2016

Dlouho jsem knihu odkládala, jednou dokonce odložila. Musela jsem se začíst a začít chápat souvislosti, stejně jako hlavní hrdinky. Ono tajemství jsem tak trochu tušila, děj byl až do samého konce napínaví a mně nezbývá než knihu ocenit čtyřmi hvězdami.