Rodinné prokletí

Paříž roku 1900. Dořino manželství s Gustavem ztroskotalo, její dcera Nanette je naproti tomu poprvé doopravdy zamilovaná. Je ale její vyvolený ten pravý, nebo udělá stejnou chybu jako její matka, která štěstí v lásce nikdy nenašla? Když se Nanette dozví o tajuplné kletbě, která po generace tíží její rodinu, začne pátrat. Hledání stop ji zavede do Düsseldorfu, kde její prababička Leonore kdysi bojovala o svou lásku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291527/rodinne-prokleti-AIT-291527.jpg 3.656
Vydáno, Ikar (ČR)

Leonore und ihre Tochter, 2014

Kniha Rodinné prokletí

iiiccc

Bolestný příběh několika žen, které spojuje více než jen pokrevní pouto. Luisa, Leonora, Sofie, Theodora, Dora, Nanette a muž, který zamíchal jejich osudy - Anton. Dobré téma, které je dobře zpracované. Jen mi to přišlo takové strohé, ráda bych si přečetla o osudu každé té postavy zvlášť. Je ale pravda, že se jedná o německou literaturu, ta v takovémhle stylu bývá napsaná.

bábuška
09.12.2019

Sága jednoho rodu z předminulého století v Německu. Žádný svazek nebyl šťastný, přetrvávala pověra o "Králi duchů". Bylo mi líto všech žen, které nedosáhly ani spokojenosti.

Ttammarra
27.08.2019

Knížka se mi líbila. Nejvíce linka Leonory a Antona a jak Mathilda rozplétá jejich příběh. Hezká historická oddechovka.

Ála1968
22.06.2019

Knihu jsem párkrát odložila než se mi podařilo se do ní ponořit.Nakonec nebyla vůbec špatná

Freedomova
11.07.2018

Kniha je skvělá! Napínavá zápletka je detailně propracovaná a i přes velké množství dějových linek do sebe všechno perfektně zapadá. Ocenila jsem přehled postav v jednotlivých částech knihy, občas jsem si potřebovala ve všech těch jménech udělat pořádek. Goethovu baladu Král duchů jsem neznala, četla jsem ji prvně (v noci) a trochu jsem se bála :)

PetaZ
17.04.2018

Za me moc pekna kniha, cetla se skoro sama :-)

zuzca.h
25.07.2017

Taková hodně oddechová knížka o komplikovanějším osudu jedné rodiny. Kniha neurazí, ale ani příliš nenadchne. Co bylo zajímavé byly zmínky o tom jak to dřív chodilo v textilní továrně a vůbec historické zmínky o životě lidí.

martina.culik
24.02.2017

Zajímavě vystavěná kniha - vyprávění ve vyprávění ve vyprávění jsem četla poprvé. Podle názvu jsem čekala trošku něco jiného (nadpřirozeného), ale zklamaná jsem rozhodně nebyla.

Plán
Plán