Smrtící byznys

Ellen dorazí do Ugandy, země plné bídy, aby na zdejší klinice pomáhala trpícím dětem. Iluze o léčbě ji brzy přejdou. Děti, které dostaly falešné léky na malárii, totiž umírají. Když se Ellen obrátí na tamní Organizaci pro boj s falešnými léky, udělá osudovou chybu. Nemohla tušit, že za výnosným kšeftem stojí někdo s hodně dlouhými prsty… Ona teď musí zachránit jak děti, tak sebe....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337153/big_smrtici-byznys-YS2-337153.jpg 4.2166

Kniha Smrtící byznys

prochajda

Taková rychlečtecí kniha na tak závažné téma. Prolínání napětí, romantiky, thrilleru, ale nic úplně dokonalého. Druhá polovina trochu lepší.

lucie2371

Silný příběh z Afriky. Je mi z toho smutno, obzvláště, když se to týká dětí :-( Nejhorší je, že se tohle opravdu děje :-(
Děti by neměly trpět a umírat... :-(

gladya

Téma je velmi zajímavé. Za to odpouštím i drobné mouchy. Na velmi vážný a reálný problém je totiž poukázáno formou ne moc uvěřitelného příběhu. Možná se dá akceptovat, že někdo nový hned vidí a odhalí to, co ostatní nevidí nebo vidět nechtějí. Chápu, že důsledky podvodu musejí v knize být dramatičtější než "pouze" neúčinné léky. Ale že by to padouši nechali zajít tak daleko a tak svůj byznys ohrozili? No, vyloučit to nemohu, dětí v chudých zemích umírá hodně, to víme. A nějak to zkoumat, koho to zajímá? To je na tom děsivé.

Navíc mi v knize přišel motiv terorismu. A postavy, jak se říká, trochu šustí papírem. Tam mi uvěřitelnost chybí. Uznávám, v poměrně tenké knize, která má ukázat čtenářský atraktivní formou na závažné problémy, by to jinak asi bylo mnohem těžší.

Komentář vyznívá docela kriticky. Ale knížka se mi docela líbila. Výtky nechť poslouží autorce, až bude psát další knížky na zajímavá témata.

Prateri

Po přečtení této knihy budu brát slovo byznys asi jako výraz pro něco velmi zlého, bez špetky lidskosti. Vydělat za každou cenu na těch nejchudších. Člověk by řekl, že to nejde, že to ani nikoho nenapadne, a ono napadne:( !
Paní Hindráková nám ukazuje jiný svět, odlišný od našeho života. Svět, kde "pomoc" ubližuje.

KatyM.

Zajímavé téma, přečteno jedním dechem. Velmi smutná realita, že tyto "léky" kvůli vysokým ziskům prodávají do nejvíce zranitelné a nejchudší části světa do Afriky. Tady nikdy život lehký nebyl a nebude. Opravdu by si měl člověk uvědomit, jaké má štěstí kde žije a jaké má podmínky k životu od vzdělávání dětí, přes zdravotní péči, netrpíme nouzi a nemusíme bojovat o přežití.

EvikU.
13.08.2020

Opravdu zdařilá kniha. Moc se mi líbila. O tomto problému jsem vůbec nevěděla. Kniha byla čtivá, napínavá, líbilo se mi, že to byla sestřička z Čech. Velmi mě kniha obohatila a doporučuju!

HancaB82
04.02.2020

Kniha mě hned vtáhla do děje. Ačkoli je to fiktivní příběh dotýká se skutečného problému, který si obyvatelé vyspělých zemí vůbec neuvědomují. Přitom doopravdy stačí jet jen na dovolenou do méně vyspělých zemí, onemocnět tam a jet tam i do jejich vyhlášené nemocnice a můžeme se s falešnými léky setkat. Při čtení knihy mě chvílemi dost mrazilo. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Doporučuji k přečtení. Pokud je to první knížka od Hany Hindrákové, kterou jste přečetli, určitě si přečtěte i další, které napsala. I ostatní její knihy jsou poutavě napsané!

LenkaKa
31.01.2020

Od autorky už jsem četla i jiné knížky a asi se mi líbily víc. Téma je určitě zajímavé a je třeba o tom psát, ale vlastní příběh trochu kulhá.