Smrtící byznys

Smrtící byznys https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337153/bmid_smrtici-byznys-YS2-337153.jpg 4 178 87

Ellen dorazí do Ugandy, země plné bídy, aby na zdejší klinice pomáhala trpícím dětem. Iluze o léčbě ji brzy přejdou. Děti, které dostaly falešné léky na malárii, totiž umírají. Když se Ellen obrátí na tamní Organizaci pro boj s falešnými léky, udělá osudovou chybu. Nemohla tušit, že za výnosným kšeftem stojí někdo s hodně dlouhými prsty… Ona teď musí zachránit jak děti, tak sebe.... celý text

atramVe3
30.09.2017 5 z 5

Kniha je velmi poutavá a čtivá,přečetla jsem ji jedním dechem.Doporučuji ji všem k přečtení,je to velice zajímavé téma,proti kterému se bohužel jen těžko dá bojovat...

michpa
30.09.2017 5 z 5

Kniha se čte rychle a i když by se o daném tématu dalo psát i na vícero stran, tak knížce to neubralo "na kráse". Je jenom smutné, že na těch nejchudších se provozuje byznys toho nejhoršího kalibru...

martinami
29.09.2017

Dlouho jsem na ní čekala. Kéž by byla objemnější. Opět skvělý popis krajiny, hned jsem se tam viděla. Rozepsané příběhy více postav byly vynikající. Jen mi je líto, že tohle se opravdu děje a nejde tomu zabránit.

knihovna35
25.09.2017 5 z 5

Kniha mne velmi zaujala, je čtivá, poutavá a přečetla jsem jí jedním dechem během jednoho dne. Teď ji vřele doporučuji všem čtenářům naší knihovny a těším se na další tituly.

p.pavlina
23.09.2017 5 z 5

Knihu jsem právě dočetla. Nemohla jsem jí vůbec odložit. Zanechala ve mě velmi silné pocity, které mě až děsí. Vůbec jsem netušila, že nějaké falešné léky existují. Ještě horší je fakt, že se tohle téma netýká minulosti, ale přítomnosti a bohužel i budoucnosti, které se v tomhle ohledu trochu obávám. Je hrozné, co se kolem nás děje a my o tom ani nevíme. Jinak kniha je úžasně napsaná. Nemohla jsem jí odložit, dokud jsem jí nedočetla. Skvělé zpracování.

jindrusa
23.09.2017 5 z 5

Napínavý příběh, který donutí k zamyšlení. Falešné léky pro mne osobně bohužel nejsou novinkou, ale i tak mně děsí představa korupce a chamtivosti na nejvyšších místech a ještě hůř chamtivost lékařů, jako těch kteří složili přísahu, že budou životy zachraňovat. ..(což jako člověk z oboru nepochopím, nevím, co by mně k něčemu takovému dokázalo přinutit.)
a nejzranitelnější jsou bohužel rozvojové země, kde nefunguje skoro nic (korupce, bída, vážné choroby, nevzdělanost,...) Pro výrobce padělků ideální příležitost ...Tenhle boj bude bohužel ještě hodně na dlouho.
Myslím, že se autorka zhostila tématu se ctí a jsem ráda, že ho otevřela, protože o spousta lidí i v odborném světe, o něm nemá ani potuchy. Za mně tedy právem plných 5*

lenka666
22.09.2017 4 z 5

Příjemná detektivní oddechovka po náročnějších severských krimi.