Dobrovolnice

Amélie objeví inzerát na práci dobrovolnice v uprchlickém táboře Kakuma v Keni. Zaplatí poplatek, ale po příletu zjistí, že naletěla podvodníkům. Začne pomáhat ve slumech, kde panují otřesné podmínky. Navíc zde někdo unáší děti. Amélie zkusí pátrat, netuší však, jaké nebezpečí jí hrozí. Jednoho dne procitne v chýši v zakrváceném oblečení a vůbec nic si nepamatuje....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179062/big_dobrovolnice-179062.jpg 3.7129

Kniha Dobrovolnice

daza.dt

Do třetice všeho dobrého a zlého. Moje třetí a poslední kniha od této autorky, na víc už nemám sílu. Knihy se čtou velmi rychle, ale pro mě jsou hrdinky nevěrohodné. Příběh v této knize byl takový jednoduchý, plochý a psaní je opět takové amatérské. Závěr knihy happy ende - kýč jak bič.

kulatina
02.06.2021

Kniha z prostředí africké Keni vykresluje příběh mladé ženy, která se přes internet domluví s místní neziskovkou s tím, že přijede, a bude pomáhat potřebným. Zcela naivně důvěřuje všem kolem sebe, a tím se zaplétá do problémů. Jednoduchý a srozumitelný pohled do života místních obyvatel, a nebezpečí a nástrah, které ze všech stran čekají na odvážlivce, kteří se rozhodnou singl se vydat do tak nebezpečné země.

KatyM.
05.01.2021

Opět další skvělá kniha autorky. Kniha se četla sama.

TerezaJágrová
26.12.2020

Další skvělá kniha od autorky s pěkným příběhem. Přečtená jedním dechem.

micha-ella
19.10.2020

Taková pohádka pro důvěřivé - je v ní hodně popisů afrického prostředí a atmosféry, hodně klišé, jsou v ní podvodníci a zločinci, srdceryvné loučení s matkou, hledání otce, erotika, přepadení, ztráta paměti, šaman i záchrana života v posledním okamžiku - a závěr jak z dívčího románku.

Evaho73
23.09.2020

Jednoduchý dobrodružno-romantický príbeh, kde jeho najväčším bonusom je  atraktívne prostredie Afriky.
Nemôžem poprieť fakt, že kniha sa dobre číta, ale je napísaná takým akoby amatérskym spôsobom.
Nechcem tým autorke nič vyčítať, no počas čítania som mala neustály pocit, že jej ani nešlo o dôveryhodné vylíčenie osudov hlavných postáv, ale akoby chcela na pozadí ich príbehu hlavne poukázať na "bolesti" Afriky, medzi kt. patria aj únosy detí rôznými radikálnymi skupinami a ich zneužívanie, či už  v prípade chlapcov ako detských bojovníkov alebo dievčat na prostitúciu.
To, že potavy mi vôbec neboli sympatické a nepresvedčili ma o možnej reálnosti ich konania, však neuberá na dôležitosti posolstva tejto knihy.

AkiB
10.08.2020

Kniha má pěknou obálku. Na mé poměry je docela tenká, rychle se četla. Souhlasím s ostatními, že by se mi líbilo, kdyby některé pasáže byly více rozepsané.
Byla to zatím má první kniha od autorky, přečtu si i její další. Třeba budou o chloupek lepší.

denisa7430
10.03.2020

„Vyspělé země by měly zastavit oficiální rozvojovou pomoc, protože za posledních 40 let to bylo pro Afriku zničující. Země, které dostaly nejvíce humanitární pomoci, se nacházejí v nejhorším stavu. Kdyby západ přestal rozdávat, něžný Afričan by si toho ani nevšiml, zasáhlo by to jedině úředníky.“ – str. 112 –
Příkladem je například proslulý slum Kibera s více než milionem lidí žijící pod hranicí chudoby. Za tímto slumem stojí výstavní domy a vily boháčů obehnané elektrickým plotem.