Lovci lebek : český thriller z prostředí speciální pátrací jednotky

Posledních deset let zatemnila Jaroslavův mozek jediná myšlenka. Myšlenka na pomstu. Tehdy boss ukrajinské mafie zastřelil jeho kolegu Lukyho, po kterém zůstala těhotná žena. Ačkoliv Jaroslav konečně dostal nabídku práce u speciální jednotky lovců lebek, má ke spokojenosti daleko. Život mu komplikují nevyřešené dluhy z pokeru, sílící tlak vymahačů a postupný rozpad rodiny. I pracovní úspěchy střídají neúspěchy. Ukrajinská mafie posílá do Čech nebezpečného nájemného vraha, aby zlikvidoval nepohodlné svědky, po nichž pátrá také Jaroslavova jednotka. Zdá se, že nájemný vrah s andělskou tváří je vždy o krok napřed......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292281/lovci-lebek-Hg7-292281.jpg 3.866
Detektivky, krimi, Thrillery, Literatura česká
Vydáno, Cosmopolis

Kniha Lovci lebek : český thriller z prostředí speciální pátrací jednotky

Metla
včera

Najít v obecní knihovničce novinku je hotový svátek a tak mé ochabující oči ihned objevily "Lovce lebek". Z obálky jsem získala dojem, že půjde o nějakého českého Indianu Jonese, Šifru mistra Jana Husa, zkrátka vrtání se ve starých hrobkách a odhalování světem otřásajících tajemství. Ale kdepak, je to o policajtovi, co chlastá první ligu a chová se jako imbecil. Potetovaný pseudodrsňák, manželce neřekne jinak než "Martinka", dospívající dcera je "Zuzík", syn "Jindříšek". To bych ještě překousla, byť s grimasou despektu. Ovšem řešit nedostatek peněz hazardem a následné dluhy chlastáním whiskey + vyhulováním doutníků + strkáním bankovek striptérkám do spoďárů, v zaměstnání dělat jednu hovadinu za druhou a stejně mít nepochopitelnou podporu kolegů i nadřízených... uááá, ne! Zřejmě už jsem vyčerpala letošní kvótu trpělivosti s podobnými "hrdiny", slabošskými hňupy, neschopnými podívat se pravdě do očí a jednat rozumně. Každý krok, každý pohyb, každé slovo, každý Jaroslavův nádech mi drásal nervy s vehemencí nehtů skřípějících o tabuli. Plesk hvězdu dolů.
Příběh je rozkouskovaný, jeden případ tady, druhý tam, třetí možná souvisí, do toho rodinné problémy, autoři události rozhazují jako drobečky z rychlíku. Zápletka, postavy (ať policajti či padouši), akce, popisy, vše je zkratkovité, můj zájem konstantně podřimoval, na chvíli procitnul snad jen při scénách s pedofilem, potom zase zklamaně usnul. Ta dějová stručnost je docela v kontrastu s otravně častým zdůrazňováním nalévání panáků whiskey a zapalování doutníků. Plesk dolů další astru.
"Lovci lebek" jsou napsáni průměrným, kapku toporným stylem, postrádají lehkost, přesto se čtou relativně snadno díky krátkým kapitolám, podpořeným větším písmem. Tématicky se román řadí k "Rychlopalbě" Štěpána Kopřivy, bohužel je o podstatných pár levelů níž. Nemá šťávu a čekala jsem podrobnější náhled do práce policistů, když je pan Johánek od fochu. Přesto klobouk dolů za úsilí splnit si sen a vydat knihu. Třeba kritizující remcalové pomohou, aby ta příští byla lepší.
Dilema s hodnocením (dvě nebo tři?) rozsekl až uspokojivý závěr, ten mě opravdu potěšil. 50%

helenkan

Zajímavé nakouknutí do prostředí speciální jednotky. Dělat tuhle práci není opravdu lehké. Líbilo se mi to a četlo se fakt dobře.
PS: Jo a mimochodem nesnáším mafii.

janina66
18.12.2019

České krimi se moc dobře četlo. Napínavé, kratší kapitoly, mělo to spád. Dobrá zápletka. Super

čef
11.08.2019

Příběh se řítí nadzvukovou rychlostí a během hodiny - dvou můžete být na konci, neboť s detaily si autoři moc nehrají. Pokud hledáte nějaké schéma resp. tradiční zakončení, tak to se tedy vůbec nedočkáte. Dočkáte se ale příběhu o lidech, kteří dělají svojí pěkně hodně hnusnou práci, nejsa žádnými anděly nýbrž naopak sami plni totálních chyb a katastrofálních omylů. Někomu snad může chybět nějaká ideová, či jaká nadstavba, ale takto to podle mne také stačí k uvědomění si složitostí kolem nás.

hs777
14.04.2019

Odpočinková četba, při které nemusíte moc přemýšlet a zajímavý náhled do práce českých speciálních jednotek. Díky krátkým jasně definovaným kapitolám a skoro telegrafickému stylu jsem měla asi za dvě hodiny přečtené. Otázkou je, co si budu pamatovat za měsíc.

TcheerWarlock
01.09.2018

Vzhledem k prvotině autora je třeba trochu shovívavosti, byť jsem od ní čekal více. Nenadchla, ale ani neurazila, uvidíme další.

Mergirus
20.05.2018

Nemám, co bych této knize vytkla. Moc se mi líbila, příběh je čtivý, bez rozevlátých popisů. Těším se na autorovu další knihu. Samozřejmě v hodnocení určitě hrálo roli i město, v němž se děj odehrává.

medlovice
29.03.2018

Spokojenost , a to detektivky moc nečtu. Alnahu je moje oblíbená uživatelka a tady se to potvrdilo, její komentář bych mohla podepsat. Kniha se dobře čte, rozdělena kratkých nadepsaných kapitol, bez zbytečné omáčky.

Rychlopalba
Rychlopalba
Říkají mi Lars
Říkají mi Lars

detektivky mafie Česko, Česká republika

Autoři knihy

Hana Hindráková
česká, 1982

Kniha Lovci lebek : český thriller z prostředí speciální pátrací jednotky je v