kudrdlinka kudrdlinka komentáře u knih

Tahle knížka mě svou pěknou obálkou a názvem lákala už dlouho, ale různá hodnocení tady mě docela zrazovala. Jsem ale ráda, že jsem se do ní pustila, četla se mi hezky. Diane mě sice někdy štvala, ale někdy mi ji bylo líto. Když člověk něco takového neprožije asi může těžko soudit. Docela se těším na pokračování.

14.04.2017 4 z 5

Bude to dobrý rok Bude to dobrý rok Lucy Diamond (p)

Tohle je druhá knížka od L.D., kterou jsem četla. Je to zase příběh tří žen, z kterých se stanou kamarádky a musí řešit každá nějaký problém, podobně jako Tři dámy na zhubnutí. Přestože se mi Tři dámy líbily víc, tak i tohle je opravdu moc příjemné a oddychové čtení. Konec je docela happyend, ale to mi nevadilo, spíš naopak, přála jsem jim to.

09.04.2017 5 z 5

Strážce majáku Strážce majáku Camilla Läckberg

Tak jsem přečetla další díl ze série a zase to byla moc pěkná detektivka, ke konci jsem se nemohla odtrhnout. Hodně ponurý a napínavý byl i příběh z minulosti.
Ráda čtu díly ze série postupně, abych mohla sledovat i život Eriky, Patrika a dalších postav, takže se brzy pustím do Andělíčkářky.

29.03.2017 5 z 5

Sestry Sestry Danielle Steel

V první půlce jsem byla několikrát v pokušení knihu odložit - už nějak tyhle americké romány plné citů a romantiky nemusím, navíc mi to přišlo zdlouhavé. Ale chtěla jsem ji dočíst, protože jsem si ji vzala jako knihu, která se mé mamce v poslední době nejvíc líbila. Nakonec jsem byla ráda, že jsem vytrvala, protože druhá půlka se mi už líbila víc, i když je to taková pohádka pro dospělé.

21.03.2017 3 z 5

Osm múz mého života Osm múz mého života Josef Koutecký

Bylo to opravdu příjemné setkání, alespoň prostřednictvím knihy, se vzdělaným, inteligentním a noblesním člověkem jakým je profesor Koutecký.

11.03.2017 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Tak to byla dost dobrá detektivka. Sice ze začátku přibývalo hodně postav a dějových linií, ale postupně do sebe všechno krásně zapadalo. Příběh je dobře napsaný, promyšlený a napínavý - od půlky jsem ho jen nerada dávala z ruky. A přestože tady jde o malé děti, z čehož jsem měla trochu strach, tak je to napsáno docela citlivě.

05.03.2017 5 z 5

Život je nádherný Život je nádherný Tereza Boučková

Pro mě byl Rok kohouta asi silnější. Tady jsou hodně popisovány události toho roku a to mě až tak nebavilo. Každopádně jsem ráda, že jsem si knížku přečetla, je rozhodně zajímavá. Obdivuju T.B., že dokáže tak otevřeně psát, tady zejména o nemoci své maminky.

01.03.2017 4 z 5

Tři dámy na zhubnutí Tři dámy na zhubnutí Lucy Diamond (p)

Mně knížka opravdu sedla a moc se mi líbila. Fandila jsem Maddie, Jess i Lauren v jejich snažení, i když ta kila navíc rozhodně nebyla v jejich životě to největší trápení. Chvílema jsem se usmívala, chvílema jsme měla slzy v očích. Je to sice oddychovka, ale je v ní motivující snaha udělat něco se svým životem.

19.02.2017 5 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Knížka se mi četla hezky, chytla mě od prvních stránek a nápad s kulkou je zajímavý. Jen bych ji neoznačila jako thriller, spíš oddechovou krimi pro ženy.

11.02.2017 4 z 5

Modrá Modrá Lucy Clarke

Téma se mi moc líbilo - plavba v exotických krajích, opuštené zátoky, širé moře, bezstarostný život, který ale jednou musí skončit. Knížka nenáročná, oddychová, která se hezky četla, i když pořádně mě v táhla až v poslední třetině, no a závěr, ten mě dostal úplně.
Poslední nádech se mi ale líbil víc.

31.01.2017 4 z 5

Kouzelný náramek Kouzelný náramek Viola Shipman

Zajímavý a dojemný rodinný příběh, který se mi dobře četl. Líbil se mi ten nápad s přívěsky a s nimi spojenými příběhy. Líbily se mi vztahy mezi vnučkou, dcerou a babičkou, hlavně teda vnučkou a babičku, úcta a láska k rodině. Jen to na mě bylo asi moc "americký".

22.01.2017 4 z 5

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Jiří Hájíček tak jak ho mám ráda - pěkně napsaný komorní příběh obyčejných lidí a jejich obyčejných životů, jejich radostí a hlavně starostí - Zbyněk a jeho nespavost, krize středního věku, vztah k Tereze a Bohuně, boj za spravedlnost. Moc se mi to líbilo.

11.01.2017 5 z 5

Šťastné a veselé Šťastné a veselé James Patterson

Svižná, chvílemi až mrazivá detektivka, která měla spád a díky krátkým kapitolám čtení rychle utíkalo. Ta druhá část mi přišla až hrozivě reálné a aktuální :(
Od Pettersona jsem už několik knih četla, ale s Alexem je tahle první.

02.01.2017 4 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Britt-Marie jsem nečetla, ale posluchala (hlavně při přípravě cukroví a vaření) jako audioknihu, kterou načetla Valerie Zawadská. Bylo to příjemné setkání s osobitou Britt-Marie - někdy smutné, někdy úsměvné, někdy dojemné. Nemůžu říct, že by mě to úplně vtáhlo, ale na jedlou sodu, seznamy úkolů, hovory s krysou, přerovnávání příborů atd. i díky hlasu V. Z. jen tak nezapomenu :)

01.01.2017 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Deník o Ladislavově putování jsem si přečetla s chutí, je napsán lehce a s humorem. Ikdyž spousta situací určitě byla docela vážných, je dobře, že dopadly tak, že je možné o nich později psát vesele a s nadhledem. A líbily se mi taky myšlenky na začátku každého dne i vtipné ilustrace.
Určitě si přečtu i další Ladislavovu knihu a přeji mu další šťastné poutě.

27.12.2016 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Já jsem začala číst příběhem Jáchyma a nejdřív jsem si nebyla jistá, jestli je to kniha pro mě - Jáchym byl mladší než mé děti. Ale začetla jsem se a moc se mi to líbilo. Pohled Veroniky asi ještě víc. A líbilo se mi, jak do sebe obě části krásně zapadaly, super nápad. Nesmála jsem se tolik jako třeba u Prvoka, ale to mi vůbec nevadilo, prostě zajímavá a čtivá knížka.

15.12.2016 5 z 5

Šampaňské a heřmánkový čaj Šampaňské a heřmánkový čaj Franziska Stalmann

Dobře napsaná knížka pro ženy, příjemné odpočinkové čtení.

01.12.2016 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Super detektivka, napínavá už od prvních stránek až ke strhujícímu konci. Chvílema jsem se i bála a četla skoro se zatajeným dechem. Před pár roky jsem z téhle série četla Hypnotizéra, ale Stalker byl rozhodně lepší.

25.11.2016 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Jak napsala Panda92, je to knížka o všem a o ničem. Já jsem si ji musela dávkovat. Jednak proto, abych si ji déle užívala, ale také z důvodu, že mě číst víc fejetonů najednou nebavilo. Některé se mi líbily víc, některé míň, někdy jsem se zasmála, někdy zamyslela a někdy jsem na konci nevěděla o čem vlastně čtu.
No a jak už tu bylo mockrát napsáno, tak po výtvarné stránce je to krásná knížka. Nevím jestli jsem takhle ilustrovanou knihu pro dospělé někdy četla. Napadá mě jedině Zahradníkův rok od K. Čapka z nakladatelství Studio Trnka.

18.11.2016 4 z 5

Čo to bude? Čo to bude? Táňa Keleová-Vasilková

Příjemná oddychovka se šťastným koncem, který jsem ale Janě přála, vždyť těžkých chvil zažila dost. Autorku mám ráda, píše čtivě o životě, vztazích a obyčejných lidech.

16.11.2016 4 z 5