Šťastné a veselé

Šťastné a veselé https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/263061/bmid_stastne-a-vesele-5d4-263061.jpg 4 105 29

Alex Cross série

Alex Cross je opět povolán k případu, stane se to v nejsvátečnější den v roce – na Štědrý den. Dramatická situace s rukojmími se nebezpečně vymyká kontrole a detektiv je nucen využít všechny své zkušenosti, důvtip a odvahu, aby zachránil jinou rodinu. Alex riskuje všechno – hrozí dokonce, že v tento idylický den se domů živý nevrátí.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Alpress

Merry Christmas, Alex Cross , 2011

Marcik7
26.12.2023 4 z 5

Mělo to spád jako vždy, krátké kapitoly, brilantní závěry Alexe Crosse a jeho pohotovost při řešení problémů se mi líbí. Ovšem chudáci jeho blízcí...

Česneksmedem
12.12.2023 4 z 5

Knihy Jamese Pattersona jsem kdysi četl jak na běžícím páse, až jsem se jich tak nasytil, že jsem si musel dát delší pauzu. A teď jsem se k němu a k Alexi Crossovi vrátil. Byl to docela příjemný návrat. První část knihy je dobrá ukázka toho, jak stačí udělat jednu hovadinu a najednou koukáte, jak se ta koule nabaluje. Ke druhé části. Zde vložím prst do rány na těle společnosti, protože tito lidé pro mě budou navždycky enigma.

Stanas513
15.11.2021 5 z 5

Jako vždy - čtivé, děj celkem ubíhal, trochu mi bylo líto osobního života Alexe Crosse...

mariva
30.10.2020 4 z 5

Tentokrát jsem měla štěstí, že jsem četla předcházející díl, takže na něj pěkně navázal děj této knihy a uzavřel příběh, který v minulém dílu začal. Opět dobře čtivé díky krátkým kapitolám, takže kniha přečtená velmi rychle.

gad
19.02.2019 3 z 5

Přečetl jsem, ale tato kniha mne příliš nezaujala. Hrdina je dokonalost sama, což mu v závěru řekne i jeho žena a právě ten příliš sladký závěr se mi vůbec nelíbil. Část s teroristy tak špatná nebyla, přesto tentokrát jen tři hvězdy, což nedělám často.

nai.ivka
12.02.2019 4 z 5

Čím víc knížek tím víc mám pocit, že je to psané pro ženy. Chlapák Alex s něžnou duší, téměř dokonalý muž, milenec, otec a všechno přežije, i když ho stokrát seškrabovali hrobníkovi z lopaty. Pobavilo mě, že Patterson považuje Twilight za skvělou knihu pro puberťačku, zmínka zatím ve dvou knihách.

Jitka6
25.12.2018

Přečíst se to dalo, ale žádná sláva to nebyla :-)

v.kalabova
20.11.2018 3 z 5

V rámci čtenářské výzvy nutné zlo. Nedokážu si představit, že čtu 23 podobných knih se stejně dokonalým a perfektním hlavním hrdinou, který na všechno přijde a vždycky zachrání situaci. A taky mi přijde 100+ kapitol přijde dost na 250str. knihu - ale to je spíš jen postižení ze zaměstnání. Nicméně první příběh byl parádně napínavý, ten mě bavil velmi.

medlovice
26.06.2018 4 z 5

Vtáhne do děje i v horkém červnu. Důvtipem a lstí odrovnat jednoho psychopata a pak zneškodnit zfanatizované muslimy. Nemáš jednoduchý život Alexi Crossi , neužiješ si ani vánoc a sladké slaniny od nesmrtelné nany ani rodinné pohody, až zase se zlomenými žebry v posteli Ale máš smůlu Alexi, tvoji fanoušci chtějí další příběhy....

raty
11.06.2018 5 z 5

Velmi čtivá detektivka. Jako vždy u J. Pattersona váhám nad hodnocením a nakonec dávám 5 hvězdiček. Přestože si někdy říkám, jestli případy a myšlení postav nemělo být víc rozvinuté a popsané, autor umí vtáhnout čtenáře do děje. Krátkými kapitolami a strohým rychlým vyprávěním si je udrží od začátku až do konce čtení.

koki.veru
14.04.2018 5 z 5

Opět super knížka, jako zatím všechny, co jsem četla od Pattersona. Velice se mi líbili krátké kapitoly a dva případy zasazené do jedné knihy.

veveronka
10.03.2018 5 z 5

Super,jako vždy přečtené jedním dechem

postrach
07.09.2017 5 z 5

Kniha je rozdělená na dvě.První, rozhodně, nepatří k nejlepším a nejsilnějším z této série.O Vánocích zajme Exmanžel-feťák a alkoholik,svou rodinu a nového manžela.Nebyl by to,opět Alex,kdyby se do toho nezapletl.Spíš detektivka.Krátké kapitoly,které se rychle a dobře čtou.Až do 50 strany,pak dojde ke zvratu.Jde do tuhého a Alex,se ocitá v ohrožení života.Vše dobře dopadne a Alex se vrátí zdravý ke své rodině,ale ne na dlouho.Ve druhé knize,naruší Šťastné a veselé Vánoce,návrat Arabské teroristky a fanatičky Hala,která se chystá otrávit,přinejmenším,celé město.Čas běží!Ve třetí knize,zneškodní teroristy.Konec dobrý a Alex,může oslavit s rodinou šťastný Nový rok.

bagel
19.06.2017 4 z 5

má první kniha od tohoto autora, dost dobré

tatarka57
01.06.2017

Merry Christmas, Alex Cross (2011)
pořadí v sérii je 19!!!

ivoiro
20.05.2017 5 z 5

Skvělá kniha, přečtena na jeden zátah.

pepa4081
08.05.2017 3 z 5

Dva příběhy v jedné knize. První o záchraně rukojmí, druhý o pronásledování teroristů. Opět velmi napínavé. Přečteno za jeden den. Už se těším na další Pattersonovi knihy. Velmi uspokojivé.

sabca
30.04.2017 3 z 5

Protože jsem od tohoto spisovatele četla daleko lepší knihy, pouze 3 hvězdičky. Prní část byla dobrá, ale příběhy o teroristech moc nemusím.

čef
29.03.2017 5 z 5

Vánoce Alexe byly opravdu akční a pěkně si je po Pattersonovsku užil. Spolu s ním si je od té doby užívají i čtenáři jako já. Kniha na pár hodin, která dobře a jednoduše pobaví.

amanek
20.03.2017 3 z 5

Moje první knížka od tohoto spisovatele. Četla se mi dobře, ale v poslední době jsem četla hodně lepších knih, takže 3 hvězdičky. Ale nějakou další určitě zkusím.