kudrdlinka kudrdlinka komentáře u knih

Síťovky Síťovky Táňa Kubátová

Po několika letech jsem si přečetla knížku Táni Kubátové a moc mě teda nenadchla, ikdyž dřív jsem ji četla ráda. Buď jsem se změnila já nebo její knihy, ale tahle mě ničím nezaujala.

26.05.2018 3 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Knížku jsem poslouchala v úžasném podání V. Zawadské, a to bylo asi moje štěstí, protože nevím, jestli bych jinak knížku dočetla. Příběh byl krásný a milý, někdy mě rozesmál, někdy dojal, moc mě bavily osudy obyvatel celého domu, navíc Britt-Marii už jsem znala z další knihy, ale ten pohádkový svět není zrovna pro mě. A přiznám se, že mi trochu neseděla přemoudřelost skoro osmileté Elsy.

18.05.2018 4 z 5

Andílek Andílek Mary Kubica

Příběh byl čtivý, psaný z pohledu několika osob, což bylo zajímavé. Konec byl pro mě překvapivý, ale dost rychlý.

08.05.2018 4 z 5

Zámek lásky Zámek lásky Cathy Kelly

Tohle mám ráda - příběhy žen ze současnosti, kdy se postupně dozvídám jejich osudy, ne vždy úplně veselé. Je to nenáročné ale příjemné čtení.

15.04.2018 4 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Táňa Keleová-Vasilková

Po čase jsem si zase s chutí přečetla další knížku od Táni Keleové. Určitě napsala lepší, ale i tahle se mi hezky četla, ten každodenní život mě prostě baví, příběh příjemně plynul, a než jsem se nadála byl konec, a navíc konec, který se mi moc líbil.
A ještě se mi knížka hodí do výzvy, jedna z přítelkyň se jmenuje jako já :)

21.03.2018 4 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Ke knížce jsem se vrátila díky nadcházející Noci s Andersenem, protože jsem si všechny příběhy nepamatovala. Je to nestárnoucí klasika, kterou mám navíc spojenou s nezapomenutelným hlasem pana Högera.

19.03.2018 5 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Po čase jsem se zase vrátila do Fjällbacky k Patrikovi a Erice. Protože jsou všechny knížky napsané hodně podobně, musím si mezi nimi dát pauzu. Byl to ale zase napínavý, hlavně poslední třetina, a zajímavý příběh, jak ten současný tak ten z minulosti. Konec mě teda překvapil, takhle jsem to opravdu nečekala.
Knížku jsem tentokrát poslouchala jako audioknihu, ale konec jsem si pak radši dočetla. Audio zpracování bylo příšerný, asi pokus o dramatizaci, ale všechny ty doprovodné zvuky mi hrozně vadily a rušily.

10.03.2018 4 z 5

Zlato(v)lásky Zlato(v)lásky Blanka Hošková

Moje druhá knížka od Blanky Hoškové a zase příjemné čtení ze života. Musím se přiznat, že Zlata mě někdy docela štvala, hlavně tím jak se chovala k Rendovi. Ten sice nezačal nejlíp, ale život mu taky docela naložil a myslím, že se s tím docela popral. No a epilog - to bylo krásný a dojemný zakončení. A kdyby příběh ještě pokračoval, ráda bych si to přečetla.

07.03.2018 4 z 5

Pomsta Pomsta Sandra Brown

Taková typická Sandra B. - čte se hezky, je v tom napětí i romantika, ze stylu jejích knih nijak nevybočuje. A jak píše Téra, tak jsem tady na konci asi ten motiv pomsty čekala jiný, něco víc osobního. Ale to nechci prozrazovat :) Naposledy jsem četla Reportéra, a ten se mi asi líbil víc.

25.02.2018 4 z 5

Tentokrát mi zážitek z cest zpestřil i Ládíkův hlas - poslouchala jsem ho jako audioknihu a dobře jsem se bavila. Přiznám se, že mě stále překvapuje nejen Ládíkův humor ale vzhledem k jeho věku i životní nadhled a krásné postřehy a myšlenky.
Ke knížce se ještě alespoň letmo musím vrátit v papírové podobě, abych si ji užila i s ilustracemi.

03.02.2018 5 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Knížka má zajímavou zápletku s tajemstvím, které nás provází vlastně celou dobu. Jeho odhalení mě pak trochu zklamalo, asi jsem čekala něco překvapivého, pikantnějšího. Postav je v knize sice hodně, ale postupně se mi celkem dařilo se v nich orientovat. Nejvíc mi byla sympatická Sophie a fandila jsem i Margie. Docela mi vadily ty krátké kapitoly, ve kterých nebylo jasné o kom vlastně jsou. Knížka mě ale úplně nestrhla, o čemž svědčí to jak jsem ji dlouho četla.

02.02.2018 4 z 5

Šťastní a veselé Šťastní a veselé Petra Zhřívalová

Mně se knížka četla moc hezky, je to sice nenáročný, možná sladký, možná tam ty náhody byly až moc, ale nic z toho mi nevadilo. Ráda si u knížky odpočinu a tady jsem se na chvíle strávené s Helenou a ostatními vždycky těšila.

07.01.2018 4 z 5

Pohádky se zvířátky (12 pohádek) Pohádky se zvířátky (12 pohádek) Vladimír Sutějev

Díky výzvě jsem si po letech zase přečetla tyhle krásné pohádky. Jako malá jsem je měla moc ráda, těžko říct kterou nejvíc. Měla jsem vydání z roku 1970 Pohádky a obrázky, ale tu jsem pak nenašla, a tak jsem svým dětem koupila novější vydání v roce 1997.

31.12.2017 5 z 5

Vánoce mám rád Vánoce mám rád František Nepil

Knížku jsem četla a některé fejetony už poněkolikáté poslouchala - hlas pana Nepila k tomu prostě patří a posunuje to k naprosté dokonalosti. Moc se mi líbily i vzpomínky Heleny Mevaldové na Vánoce s tatínkem. Je to milá a pohodová knížka pro předvánoční i vánoční chvíle.

27.12.2017 5 z 5

Spálená obloha Spálená obloha Gilly Macmillan

Můj komentář není taky úplně nadšený. Knihu jsem četla poměrně dlouho, nedokázala jsem se do toho pořádně vžít, docela se to vleklo. Ale možná to bylo i tím, že teď na to prostě nebylo moc času.

23.12.2017 3 z 5

Voňavé (na)dělení Voňavé (na)dělení Blanka Hošková

Je to první knížka, kterou jsem od Blanky Hoškové četla a četla se mi hezky. Mám moc ráda příběhy z obyčejného života, kde se můžu i najít, a tady jsem se občas našla. A asi nejsem sama. Za mně je to moc příjemná oddychovka, která může být i inspirativní.

27.11.2017 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Zajímavá knížka, čtivá, která sebou nese spoustu otázek k zamyšlení o vině, nevině, pravdě, odpuštění ... Ze začátku se to sice rozjíždělo pomaleji, některé pasáže byly zbytečně zdlouhavé, ale pak už se příběhy stále více propojovaly a děj nabíral na obrátkách, které zakončil výborný epilog.

19.11.2017 4 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Skálu jsem četla před více než rokem, "Muže" jsem teď poslouchala jako audioknihu a líbil se mi mnohem víc. Nevím jestli to bylo skvělým podáním Jiřího Dvořáka, ale vždycky jsem se těšila až budu mít příležitost zase poslouchat, nechat se přenést na drsný ostrov a ponořit se do příběhu.

12.11.2017 5 z 5

Jmenuji se Lucy Bartonová Jmenuji se Lucy Bartonová Elizabeth Strout

Knížku jsem otevřela kvůli výzvě a je pravda, že jsem se od prvních stránek docela začetla. Ale celkem nevím do čeho, moc nechápu o čem to vlastně bylo. Pořád jsem čekala, že něco přijde, ale najednou byl konec. Přišlo mi, že si Lucy s matkou povídá hlavně o cizích lidech a jejich problémech, jen aby nemusely mluvit o vlastních, které tam jsou naznačené. Asi jsem smysl té knihy nepochopila.
Přečtená ale byla brzy, hlavně kvůli poloprázdným stránkám.

04.11.2017 3 z 5

Údolí rozhodnutí  I Údolí rozhodnutí I Marcia Davenport

První díl jsem přečetla, ale že by se mi to až tak líbilo, to nemůžu říct. Nečetlo se mi to zrovna lehce. Během prvních sto stran jsem to chtěla několikrát vzdát, nebavily mě hlavně pasáže o hutích, tomu jsem vůbec nerozuměla. Pak už to bylo trochu lepší, ale i tak jsem některé stránky prolítla. Časem se snad pustím i do druhého dílu, jsem zvědavá hlavně na to propojení s českými vystěhovalci.

29.10.2017 3 z 5