kudrdlinka kudrdlinka komentáře u knih

Rok v Provenci Rok v Provenci Peter Mayle

Příjemné čtení o poklidném životě v krásné Provenci. Souhlasím ale s tím, že ta slovíčka a fráze ve francouzštině nejsou při čtení zrovna příjemné, pokud samozřejmě francouzsky neumíte. Což já neumím.
Musím ale dodat, že kdybych nedávno Provence nenavštívila, tak by se mi knížka asi tolik nelíbila - celkově mám radši knihy, kde je víc děje, napětí, vztahů, zápletek apod.

27.07.2016 4 z 5

Dvojí život Dvojí život Diane Chamberlain

Další skvělá knížka od D. CH. Čtivá, napínavá, pořád jsem byla zvědavá jak je to dál, že jsem druhou polovinu doslova "zhltla". Ty zápletky možná byly neuvěřitelný, ale za mě prostě úžasný román. Teď jen doufám, že na další nebudeme muset čekat zase sedm let :)

16.07.2016 5 z 5

Pletky s osudem Pletky s osudem Simona Monyová (p)

Knížky Simony Monyové mám přečtené asi všechny. Nedají se číst najednou, ale je to příjemné čtení, někdy smutné, někdy veselé. Většinou si je vezu na dovolenou a po některých ráda sahnu i opakovaně. Tahle patří mezi ně.

03.07.2016 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Je to hodně silný a smutný příběh. Nějaký čas to budu muset vstřebávat. Knížka se mi četla moc dobře, chvílemi mě až mrazilo. Na to, že je to autorčina prvotina, tak kloubouk dolů.

18.06.2016 5 z 5

Pod hvězdou bláznů Pod hvězdou bláznů Jarmila Pospíšilová

Já mám ráda příběhy ze současnosti. I tenhle se mi líbil, knížka se moc dobře četla. Ale souhlasím s tím, co bylo napsáno níže, že postavy i ty situace mohly být víc propracované.

11.06.2016 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Příběh několika generací jedné obyčejné české rodiny - napsáno velice čtivě a lehce, stejně jako Slepá mapa. Doufám, že se brzy dočkáme další knihy A.M.

19.05.2016 5 z 5

Ostrov ztracených snů Ostrov ztracených snů Tamara McKinley

Knížky Tamary McKinley mám ráda - romantický příběh z australského prostředí většinou s nějakou zápletkou z minulosti. Je to příjemné oddychové čtení.

06.05.2016 4 z 5

Hester aneb o čem ženy sní Hester aneb o čem ženy sní Iva Hercíková

Ač jsem věkově Hester myslím docela blízko, nemůžu říct, že bych se v téhle knize našla.

19.04.2016 3 z 5

Modré z nebe Modré z nebe Nora Roberts

Od autorky jsme četla spoustu lepších knih - zejména dříve. Tohle mi přišlo celkem o ničem. Uvidím, jestli se pustím i do třetího dílu z této série ...

18.04.2016 2 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Oddychové čtení, u kterého jsem se docela bavila :) Beru to i jako možnost nahlédnout do mužského myšlení.

Ledové střepy Ledové střepy Lenka Chalupová

Knížka se mi moc líbila, čtivá od začátku až do konce.

Příběhy českých knížat a králů Příběhy českých knížat a králů Alena Ježková

Čtivé připomenutí a oživení významých událostí a postav českých dějin.