Příběhy českých knížat a králů

Příběhy českých knížat a králů https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20033/bmid_pribehy-ceskych-knizat-a-kralu-NZX-20033.jpg 4 28 8

Kniha autorky úspěšně nově zpracovaných Starých pověstí českých a moravských. Významným osobnostem z české historie se po letech dostává zasloužené pozornosti. Jednotlivá líčení událostí a životních osudů jsou dostatečně barvitá a poskytují prostor i pro hlubší vykreslení psychologie jednotlivých postav.

Sidonka3
23.08.2021 3 z 5

Devět stručných historických minipříběhů vypráví o životě českých panovníků. Je to hodně zjednodušené (jak taky jinak, primárně určeno starším dětem a mládeži), s nádhernými ilustracemi, jak jinak, když jsou nakreslené rukou Renáty Fučíkové, která je držitelkou mnoha národních i mezinárodních ocenění. Velikáni naší historie, které by neměli uniknout pozornosti žádného Čecha, jsou představeni v útlé knížce, která by mohla potěšit toho, kdo nezná osudy nebo některá fakta kolem osobností:
knížete Boleslava II. a biskupa Vojtěcha (vyvraždění Slavníkovců)
knížete Oldřicha a Boženu
knížete Břetislava I. a Jitky
krále Vladislava I. a jeho rytíře
Anežky České
Přemysla Otakara II.
krále Václava II. a rytíře Záviše z Fakenštejna
krále Jana Lucemburského a Elišky Přemyslovny
českého krále a římského císaře Karla IV. ?

eliska2106
26.12.2020 5 z 5

Fakta z českých dějin doplněná o méně známé skutečnosti. Tím se pro mě staly příběhy čtivé a obohacující. Nádherné ilustrace dokreslují atmosféru ❤️

witiko
23.01.2020 5 z 5

Krásně napsané i ilustrované, jen mě jako jihočeského patriota namíchlo, že autorka ve vyprávění o Přemyslu Otakarovi II. svévolně mění bojový pokřik jeho vojsk na Moravském poli. To neznělo "Praha! Praha!", ale "Budějovice! Praha!" (podrobněji v Zajímavostech). Takže to si, prosím vás, opravte :-)

Orange8knihomol
14.02.2018 4 z 5

Knížku jsem četla myslím, že ve 3. třídě a přečetla ji za 1 den, když jsem byla doma nemocná. Hezké!

kudrdlinka
18.04.2016 5 z 5

Čtivé připomenutí a oživení významých událostí a postav českých dějin.

Marisa
17.03.2014 5 z 5

Kniha pomůže s referáty do školy a slouží jako zopakování historie :)

rencovav
09.08.2013 3 z 5

Příjemné zopakování pozapomenutých znalostí o českých dějinách! :-)

Janamarie
03.02.2012 5 z 5

Autorka publikace Alena Ježková se ujala nelehkého úkolu: převyprávět dávné příběhy do současného jazyka, který je srozumitelnější a hlavně zajímavější pro dnešní děti, neobsahuje archaické výrazy a malý čtenář může vnímat děj celistvě a přehledně. Příběhy jsou napsány romanticky, ale autorka se držela faktů a vyzdvihla dějinné události. Celek příběhů pak vyniká obsahem, je obohacen vykreslením psychologie postav a dotvořen krásnými ilustracemi ilustrátorky Renáty Fučíkové. Tato nádherná kniha je ideální pro čtenáře od 9 let, pro oživení v hodinách dějepisu, pro společnou četbu ve škole, ale jistě zaujme
i dospělého čtenáře…