Přítelkyně

Tři ženy – Hana, Marta, Táňa. Tři přítelkyně – tři osudy, které pojí touha po sebanaplnění a smysluplném životě. Hledají samy sebe a přitom cosi ztrácejí a jiné zase nacházejí, trápí se i těší, jednoduše si se sebou vláčí balíček života naplněný různorodou směsí. A samozřejmě i plný zvratů a překvapení.

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/351861/pritelkyne-7mx-351861.jpg 3.8100
Pro ženy, Literatura slovenská
Vydáno:, Noxi

spackula

Neurazilo, ale ani nenadchlo...

Marika Vanova

Přečteno kvůli čtenářské výzvě, ale tři hlavní hrdinky - tři přítelkyně mě trochu rozčilovaly,neuměla jsem se do jejich světa úplně vžít.

zelena_zabicka

První autorčiny knihy se mi líbily moc, moc. Čím déle však píše, tím je to pořád víc a víc na stejné brdo, děj není propracovaný, nastaven často tím, že romány sledují osudy vícera osob najednou (v tomto konkrétním 3 kamarádky). Myslím, že autorka chrlí kvantitu na úkor kvality děje, což je veliká škoda, její první knihy měly úplně jiný šmrnc. Také mě štvou často těžko uvěřitelná chování hl. hrdinek, na kterých pak stojí další děj (např. i přesto, že ho miluje, mu nechce říct, že s ním čeká dítě, aby ho k sobě nepoutala "násilím")

certik003

Na začátku mi byly hrdilny nesympatické, ale potom se to trochu zlepšilo, i když i tak jsem se s nimi nějak nemohla ztotožnit. Jako vždy je to taková odpočinková četba, ale tentokrát postrádám takový ten dobrý pocit po dočtení. Jako by autorka přestala psát s obvyklou lehkostíí a nepsala z radosti, ale z povinnosti odevzdat rukopis.

Knížka se mi dobře četla a román se mi líbil. Na odreagování se prostě super.

Peace

"Všichni můžeme se svým životem něco udělat. Jen musíme chtít."

Další kniha od autorky z řady "neurazí - nenadchne". Její knihy jsou skvělé, pokud hledáte něco lehkého a hluboce odpočinkového - to je sázka na jistotu.
V knize mě trošku zarazila uvedená anotace, která ve zkratce prozradila většinu děje.
Také mi chvilkama vadila až uměle vytvářená nerozhodnost hlavních hrdinek - působila na mě jen jako záminka pro více stránek knihy.

LeKal

Mám tuto autorku ráda. Oddechovka, přečteno za chvilku.

knihovniceS

Knihu jsem sice dočetla, ale 2x jsem ji odložila a sáhla po záživnější. Od autorky jsem četla lepší romány. Tato je na nižší úrovni (za mne)

bookcase

Nic převratného, ale pořád příjemně uklidňujícího, když chcete prostřídat thrillery a hlavně si vyčistit hlavu. U autorky se mi líbí její popisy útulných domovů, dobrého jídla a vánoční atmosféry. Mám ji ráda, ale dávkuju si ji postupně, přece jen je trochu šablonovitá. :)

bagel

Celkem průměrný příběh.

Aleh

Tentokrát je v knize Táni Keleové-Vasilkové velmi málo děje. Je to především o vztazích, o pocitech, o nenaplněných touhách, splněných přáních, nesplněných snech, o každodenních radostech, ale také o trápeních, které život s sebou přináší. Je to o životních výhrách a prohrách. Je to o obyčejném každodenním životě a touze po jeho naplnění. No řekněte, kdo z nás netouží po naplněném a smysluplném životě? Dobře se to četlo.

Januli

Kávičková knížka

m.valova

Kniha se četla dobře,děj není tak silný jako u jiných knih téhle spisovatelky, ale líbila se mi.

kudrdlinka

Po čase jsem si zase s chutí přečetla další knížku od Táni Keleové. Určitě napsala lepší, ale i tahle se mi hezky četla, ten každodenní život mě prostě baví, příběh příjemně plynul, a než jsem se nadála byl konec, a navíc konec, který se mi moc líbil.
A ještě se mi knížka hodí do výzvy, jedna z přítelkyň se jmenuje jako já :)

radus

Nenáročná odpočinková četba z běžného života, ale už jsem od autorky četla lepší knihy :-)

zdenka6581

Super knížka ,moc se mi líbila :)

4xbabča

Četla jsem už několik knih od této autorky, velmi dobře se čtou, i tuto jsem přečetla za jeden den. Příběh tří kamarádek je nenáročná a pohodová četba jako i předchozí knihy.

mirunda

Asi jak čtu knihy od autorky po sobě, přijdou mi jedna jako druhá. Jsou to pro mne oddechovky, které si za cca 14 dnů nepamatuji.

sabca

Tentokrát jsem byla trochu zklamaná. Příběh třech kamarádek nebyl špatný, ale vůbec mi to nepřipadalo, že je to kniha od Táni Keleové-Vasilkové. Má daleko lepší.

kika 13

Jako vždy od této autorky pravdivý příběh ze života.

nick nick 75

Tato kniha je velice pěkná jako vše, co napsala Táňa Keleová-Vasilková.

agatha2

Mám doma všechny autorčiny knihy a vždy se nemohu dočkat, kdy vyjde další kousek. S autorčinými knihami relaxuji a prokládám s nimi thrillery a severské krimi a jiné náročnější kousky. V tomto směru i tato kniha splnila svůj účel. Odpočinula jsem si u ní, přečetla jsem jí na jeden zátah. Ale i když mám paní autorku moc ráda, musím uznat, že toto byl poněkud slabší kousek, obávám se, že za pár týdnů ani nebudu vědět, o čem vlastně kniha byla. Nebýt to dílko mé oblíbené paní Keleové-Vasilkové dala bych hvězdy pouze dvě.

Květi62

Pěkná oddechovka, která trochu vrátí vánoční atmosféru. Kdo má její knížky rád, určitě si ji rád přečte.
"Tři ženy, tři přítelkyně. Každá z nich má svůj život, svůj odlišný osud, ale všechny spojuje jedno: touha po hezkém životě. Ne po štěstí, na to jsou už příliš velké a ví, že štěstí přichází nečekaně a v malých dávkách, a potom zas nadlouho zmizí, aby v srdci zanechalo zvláštní pocit a naději, že se zase jednou vrátí..."

zuzana2599

Přítelkyně jsou typickým příběhem této slovenské autorky. Je to víceméně sonda do života tří žen, které řeší vztahové problémy. Knížka je to útloučká, má široké řádkování a i já mám pocit, že je to kapku uspěchané a že jsem určitě četla mnohem lepší autorčiny knížky...

1casper

Knihu jsem přečetla na jeden zátah, za 2hodiny hotovo. Je to milá oddychovka, jen předchozí knížky autorky jsou lepší, víc propracovanější.
U téhle knihy jsem měla pocit, tako by autorka spěchala.... vše bylo řečeno už v anotaci, nic nového, hlubšího tam není.

Na intelektu to nikoho neobohatí, ale jako oddychovku doporučuji.

Pechule

Knihy od Táni Keleové - Vasilkové se mi čtou velmi dobře, ani tato nebyla výjimkou. Jen jsem se nemohla zbavit pocitu, jako bych něco z toho už někde četla...

lenka9819

Kniha na jedno odpoledne ke kave. Pribehy ze zivota, mile a odpocinkove cteni. Knihy Tani Keleove- Vasilkove jsou prijemnym odreagovanim, nemuzu ale cist vice za sebou. Prokladam jimi severske krimi

Ywonek
30.12.2017

Nemuzu si pomoct, ale prijde mi ze autorku uz nebavi psat, nebo ji dosli napady.Posledni tri knizky od ni byly vylozene slabe,potom co jsem precetla vsechny predchozi. Jedno vim jiste. Dalsi uz cist rozhodne nebudu.

Milena1967
27.12.2017

Za mne nejslabší kniha od této autorky. U každé její nové knihy mám pocit, že čtu stále stejný příběh, jen s jinými jmény. Jak tady psal plamínek21, jakoby autorka rezignovala. Plně souhlasím.

Ankavi
26.12.2017

Nebudu tady vypisovat obsah knihy a prozrazovat obsah příběhu. Myslím, že to by se v komentářích dělat nemělo. Ale zdůrazním to, že Táňa umí vystihnout všední každodenní život dnešní doby, a to z ní dělá oblíbenou autorku. Asi nikdy nebude psát napínavé thrillery či sáhodlouhé ságy, ale zdánlivě prostými příběhy nás ukotví doma - v české (resp. slovenské) "kotlině", což dokazuje v každé své knize - a to se cení rovnocenně. I proto je mou oblíbenou autorkou.