Jmenuji se Lucy Bartonová

Jsou pouta, která nepřetrháte, ať se snažíte sebevíc... Působivý román od autorky, která dostala Pulitzerovu cenu. Osamělost byla to první, co poznala… Lucy vyrůstala v chudobě s milující matkou a násilnickým otcem. Mezi dětmi byla terčem posměšků a jejím jediným přítelem byl strom v poli. Získala ale stipendium a věřila, že díky studiu unikne drsnému okolí i své minulosti. Po letech, kdy zdánlivě na svou rodinu zapomněla, se ocitla na delší dobu v nemocnici. Nečekaně se ale objevila matka a Lucy s překvapením zjistila, že některá pouta se nepřetrhnou nikdy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/328308/jmenuji-se-lucy-bartonova-r3x-328308.jpg 3.261
Vydáno:, Motto

My Name Is Lucy Barton (2016)

Kniha Jmenuji se Lucy Bartonová

Měňavka

Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne. Příjemná četba, nutí k zamyšlení nad komplikovaným vztahem mezi dcerou a matkou. Nicméně, děj se nedobral k výraznějšímu vysvětlení, v čem byl problém a konec mě tím pádem také neuspokojil.

EvaEma
24.12.2018

Příběh je psaný s takovým citem! Tak to plyne, nic zásadního se nestane a přesto mám knihy plnou hlavu.

L.K.
22.10.2018

Velmi krásná a velmi smutná kniha. Autorka při vzpomínkách na dětství hl. hrdinky nezachází k naturalistickému popisování, události a okolnosti jejího dětství vyplývají z proudu myšlenek nebo promluv, o to jsou ale naléhavější a tíživější. Mnoho krásných myšlenek, hluboké pochopení dětství, inspirativní kniha. Moc ráda se k ní ještě vrátím.

Renatecka
17.01.2018

Ještě že kniha byla poměrně tenká a navíc rozvržená stylem A4 textu na 3 strany knížky, jinak bych ji snad ani nedočetla. Co to vlastně bylo? Pokud to mělo být zamyšlení nad životem jako takovým, tak to bylo opravdu prapodivně napsané. Slabučké 2 hvězdičky, víc ani ťuk tomu nedám a už číst znovu nemusím.

Zdeňula
14.12.2017

Knížku jsem četla díky Čtenářské výzvě....dávám tři hvězdičky, ale po druhé bych ji číst nemusela.

Pechule
29.11.2017

Co ke knize říct? Čte se dobře, neměla jsem problém se do ní začíst, ale není to žádný velký trhák.

kudrdlinka
04.11.2017

Knížku jsem otevřela kvůli výzvě a je pravda, že jsem se od prvních stránek docela začetla. Ale celkem nevím do čeho, moc nechápu o čem to vlastně bylo. Pořád jsem čekala, že něco přijde, ale najednou byl konec. Přišlo mi, že si Lucy s matkou povídá hlavně o cizích lidech a jejich problémech, jen aby nemusely mluvit o vlastních, které tam jsou naznačené. Asi jsem smysl té knihy nepochopila.
Přečtená ale byla brzy, hlavně kvůli poloprázdným stránkám.

josska
22.10.2017

Knížku jsem četla díky čtenářské výzvě,ale moc mě nebavila,nechápu jak mohla získat nějakou cenu

domácí násilí

Elizabeth Strout