Jmenuji se Lucy Bartonová

Jsou pouta, která nepřetrháte, ať se snažíte sebevíc... Působivý román od autorky, která dostala Pulitzerovu cenu. Osamělost byla to první, co poznala… Lucy vyrůstala v chudobě s milující matkou a násilnickým otcem. Mezi dětmi byla terčem posměšků a jejím jediným přítelem byl strom v poli. Získala ale stipendium a věřila, že díky studiu unikne drsnému okolí i své minulosti. Po letech, kdy zdánlivě na svou rodinu zapomněla, se ocitla na delší dobu v nemocnici. Nečekaně se ale objevila matka a Lucy s překvapením zjistila, že některá pouta se nepřetrhnou nikdy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328308/big_jmenuji-se-lucy-bartonova-5eE-328308.jpg 3.279
Literatura světová, Romány, Rodina

Vydáno: , Motto

My Name Is Lucy Barton, 2016

Kniha Jmenuji se Lucy Bartonová

kaja77
07.11.2020

Vyprávění Lucy Bartonove bylo nabité emocemi, velmi křehké a místy opravdu smutné. Lucy, zanedbávané, nemilované a odstrčené stvoření vzpomíná na dětství, na své manželství, přes vše co zažila, se snaží napravit vztahy s matkou. Lucy v jemných náznacích popisuje týrání, šikanu, posměch, chudobu, hlad, hanbu, vyloučenost jinakost, které musela snášet jako dítě...celou dobu během čteni knihy mi bylo vyloženě ouzko.

Blančitos
02.11.2020

Jmenuji se Lucy Bartonová se mi těžko popisuje. Hlavní aktérka je nemastná neslaná a místy hodně zvláštní. Život s její rodinou si člověk musí z krátkých kapitol domýšlet a ve finále vlastně neví, zda se trefil. 3*.

Hanka941
10.06.2020

Knížka se četla lehce. Psané vlastně v náznacích a čtenář si domýšlel a utvářel představu o nelehkém dětství a komplikovaném vztahu hlavní postavy s rodiči. Zajímavá knížka, ale čekala jsem něco jiného a mě osobně moc neoslovila.

Měňavka
01.03.2019

Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne. Příjemná četba, nutí k zamyšlení nad komplikovaným vztahem mezi dcerou a matkou. Nicméně, děj se nedobral k výraznějšímu vysvětlení, v čem byl problém a konec mě tím pádem také neuspokojil.

EvaEma
24.12.2018

Příběh je psaný s takovým citem! Tak to plyne, nic zásadního se nestane a přesto mám knihy plnou hlavu.

L.K.
22.10.2018

Velmi krásná a velmi smutná kniha. Autorka při vzpomínkách na dětství hl. hrdinky nezachází k naturalistickému popisování, události a okolnosti jejího dětství vyplývají z proudu myšlenek nebo promluv, o to jsou ale naléhavější a tíživější. Mnoho krásných myšlenek, hluboké pochopení dětství, inspirativní kniha. Moc ráda se k ní ještě vrátím.

Renatecka
17.01.2018

Ještě že kniha byla poměrně tenká a navíc rozvržená stylem A4 textu na 3 strany knížky, jinak bych ji snad ani nedočetla. Co to vlastně bylo? Pokud to mělo být zamyšlení nad životem jako takovým, tak to bylo opravdu prapodivně napsané. Slabučké 2 hvězdičky, víc ani ťuk tomu nedám a už číst znovu nemusím.

Zdeňula
14.12.2017

Knížku jsem četla díky Čtenářské výzvě....dávám tři hvězdičky, ale po druhé bych ji číst nemusela.