Kubikuli Kubikuli komentáře u knih

Řeka pod hladinou: Vědomím proti času Řeka pod hladinou: Vědomím proti času Pavel Kolář

Co čtenář, to jiný vkus... mě se autor do vkusu rozhodně netrefil. Knížku bych určitě nezařadila do sekce "nejlepší knihy v současné době ". Za mě je to hodně rozporuplné. Byla to divočina od začátku do konce. Začalo to velice slibně, ale ve chvíli, kdy se na scéně objevil Hitler, tak jsem věděla, že je zle... a ta divočina pokračovala celým příběhem. A to opravdu nebyl můj šálek kávy. Byla tam zajímavá místa, kde mě příběh trošku vtáhnul, ale jinak to byla slátanina, kde se autor snažil o různě květnaté popisy míst a událostí, které nedávaly ani hlavu ani patu. Byla to pro mne velká zkouška vůle vydržet a dočíst. Takže 3 hvězdičky dávám jen díky aktuálnímu vlivu omamných látek, protože jedna hvězda by byla až až. Každopádně milovníkům historie, nejlépe od času hodně před naším letopočtem a dál, vřele doporučuji.

17.10.2023 3 z 5

Tajemství krve Tajemství krve J. T. Ellison

Pomalejší rozjezd, chvilkami to už začalo trochu slábnout a nejdnou obrat o 180 stupňů a příběh nabral konečně na obrátkách. Jak jsem ji chtěla po 1/4 odložit, tak teď jsem jí až do konce odložit nechtěla:) celé to rozuzlení příběhu je dost divoké, překombinované a kdyby tam autorka trochu ubrala, bylo by to více reálné, ale i tak jsem ráda za přečtení.

05.10.2023 5 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

Pěkné, hodně čtivé, zajímavé, nemůžete se od toho odtrhnout... ale pro mne to bylo takové těžko uvěřitelné. Ta duchařina už tam chvílemi byla tak přehnaná, že jsem se spíš musela smát, než aby mne z toho mrazilo.. Jednoznačně velký palec nahoru za ten překvapivý závěr. To bylo hodně povedené :) takže za mne takový thriller v uvozovkách, ale já mám asi nějak divně nasazenou laťku

25.09.2023 5 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Taková milá, i když smutná jednohubka, přečtená za pár hodin. Měla sice pár slabších míst, ale krásný konec a žili spolu šťastně až do smrti :)

20.09.2023

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Už jsem přečetla hodně knížek, ale tohle je jednoznačně jedna z těch, co se vryjí pod kůži a dlouho tam zůstanou... Takhle nepříjemně mi naposledy bylo u knížky "Narodili se, aby přežili". A to jsem si myslela, že už ji jen tak něco netrumfne. A tahle se dostala minimálně na stejné místo. Jak se jedná o nelidské a kruté zacházení s dětmi, tak jako mámě se mi z toho chce zvracet. Je to hodně těžká knížka a přinesu ji každému, kdo mi kdy bude tvrdit, že se měl za komunistů dobře.

17.09.2023 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Přiznám se, že po přečtení komentářů jsem čekala větší wau, a ono to asi nakonec nebylo ani na malé wau. Rozhodně to za mne není nic strhujícího a nesedám si z toho na zadek... první polovina v podání Millie mě chvílemi i nudila, takže jsem po otočení vypravěče čekala nějakou pecku, ale ... je to bez pecky.
Nazývat to navíc thrillerem mi přijde dost přehnané. U thrilleru se máte bát, s hrůzou čekat, jak bude děj pokračovat. Ale tady emoce nezafungovaly, takové ambice bohužel Pomocnice nemá. Každopádně i tak přečtení doporučuji :)

15.09.2023 5 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Byla jsem připravená na náročnější čtení, ale i tak mě ta síla toho příběhu zasáhla. Nešlo se odtrhnout, dokud nebyl konec. Žádná velká romantika, ale hodně smutný příběh. Souhlasím s tím, že místy to bylo přitažené za vlasy. Někde by to chtělo přidat a někde ubrat, pak by to bylo perfektní. Ale i tak 5* si určitě zaslouží.

13.09.2023 5 z 5

Les, čtyři otázky, život a já Les, čtyři otázky, život a já Tessa Randau

Malá, úzká, nenápadná knížka.. ale velmi bohatá. Doporučuji prostě každému :)

03.09.2023 5 z 5

Neodolatelná Neodolatelná Melanie Harlow

(SPOILER) Božínku, to bylo sladké jako cecek. Úplně neuvěřitelná romantika od začátku až do konce. Malinké drama, zápletka asi na 5 stránkách, kdy se rádoby uvědomělý otec rozhodne vztah s "lolitkou" ukončit, ale naštěstí ho jeho malé dcery přivedou k rozumu. Čtivé to bylo, ale musí na to být člověk naladěný. Jinak je to až protivně dokonalý.

03.08.2023 4 z 5

Zas tak moc ho nežeru Zas tak moc ho nežeru Meghan Quinn

Některé pasáže byly fakt povedené, vtipné, čtivé... ale jinak mám dost rozporuplné pocity. Knížka jako celek je taková divná divočina.

03.07.2023 3 z 5

Návrat nežádoucí Návrat nežádoucí Lenka Potůčková

Málokdy mě vezme knížka za srdce, jako se povedlo téhle. Opravdu velmi povedené čtení, bravurně vykreslená doba. Kdyby to šlo, přečetla bych ji na jeden zátah, bylo tak těžké se od ní odtrhnout. Najednou jste na poslední stránce a říkáte si, že to není možný, ještě přece nemůže být konec...Pravda je, že ještě bych pár stránek uvítala (klidně tak 300), ale za mě příběh skončil na správném místě.

05.05.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Hrozně jsem se na tu knížku těšila. Nechci říct, že by mě zklamala, jen anotace byla taková nic neříkající, že jsem nevěděla, co od příběhu čekat. Každopádně mě to dost překvapilo. Četlo se to velmi dobře, ale tak nějak bez emocí? Knížka ve mě nedokázala,i přes závažnost činů, vyvolat nějakou silnější emoci. Byly knížky u kterých mi tekly slzy jako hrachy, stahovalo se mi hrdlo (třeba Hana), měla jsem slušnou knižní kocovinu, ale tady nic. Hlavní hrdinky mi bylo líto, ale tak nějak mi přišlo, že tím proplouvá nějak hodně lehce. Dalo by se z podobného příběhu vytěžit trochu víc.

25.04.2023 4 z 5

Lastočka Lastočka Jitka Závodná

Nádherná knížka. Až si zase někdo z mých vrstevníků bude stěžovat, jak v hrozné době žijeme, přesně vím, co mu doporučím si přečíst. Velmi silný příběh, moc pěkně se četl. Už má v knihovně svoje pevné místo.

20.04.2023 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Knížka na jedno odpoledne. Prostě nešla odložit. Příběh není nijak strhující, spíš takový táhlý, pomalu odkrývajicí všechny kostlivce a události. Šumavská příroda všechny temné stránky krásně vyvažovala. Příjemné počtení, s koncem takovým, jaký si příběh zasloužil.

02.04.2023 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Náročná knížka. Ani ne tématem, jako spíš stylem psaní. Chvíli se snažíte udržet pozornost, neztratit se, ale po chvíli to vzdáte. Jednotlivé příběhy byly zajímavé, ale v kontextu do jakého byly zasazené se ztratily. Za mě špatně napsaná knížka, která po pár stranách přestane bavit. Bohužel.

22.03.2023 3 z 5

Dítě z Osvětimi Dítě z Osvětimi Lily Graham

Nemám slov .. přečteno za pár hodin. Krásný příběh s dobrým koncem.

11.03.2023 5 z 5

Nemilosrdný rival Nemilosrdný rival L. J. Shen

Dlouho mě trvalo se do toho začíst a několikrát jsem to chtěla vzdát, ale tak ve třetině se to celkem vzchopilo. Nebylo to to nejhorší, ale určitě jsem od autorky četla lepší knížky.

08.03.2023 3 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Tak tady bych místo pěti hvězdiček chtěla dát alespoň deset. Pro milovníka létání a letadel prostě úžasné čtení. Lituju, že knížka nemá ještě jednou tolik stránek, nepochuju o tom, že by pořád bylo o čem číst. Stejně jako se p.Hecl skvěle poslouchá v podcastech, tak se i dobře čte. Za mě super povedená knížka :)

24.02.2023 5 z 5

Tak ne, že by se mi knížka nelíbila, ba naopak. Mnoho otázek a odpovědí jsem opravdu hltala, dozvěděla jsem se spoustu informací, které jsem nevěděla. Ale stejně jako byl rozhovor v mnoha místech hrozně zajímavý, tak někde vůbec. Takže za mě by to určitě mohlo být, kratší, mělo by to, alespoň pro mě, větší švih. Každopádně se těším na další rozhovory p.Moravce :)

03.02.2023 4 z 5

Andělské pohádky Andělské pohádky Terezie Schliková

Opravdu hezké, příjemné, uklidňující počtení... Celkem krátká, za to obsahově bohatá knížka pohádek, z nichž některé jsou spíše pro děti a některé více pro dospělé. Každopádně ve všech je ukryté něco důležitého, na co lidi dnes zapomínají, opomíjejí... Moc jsem si čtení užila.

30.01.2023 5 z 5