Kubikuli Kubikuli komentáře u knih

Bezchybní Bezchybní J. D. Hawkins

Krátká jednohubka, jejíž název mluví za vše :) Dva bezchybní, dokonalí, stvoření jeden pro druhého, se hledali, až se našli. Tuze předvídatelné, bez jakékoliv zásadní zápletky. Ale dalo se to, jsou horší knížky :)

25.01.2022 3 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Po Zuzanině dechu jsem se s nadšením vrhla na tuto knížku, a teď po dočtení jsem tak nějak zklamaná. V množství postav jsem se jednu dobu úplně ztratila. Příběh protínaly další krátké příběhy lidí, které vůbec neměly souvislost. Celkově mi kniha přijde v pár místech dost zmatená a vyžaduje opravdu hodně soustřední, aby ji čtenář pochopil a dal si ji do souvislostí, tak jak má. Jinak styl psaní je stále stejně dobrý, ale knížka mi prostě úplně nesedla.

14.01.2022 3 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Krásná, silná, emotivní knížka... Nádherná příroda, nádherná dívka, neuvěřitelně silná osobnost, absolutně nezkažená lidmi, ve svém vlastním světě. Někdy tak moc smutné, přesto krásné. Konec mě nepatrně rozladil, ani nevím proč, ale asi to tak vlastně mělo být :)

11.01.2022 5 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Nebylo to zlé, ale taju pro tebe bylo lepší. Tam jsem se aspoň řehtala, jak kůň. Děj byl zajímavější, než u knížek podobného žánru, ale Jackson mi prostě nesedl. Možná proto, že jsem četla knížky hned po sobě a Jackson proti Camovi neměl šanci :)
Ale jinak taky vcelku příjemná oddychovka.

03.01.2022 4 z 5

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

Knížka je úžasně vtipná, od začátku do konce. Lepší jsem si na Nový rok nemohla vybrat :)
Obě hlavní postavy jsou super, ale Cama si prostě chci vzít za muže :D
Opravdu úžasná oddechovka.

01.01.2022 5 z 5

Vánoční lásky Vánoční lásky Vi Keeland

Pět milých vánočních příběhů, které přečtete jedním dechem. Nezklamou, ale taky nijak zvlášť neohromí. Lehce předvídatelné, bez hlubšího nápadu, žádná větší zápletka... Vánoc se to dotýká jen tím způsobem, že to zrovna vyšlo na to datum :) jako hezké, ale šlo by to určitě lépe. Zvlášť od této dvojky.

23.12.2021 4 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Knížka je hezká, i přes počet stránek se dobře čte a děj utíká ... Je dobře promyšlená, čtenář se rozhodně nenudí :) ale je na můj vkus moc negativní, depresivní ... Potřebovalo by to vykompenzovat aspoň trochou humoru, odlehčení, protože na jednu partu přátel je tam těch tragédií, psychiatrických diagnóz a smutku až moc a příběh se tak stává jen těžko uvěřitelným.

12.12.2021 5 z 5

Pan Pracháč Pan Pracháč Vi Keeland

Milé počtení na dvě odpoledne... Americká pohádka od začátku až do konce :)

02.12.2021 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Čte se to hezky, první třetina se mi fakt i líbila .. ale pak to nějak nebylo ono. Kdyby knížka byla o polovinu kratší, určitě by zasloužila lepší hodnocení. Takhle mi těch patnáct let lásky přišlo jako třicet...a té lásky tam vlastně ani moc nebylo. Určitě je spousta lidí kolem nás, kteří zažívají podobné osudy, krize středního věku, nevydařené vztahy... Ale já osobně o tom asi nepotřebuju číst :)

30.11.2021 3 z 5

Hezký, ale narovnej se! Hezký, ale narovnej se! Johana Fundová

První polovina je čitelná.. příjemně plynoucí, i když obyčejné, vyprávění třech dvanáctiletých dětí, které pro mne bylo takovým milým flashbackem do té doby. Druhá polovina byla ještě obyčejnější a nudné vyprávění ufňukaných třicátníků, kteří nejsou do jednoho spokojeni se svým životem. Zachránila by to nějaká zajímavější zápletka nebo konec.. Ale bohužel. No, hold každý strůjcem svého štěstí :)

23.11.2021 3 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Tři hvězdičky za super námět. Občas sice trošku nechutnější popisy, ale tak když jde o sériové vraždy, nemůžeme čekat procházku růžovou zahradou :) Jinak popravdě jsem neměla žádnou knížku rozečtenou tak dlouho, jako tuhle. Tak špatně se to čte, za mne krkolomné, kostrbaté... Několikrát jsem se v textu musela vracet, protože jsem se v tom ztrácela... V podstatě krom odhalení viníka, tam nebyla žádná pořádná zápletka. Jen nudné rádoby zápletky, díky kterým jsem se v tom zase o něco víc ztratila. Příště si u toho asi budu muset dát nějakej dobrej matroš a třeba to bude čitelnější. Potenciál tam prostě je, jen se s ním špatně naložilo :) mám ještě jednu knížku od autora a už mám strach ji začít číst :)

22.11.2021 3 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Krásná knížka. Krutá a syrová. Upřímně jsem ráda, že dobu v koncentračním táboře zachycuje jen pár stránek... Otevřený konec byla super tečka na závěr. Každý si ho domyslí podle toho, jak se mu líbí ..

17.11.2021 5 z 5

Milovaný soused Milovaný soused Penelope Ward

Jednoznačně knížka, kterou začnete číst a nechcete ji odložit, dokud nejste na konci... Byly tam části, kdy mě břicho bolelo od smíchu, části, kdy slzy byly na krajíčku, části, kdy to nebylo nic moc ... Ale super oddechovka...taková ta, co vám zlepší náladu, když máte podzimní depku nebo tak něco :)

01.11.2021 5 z 5

Osudový dopis Osudový dopis Vi Keeland

To bylo tak nádherně slaďoučké a tak optimistické a neuvěřitelně dokonalé, že se teď asi budu chvíli vznášet na jakémsi obláčku a doufat, že láska prostě opravdu zvítězí nad lží a nenávistí :)) opravdu doporučuji přečíst, i když je to pohádka od prvního do posledního slova, ale stojí prostě fakt za to!!!!

17.10.2021 5 z 5

Tři (s)prostá pravidla Tři (s)prostá pravidla Nikki Sloane

Bože ... To bylo utrpení... Četla jsem to asi měsíc a musela jsem se do toho hodně nutit. Mám ráda erotickou literaturu, ale na nějaké úrovni... Toto bylo porno na papíře. Šíleně nudný děj, zápletka nula, čitelných bylo asi tak 5%. A konec mě teda rozhodně nenavnadil na další díl. Nee, děkuji. Tolik odvahy rozhodně nemám

18.09.2021 1 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Moc příjemná knížka... Sice taková smutná a depresivně laděná, ale četla se jedním dechem. Konec mi přišel hrozně useknutý, nezakončený...ale o to víc mě to asi nad knížkou donutilo přemýšlet. Klidně bych uvítala pokračování :)

11.08.2021 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Taky jsem chtěla ještě před filmem přečíst knížku :) a nevím, jsem nějak v rozpacích, co o ní vlastně napsat ... Čte se jedním dechem, občas vybuchnete smíchy...ale je prostě smutná, až depresivní. Ty smutné a nešťastné události, zpackané situace a životy tam úplně zastiňují ty chvilkové vtipné situace. Ale asi i takový je život, a knížce to na kvalitě neubírá :) Jsem hodně zvědavá na filmové zpracování.

05.08.2021 4 z 5

Jednou za život Jednou za život T. L. Swan

Celkem příjemné počtení...Taková oddychovka, která je možná až moc oddychová ... Chyběla mi tam nějaká aspoň trochu dechberoucí zápletka, protože ta, co tam na pár stránkách byla, tak rozhodně nikomu dech nevezme ... Bylo pár pasáží, které byly dobré a vtipné, ale na hodně místech to dost stagnovalo a bylo mi to až protivné. Postavy byly sice celkem sympatické, teda většinou, ale takové to bylo nemastné a neslané. S přivřenýma očima 4 ****.

13.06.2021 4 z 5

Vražedné pouto Vražedné pouto Tijan (p)

Nemastné, neslané... Příběh je sice celkem čtivý, ale některé pasáže je potřeba si přečíst několikrát, aby člověk pochopil o co jde, protože je to šíleně napsané... Bennett Mafia je úplně jiný level :)

29.05.2021 3 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Smutné, depresivní, skličující...po přečtení máte ještě nějakou dobu nepříjemný pocit úzkosti...ve skrytu duše celou dobu doufáte ve šťastný konec, i když tušíte, že nejspíš nepřijde. A on opravdu nepřijde. Navíc je ještě víc depresivní, než celá knížka... ALE.. i tak stojí za přečtení a na kvalitě ji to vůbec neubírá. Naopak. Je to něco jiného, než většinou čteme nebo chceme číst. A srovnávat s dalšími knížkami od autorky nemá asi cenu.. knížka je sice ve stylu "co by,kdyby..", ale rozhodně se mi nejeví jako sci-fi... Bohužel si myslím, že stačilo málo a klidně to tak mohlo být.

26.05.2021 5 z 5