Kubikuli Kubikuli komentáře u knih

Vše, čím jsme nikdy nebyli Vše, čím jsme nikdy nebyli Alice Kellen

Nebylo to zlý.... Začalo to slibně, opravdu silné téma, dobře napsané, úplně jsem to prožívala s Leah.. Ale pak se něco zlomilo a četlo se mi špatně, přestalo mě to bavit.. s blížícím koncem, který jsem už od prvních stránek věděla, jak dopadne, jsem se nemohla dočkat, až už to konečně budu mít za sebou. Prostě na začátku nastavená vysoká laťka, která někde v polovině úplně spadla... Škoda. Ale pokračování si i tak ráda přečtu.

18.01.2023 3 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Je zřejmé, že autorka nechtěla v žádné knížce psát o opravdových krutostech a situacích, které se v Osvětimi a v Březince děly, jako je tomu v jiných knížkách. Všechny jsou hodně idealistické, až nereálné, protože od začátku cítíte, že konec prostě dobře dopadne.
Na jednu stranu se po dočtení obejdete bez takové té těžké knižní kocoviny, knížky jsou čtivé, ale osobně dávám přednost kruté realitě, tak jak opravdu byla, třeba jako v "Narodili se, aby přežili". Zde byla navíc poslední třetina, která byla o životě sester v Izraeli hrozně utahaná, ztrácela jsem se ve všech těch rodinných jménech. Určitě by stačil delší epilog, který by nás obeznámil, jak se sestrám dařilo, protože tohle se moc nepovedlo. Za to hvězdičku dolů.

15.01.2023 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Vůbec jsem nevěděla, jakou tragédii mám čekat a tohle mě slušně překvapilo. Hodně silné téma, hodně dobře napsané. Kolik takových podobných osudů se skrývá v našem okolí... Empatie se z lidí čím dál více vytrácí. Nebuďme jako Anna a Pavel. Buďme jako pan doktor

31.12.2022 5 z 5

Pokud se ještě setkáme Pokud se ještě setkáme L. J. Shen

Páááni,tak to byla jízda. Nebyl to autorčin styl, ale bylo to parádní. Napínavé, zajímavé, prostě jiné, než všechna ta běžná knižní klišé.... Příběh měl konečně nějakou zápletku a hloubku :) takže za mě doporučuji.

18.12.2022 5 z 5

Aristokrat Aristokrat Penelope Ward

Příjemná knížka, hezky napsaná, čtivá, malinko i napínavá i když hodně předvídatelná. Trochu mě zklamal začátek, protože ta mnohastránková dilemata, jestli má nebo nemá a jestli ji zlomí srdce nebo ne.. bylo to už chvilkami otravné. Ale jako souhlasím, že taky chci svého Lea :D padlo mi to teď do sentimentální nálady, takže za 5*, jinak by to byly jasné 4 :)

14.12.2022 5 z 5

Skandální titulky Skandální titulky L. J. Shen

Měsíc.... měsíc jsem tuto knížku měla rozečtenou..Jedna z těch, kde nechápu tak vysoké hodnocení. Vždyť se to nedalo číst. Kromě Jude byly všechny postavy příšerné, postrádalo to kapku normálního humoru... A je přitažlivost a přitažlivost. Prostě fakt ne.

26.10.2022 2 z 5

Bulbem záchranáře Bulbem záchranáře Vít Samek

Vzhledem k tomu, že pracuji v oboru, beru knížku trochu víc s rezervou. Kdybych byla v tomto směru neznaboh a analfabet, tak bych z ní byla určitě hrozně unesená. Takhle se musím jen usmát pod vousy (které naštěstí nemám:-))

24.09.2022 4 z 5

Bez zábran Bez zábran T. L. Swan

Po přečtení komentářů jsem čekala vtipnou nálož u které se nepřestanu smát a dostala jsem maximálně pár vtipných stránek, za které můžou kachny a nadržený kozel. Mám asi laťku nastavenou jinak, ale tohle rozhodně nebyla vtipná knížka... Ba naopak, sama spadla do pytle "trapárna", zase "šéf" a jeho podřízená, nic nového pod sluncem. Oba se navíc chovali většinu času jako blbec a blbka. Jako ne, že by se to nedalo číst, ale ... :) Nějak nechápu to vysoké hodnocení.

26.08.2022 3 z 5

Pomýlené srdce Pomýlené srdce Samantha Young

Struny lásky se mi líbily asi více. Knížka je moc hezká, i když téma je celkem náročnější. Právě to z ní dělá něco víc :) Pravdou je, že ke konci už to bylo náročnější, špatně se to četlo, nebavilo mě to...Trošku bych tam ten hon po pomstě osekala a bylo by to příjemnější.

22.08.2022 4 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

To mě zase po dlouhé době chytla knížka opravdu za srdce.. jsou tam hodně smutná místa, přesto je knížka plná naděje a vy tak nějak vnitřně víte, že to všechno dobře skončí. Je to jedna z mála knížek o této době, po které se necítíte v depresi, jako by jste to sami prožili. Cilka byla, jak by řekla dcera, fakt hustá.

21.08.2022 5 z 5

Vzduch, který dýchá Vzduch, který dýchá Brittainy C. Cherry

Opravdu pěkný, silný příběh, který byl prostě chvílemi až moc ... V některých místech bych trochu ubrala, jak na ději tak na květnatých popisech a nemělo by to chybu.

29.07.2022 4 z 5

Cena za rozkoš Cena za rozkoš Nika Peas (p)

No, jsem z toho v rozpacích... Není to zlé, číst se to dá, to zase ne že ne.. ale takové přitažené za vlasy. Námět by nebyl špatný, snad i chytlavý, ale ve výsledku je to opravdu tak trochu slátanina :)

17.06.2022 3 z 5

Kukačka Kukačka Karolina Limrová

Žádná zásadní hlubší duševní četba to není, to je pravda, ale takových je spousta, zvlášť s podobnou tématikou :) Je to ideální knížka někam na dovolenou, ze které určitě nikdo nemůže mít těžkou hlavu. Příběh je celkem pěkný, nelze upřít čtivost. Na českou autorku klobouk dolů. Kdyby zasadila příběh do českého prostředí (i když tady by ropného magnáta asi hledala hůř :)), bylo by to ještě o chlup lepší.

12.06.2022 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Čtivá a celkem příjemná knížka, zajímavá myšlenka. Děj ubíhá, dá se přečíst na jeden zátah... Ale je absolutně neemotivní.. žádný humor, žádná velká láska, žádný strach, vztek..prostě žádná emoce. Takové je to celé neskutečné :)

16.04.2022 4 z 5

Ďábel nosí černou Ďábel nosí černou L. J. Shen

No nevím, první polovina knížky je taková rozpačitá, krkolomná, divná nebo nevím, jak to vlastně nazvat.. komentáře tady mě celkem navnadily, ale úplně takový boom to nebyl. Druhá půlka už je lepší, ale že bych se u toho lámala smíchy, to rozhodně ne :) Za mě jsou hezčí knížky :)

12.04.2022 4 z 5

Pozvánka Pozvánka Vi Keeland

Milá, pohodová romantika. Růžové obláčky, jednorožci prdící duhu a podobně :) Obě hlavní postavy jsou tak sympatické, milé, úžasné ...žádné hádky, intriky, neštěstí ..prostě taková dokonalost sama, co se čte sama :)

26.03.2022 4 z 5

Každá ráda kamaráda Každá ráda kamaráda Christina Lauren

Tak nebylo to špatné... Příběh byl typická romantarna, zajímavý snad jen pro potrhlost hlavní postavy, ale ani to mě nějak neoslovilo. Josh mi byl, ani nevím proč, celou knížku nesympatický. Takový nemastný, neslaný. No, znovu už to určitě číst nebudu.

03.03.2022 3 z 5

Taky jsem knížku otevřela kvůli čtenářské výzvě a nelituji. Hodně vážné téma, knížka je z větší části dost smutná, ale je z ní cítit naděje a odhodlání. Vztah s Vojtěchem je od začátku dost vlažný, žádná velká láska. Každopádně se se vším hlavní hrdinka poprala s grácií a má můj obdiv. Bála jsem se konce, ale je krásný.

09.02.2022 5 z 5

Bezchybní Bezchybní J. D. Hawkins

Krátká jednohubka, jejíž název mluví za vše :) Dva bezchybní, dokonalí, stvoření jeden pro druhého, se hledali, až se našli. Tuze předvídatelné, bez jakékoliv zásadní zápletky. Ale dalo se to, jsou horší knížky :)

25.01.2022 3 z 5