Hájovna: Příběh o ztrátě svobody a mateřské lásce ekniha

Píše se rok 1985. Linda žije na hájovně, která je součástí vojenského prostoru, v němž jsou umístěni ruští vojáci. Nemá je ráda a obává se jich, ale se svým osobním životem mladé manželky a matky je spokojená. Jedné noci změní hloupá legrace nezvaných hostů její osud v tragédii a Linda se ocitne ve vězení. Musí se vyrovnat s tvrdým trestem a mnohaletým odloučením od manžela Vojtěcha a teprve čtyřměsíční dcery Aničky. Oporou jí je mimo manžela i kamarádka Hanka. Po propuštění z vězení se vrací na hájovnu, na které ji pomalu, ale definitivně nahradila Hanka. Rozhodne se bojovat o manžela i dceru, ale tento boj s nejistým výsledkem je ze všech nejtěžší....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487490/big_hajovna-v1s-487490.jpg 4.2400
Romány, Literatura česká

Vydáno: (ekniha), Brána

Kniha Hájovna: Příběh o ztrátě svobody a mateřské lásce

Gabi13

Skvělý příběh, asi i tím, že jsem četla na dovolené jsem do děje byla zatažena intenzivně. Chtělo se mi brečet nad bezmocností.

Lena78537

Téma silné a ano, autorka mohla příběh více rozvinout.. Ale ne vždy je to opravdu nutné. Za mě bylo řečeno vše a více rozpitvávat není potřeba.

chrudas

Tahle knížka mě chytla za srdce. Zajímavý příběh dvou mladých lidí z nelehké doby okupace.

bábuška

Příběh prakticky dost krátký, ale hezký, dobře se četl. Hlavní hrdinka Linda mi připadala trochu naivní, kamarádi jejího muže jako velcí hlupáci a sám Vojta o nic lepší. Nerozhodný, hodně pod vlivem své jednoduché matky. Ani prostředí nebylo příznivé, zůstala jen romantika přírody kolem a láska k dítěti.

JaLenka

Souhlasím s jedním z komentářů níže, zajímavý (a přidávám: velmi) příběh, ale bez (přidávám: bohužel jakékoliv) hloubky:( Proč autorka “vyplýtvala” téma s takovým potenciálem na jen 200 stranách? Chtěla opravdu zůstat jen u (strohého) dokumentu? Nebo si vzala (s prominutím) velké sousto? Za mě opravdu škoda, mohl to být dobrý román se vším všudy..

indyka

Čtivý příběh, který do už poměrně velkého množství knih s tematikou "jak ubližoval minulý režim obyčejným lidem" přinesl zase něco nového. Coby rodačku z vojenského města, která má jeden vojenský újezd za humny, mě námět potěšil o to víc. Bohužel knize by slušelo dalších 50-100 stran, všechno se to událo nějak rychle a povrchně - a konec na mě působil jako psaný pod tlakem blížícího se termínu odevzdání.

Marci70

Četla jsem jedním dechem..

MonikaKrizova

Příběh mohl být zcela jistě více propracovaný. Místy to byl skok a skok, pak se zase popis některých skutečností opakoval, nebo to na mě alespoň tak působilo..
Ale musím přiznat, že i tak jsem na Hanku měla vztek, v momentě zásadního sdělení mi poskočilo srdce.. A ten odkaz na chování lidí, ten mi taky sedí. 3/5