Hájovna: Příběh o ztrátě svobody a mateřské lásce ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Píše se rok 1985. Linda žije na hájovně, která je součástí vojenského prostoru, v němž jsou umístěni ruští vojáci. Nemá je ráda a obává se jich, ale se svým osobním životem mladé manželky a matky je spokojená. Jedné noci změní hloupá legrace nezvaných hostů její osud v tragédii a Linda se ocitne ve vězení. Musí se vyrovnat s tvrdým trestem a mnohaletým odloučením od manžela Vojtěcha a teprve čtyřměsíční dcery Aničky. Oporou jí je mimo manžela i kamarádka Hanka. Po propuštění z vězení se vrací na hájovnu, na které ji pomalu, ale definitivně nahradila Hanka. Rozhodne se bojovat o manžela i dceru, ale tento boj s nejistým výsledkem je ze všech nejtěžší....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487490/big_hajovna-v1s-487490.jpg 4.2400
Žánr:
Romány, Literatura česká

Vydáno: (ekniha), Brána
více info...
Nahrávám...

Komentáře (131)

Kniha Hájovna: Příběh o ztrátě svobody a mateřské lásce

Gabi13
09. srpna

Skvělý příběh, asi i tím, že jsem četla na dovolené jsem do děje byla zatažena intenzivně. Chtělo se mi brečet nad bezmocností.

Lena78537
07. srpna

Téma silné a ano, autorka mohla příběh více rozvinout.. Ale ne vždy je to opravdu nutné. Za mě bylo řečeno vše a více rozpitvávat není potřeba.


chrudas
02. srpna

Tahle knížka mě chytla za srdce. Zajímavý příběh dvou mladých lidí z nelehké doby okupace.

bábuška
01. srpna

Příběh prakticky dost krátký, ale hezký, dobře se četl. Hlavní hrdinka Linda mi připadala trochu naivní, kamarádi jejího muže jako velcí hlupáci a sám Vojta o nic lepší. Nerozhodný, hodně pod vlivem své jednoduché matky. Ani prostředí nebylo příznivé, zůstala jen romantika přírody kolem a láska k dítěti.

JaLenka
29. července

Souhlasím s jedním z komentářů níže, zajímavý (a přidávám: velmi) příběh, ale bez (přidávám: bohužel jakékoliv) hloubky:( Proč autorka “vyplýtvala” téma s takovým potenciálem na jen 200 stranách? Chtěla opravdu zůstat jen u (strohého) dokumentu? Nebo si vzala (s prominutím) velké sousto? Za mě opravdu škoda, mohl to být dobrý román se vším všudy..

indyka
25. července

Čtivý příběh, který do už poměrně velkého množství knih s tematikou "jak ubližoval minulý režim obyčejným lidem" přinesl zase něco nového. Coby rodačku z vojenského města, která má jeden vojenský újezd za humny, mě námět potěšil o to víc. Bohužel knize by slušelo dalších 50-100 stran, všechno se to událo nějak rychle a povrchně - a konec na mě působil jako psaný pod tlakem blížícího se termínu odevzdání.

Marci70
25. července

Četla jsem jedním dechem..

MonikaKrizova
25. července

Příběh mohl být zcela jistě více propracovaný. Místy to byl skok a skok, pak se zase popis některých skutečností opakoval, nebo to na mě alespoň tak působilo..
Ale musím přiznat, že i tak jsem na Hanku měla vztek, v momentě zásadního sdělení mi poskočilo srdce.. A ten odkaz na chování lidí, ten mi taky sedí. 3/5

1