Kortez Kortez komentáře u knih

Ze světa lesních samot Ze světa lesních samot Karel Klostermann

Audiokniha. Šumavu mám rád. Tohle staré dílo jsem si vybral do letošní čtenářské výzvy. Bál jsem se že se budu nudit, nebo že budou různé popisy míst sáhodlouhé, ale mýlil jsem se. Poslech mohu přirovnat k filmu pro pamětníky. Pohladilo po duši, romantika a zašlé časy. Velice příjemná změna.

22.02.2021 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Audiokniha. Nevyhledávám prioritně severské detektivky, no občas nějakou zkousnu. Tady byla moje dychtivost po zajímavém příběhu naplněna, náboženské sekty, vydírání, únosy, vraždy dětí... Bylo tady všechno co mělo být a přitom ne úplně řezničina, co kvituji.

19.02.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Audiokniha. Není román pro ženy, jako román pro ženy. Rozhodně žádná harlekýnka! Miluji rodinné ságy na pozadí historických událostí. I když je to z určitého pohledu zase jenom další pohádka, budu se k nim rád vracet.

10.02.2021 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Audiokniha. Takový průměr na zabití času. Poslouchám v autě o přesunech z místa na místo a stačí. Žádný hluboký zážitek jsem nečekal, volba byla kvůli čtenářské výzvě.
Kniha je rozdělena na víc části, víc vypravěčů. Kdyby byla kniha celá ve stylu řezníka Ládi, četl můj oblíbený Jiří Vyorálek, dám okamžitě plný počet hvězdiček. Babské tlachy, drby nebyli tak zajímavé a ke konci už nudili.

09.02.2021 3 z 5

Peruánský deník Peruánský deník Miloš Macourek

Miloš Macourek, Kája Saudek. Dvě jména která slibovala že se nudit nebudu u čtení pro mne nezvyklého literárního formátu - komixu.
I když černobílý, vychutnal jsem si kresby i námět.

07.02.2021 4 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Audiokniha. Načtena více rétory, příběh tak byl téměř na dosah realičnosti. Jo, byla tam příšera z ledu, ale to bylo asi tak z hororového soudku všechno.
Knihu jsem vnímal jako objevitelskou expedici, jak vše asi mohlo probíhat, kde se stala chyba že expedice selhala. Všechny tyto aspekty byli krásně objasněné, mohlo to být všechno přesně takhle. Výjimečný čtenářsko posluchačský zážitek.

06.02.2021 5 z 5

Spis Odessa Spis Odessa Frederick Forsyth

Audiokniha. Roman přímo pro milovníky témat nacismu. Tady se jednalo o hledání bývalého esesáka nikoliv izraelskou tajnou službou, ale německým novinářem. Právě o to to bylo zajímavější a rozuzlení proč, byla pecka. Možná pro někoho předvídatelné, já si poslech užíval každou minutu. Plný počet hvězdiček!

31.01.2021

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Audiokniha. Vyslechnuto cestou v autě, příjemné spestření všech těch knih o druhé světové. Z knihy každý pochopí rozdíl mezi náckem a normálním Němcem, pokud se to dá takhle jednoduše rozdělit. V knize Zimní muži to vůbec nebylo takto krásně černobílé, tam se právě ti normální měnili na nácky a bylo to alespoň pro mne uvěřitelnější.

27.01.2021 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Audiokniha. Oceňuji krásnou češtinu, výborný přednes, byl to neskutečný zážitek. Proč jsem se rozhodl vyslechnout Krysaře? Čtenářská výzva, nejdřív vybráno jako kniha vydaná před sto lety a více, teď zařazeno k práci se zvířaty.

25.01.2021

Kožené srdce Kožené srdce Dominik Dán

Audiokniha. Jedna z lepších dánoviek. Namiesto mafiánov sa objavili esesáci a to bola pre mňa príjemná zmena. Ten útek do rodinnej histórie sa fakt vydaril. Druhá línia so sadistickým pedofilom bola hnusná, vlastne ako pedofili sami...

22.01.2021 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Audiokniha. Historická fakta které zná každý kdo něco slyšel o 2. sv. válce převedena do poutavého románu. Můžu všem jenom doporučit, poslech jsem si skvěle užíval a i když znalý konce, bylo to poutavé setkání s národními hrdiny do poslední stránky.

21.01.2021 5 z 5

Drasticky děsivý Dexter Drasticky děsivý Dexter Jeff Lindsay (p)

Audiokniha. Pred rokmi som videl seriál, teraz sa mi kniha hodila do výzvy s 21 písmenkami.
Maximálna spokojnosť s načítaním, užíval som si to po celý čas. Skrátka drasticky desivá krimoška.

19.01.2021

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Audiokniha. Nechtěl jsem číst love-story z koncentráku, nějak mi to spolu neladí. Letošní čtenářská výzva (pruhovaná obálka) mi nabídla tuhle audioknihu.
Musím přiznat že jsem se mýlil, poslech jsem si maximálně užil, love-story jsem přijal bez výčitek, ne, není to žádná růžová knihovna, i když jsou mírně potlačené opisy všech hnusáren které se v té době a těch zařízeních děly. Doporučuji k přečtení nebo poslechu.

17.01.2021 5 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Audiokniha. Příjemný poslech, doslova pohlazení na duši nebýt těžkých témat války.

15.01.2021 5 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Audiokniha. Další zajímavý kousek od pana spisovatele Deavera. Série s Rhymem mě baví, tady se to všechno točí kolem tetování a místy jsem měl pocit že poslouchám Tatérku. Ta ale nedosahovala úroveň Sběratele kůží.

13.01.2021 4 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

(SPOILER) Vyslechnuto jako audiokniha v práci za volantem dodávky. Kdybych měl číst tuto knihu v papírové podobě, patrně bych ji odložil hned na začátku. Zdlouhavé popisování práce hospodyně mě vubec nebavilo. Pak ale příběh začínal mit grády, přestalo se mluvit o uklízení, mytí nádobí a přešlo se na téma o kterem se nemluví ani v nejlepších rodinách. A pak na další delikátní téma, vubec mi nechyběla žádná nadpřirozená hororová bytost.
Vse mohlo být reálné a tím to bylo strašidelné o to víc. V jednom místě mi to připomnělo setkání s mým prvním filmovým hororem - studna od 30 případů majora Zemana. Tady to bylo ale mnohem víc dramatické.

08.01.2021 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Hledal jsem co do CV zařadit do lékařské kategorie a narazil jsem na audioknihu Chirurg. Vyslechnuto během jediného dne, pro mne netradiční poslech ale naprostá spokojenost.

02.01.2021 4 z 5

Adresát neznámý Adresát neznámý Kathrine Kressmann Taylor

Vyslechnuto jako audiokniha během svátečního Novoročního večera. Novela jak krátká, tak plná obsahu. Žádné zbytečné slovo, žádné vysvětlování, žádná vata. Přímé, trefné a jde to pod kůži, pokud si to čtenář nebo posluchač stihne včas uvědomit.

01.01.2021 5 z 5

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Pana Wericha mám rád od dětství, každé Vánoce koukám na všechny werichovské pohádky v TV, poslouchám po celý rok werichovské pohádky, fejetony nebo třeba rozhovory v rádiu a internetové YouTube je pro mně častý dárce werichovských moudrostí.
Fimfárum jsem poslouchal jako audioknihu a pouštěl si pohádky večer na spaní na služebních cestách. A byli to příjemně strávené chvilky.

01.01.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Od paní Mornštajnové jsem četl jako první knihu Hana, pak Slepou mapu a teď Tiché roky. Všechny díla hodnotím vysoko, Hanu nejvíc, Tiché roky v těsném závěsu. U knihy jsem častokrát přemýšlel nad svými dětmi, rodiči, vztahy které různě kroutí na první pohled bezvýznamné chyby které možná děláme vědomě, nebo i nevědomě. O pár chybách vím i ve svém životě...

24.12.2020 4 z 5