Kortez Kortez komentáře u knih

Spící panna Spící panna Jeffery Deaver

Po pár kouscích s Rhymem jsem vyzkoušel Danceovou. Za mne dobrý, ale Rhymovy důkazy přece jen jsou zajímavější než kineziologie u Danceove.

20.11.2020 3 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Rhyma a Sachsovou mám rád od mého prvního střetu v knize Sběratel kostí.
Tenhle příběh byl zajímavý díky "hmyzákovi" a pak rozdělením hlavních postav na dva tábory. Už mám připravenou další knížku s Rhymem a Sachsovou.

25.09.2020 5 z 5

Z poľovníckej kapsy Z poľovníckej kapsy Rudo Moric

Jedna z mých oblíbených dětských knížek.

Oktávia ide stovkou Oktávia ide stovkou Rudo Moric

Čítal som ako malý školáčik a dodnes si na túto knižku pamätám.

Nejkrutější ženy v dějinách Nejkrutější ženy v dějinách Shelley Klein

Zajímavé životopisy zajímavých žen :-)

Klbko zmijí Klbko zmijí Dominik Dán

Viem že patrím k menšine, ale čím viac kníh z nášho mesta som prečítal, tým menej zábavy mi poskytujú. Už ani tie fóriky nie sú čo bývali. A ešte do toho Edo.

10.09.2020 4 z 5

Nevieš dňa, nevieš hodiny Nevieš dňa, nevieš hodiny Dominik Dán

Prečítal a vypočul som takmer všetky dielka Dominika Dána a pristihol som sa že mi začína vadiť typ humoru ktorý sa neustále opakuje - a to že sa niekomu nechce do práce, že je víkend alebo sviatok, že robia nadčas. Neviem si predstaviť otravovať kolegov v práci takýmito nárekmi. Asi by ma niekde poslali.

15.08.2020 4 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Má první od Mistra Cartera. Četl jsem různé recenze na jeho tvorbu a připravoval se na pořádný masakr. Stalo se, byla to jízda a drželo mě to v napětí až do poslední stránky knihy.
Nedoporučuji slabším povahám. Já si ale rád šáhnu po další nakládačce.

09.08.2020 5 z 5

Venuša zo zátoky Venuša zo zátoky Dominik Dán

Dlouho jsem řešil jedinou věc, jak přijmu nového nástupce při čtení audioknihy. Po smrti Mariána Gaišberga jsem si nedokázal představit jak ho někdo nahradí.
Musím uznat že má obava byla zbytečná. MG byl jedinečný, pan Mňahončák je skvělá volba.
Co se týče samotné detektivky, zase parádní jízda s partou vraždárov která si poradí v každé situaci. Uz mám připravenou další chuťovku a za pár dní vychází horká novinka, takže letošní dovolená bude ve stylu DD!

29.07.2020 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

V poslední době jsem přešel z čtení detektivek na romány kolem války. Ne vždy šlo o téma holocaustu jako v téhle knížce, vždy šlo ale co silnější příběh než jenom detektivka. Možná je to tím reálným námětem, nebo jako v tomhle případě reálnou hlavní hrdinkou. Doporučuji všem, kteří se neustále stěžují na těžký život v dnešních podmínkách, stejně jako těm, kteří oslavují minulé totalitní režimy jako úžasné.

01.05.2020 5 z 5

Maryčka Magdonova Maryčka Magdonova Petr Bezruč (p)

Poprvé jsem četl Maryčku ještě jako kluk. I když poezie není můj šálek kávy, na tohle smutné a tragické dílko nedám nikdy dopustit.

27.04.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Po přečtení Hany jsem se časem vrátil k dalšímu dílku od paní Mornštajnové. I když hodnotím 5 hvězdičkami, příběh nebyl tak "silný". Každopádně rodinné ságy jsem měl rád odmalička, takže jsem si s knihou užil chvíle volna dostatečně. Těším se na Tiché roky které budou další čtenou knihou od téhle skvělé a oblíbené autorky.

19.04.2020

Knieža Smrť Knieža Smrť Dominik Dán

Zasa ďalšia oddychová kriminálka so známou partičkou vraždárov z Nášho Mesta. Čítal som kde sa dalo.

02.04.2020 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Průměrná detektivka kde hlavní motiv všeho bylo tetování, tetovací salony a vše kolem toho. Pro milovníky tetování možná mimořádně dobrá knížka, na mojí hlavu toho tetování bylo přespříliš.

21.03.2020 3 z 5

Na podpätkoch Na podpätkoch Dominik Dán

Čítal som v mobile počas volných vecerov. Ako vždy to svizne odsypalo a v druhej casti knihy sa už dej rutil raketovou rychlostou, zase - ako vzdy.

20.03.2020 5 z 5

Životy ve vypůjčeném čase Životy ve vypůjčeném čase Rudolf Roden

Knihy kolem holocaustu a celkově 2. světové války čtu rád, i když je to silné téma. Tahle knížka stojí za přečtení, formát vyprávění mi úplně nesedí, je to jakoby referát, nebo reportáž, raději mám romány. Proto menší hodnocení.

22.02.2020 3 z 5

Operace Dlouhý skok Operace Dlouhý skok Leo Kessler (p)

Knihu přinesla dcera z knihovny, když jsem nemohl já osobně. Nejdřív jsem podezřívavě koukal na obálku, ale pak jsem se začetl a příběh rozhodně zaujal.

01.02.2020 4 z 5

Sběratel očí Sběratel očí Bill Floyd

Zajímavý námět, jinak průměrná detektivka o sériovém vrahovi a jeho manželce která o ničem nevěděla, nebo spíš nechtěla vědět.

26.01.2020 4 z 5

Prozření Prozření Jessica Shattuck

Pohled z druhé strany války, pohled na německé ženy a na Němce celkové po ukončení války. Ne všichni byli Hitlerova lůza, bohužel i ti co si uvědomovali co se v Německu doopravdy děje, byli válkou sešrotováni stejně jako váleční zločinci.

19.01.2020 4 z 5

Brnox. Průvodce brněnským Bronxem Brnox. Průvodce brněnským Bronxem Aleš Palán

Takové mozaikovité čtení o části města které v mém případě celkem znám. Knížka pobavila a prozradila další zajímavosti které jsem nevěděl, nebo jen tušil. Výborné na čtení kdy nemáte čas věnovat se rozsáhlejšímu a hlubšímu dílu.

05.01.2020 3 z 5