Nejkrutější ženy v dějinách

Nejkrutější ženy v dějinách https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24979/nejkrutejsi-zeny-v-dejinach-24979.jpg 4 52 8

Kniha detailně popisuje životní osudy patnácti žen, od 1. století po současnost, které z nejrůznějších důvodů zabíjely. Příběhy vražedkyň, které se dopustily zločinů kvůli penězům, moci, panovnickému pletichaření a z mnoha dalších důvodů, přibližuje kniha v širokém záběru posledních dvou tisíciletí. Autorka se zamýšlí nad tím, lze-li jednotlivé zločiny vůbec srovnávat, zohledňuje při tom dobu a místo činu. Uvažuje, které vražedkyně byly a které nebyly prokazatelně duševně nemocné. Nejednou se autorka pozastavuje i nad tím, jaký je rozdíl, spáchá-li stejný zločin muž.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Alpress

The Most Evil Women in History , 2004

kh1989
06.08.2021 4 z 5

Po celou knihu mi běhal mráz po těle. Takové utrpení, co museli vytrpět. Hnus a odpor. Všem patří trest, který dostali i když já bych byla ještě ostřejší... A vychutnali by si to do dna.

Kortez
16.09.2020 4 z 5

Zajímavé životopisy zajímavých žen :-)

Pavelpi
11.10.2019 3 z 5

Ty příběhy nejsou asi špatné,ale mě celkem zaujaly příběhy Messaliny a další z té doby.Nejlepší byla čínská císařovna Tzu-Hsi.Jak říká můj syn proti ní byla i babička Livie (Já Claudius) naprostá amatérka.Ty novější případy mě už moc nezajímaly.

meibi67
20.10.2018 2 z 5

stačilo jednou přečíst :(

Allla9
21.06.2018 5 z 5

Díky této knížce jsem se dostala do společnosti žen, se kterými bych se nechtěla ani potkat.

petruska85
20.08.2013 5 z 5

Co dodat, ženy dokáží být hodně kruté, ale v této knize je to snad ještě krutější. Popisy vražd jsou perfektní, dobré čtení.

nokid
19.09.2012 4 z 5

Podle četby této knihy usuzuji, že absolutní TOPkou ve vraždění byla Elena Ceauşescu... 30-60.000 mrtvých.

Nikoci
16.06.2012 5 z 5

Kniha mě fascinovala!!! Není co dodat..doporučuji ji všem :)

Shelley Klein
anglická
2006  76%Nejkrutější ženy v dějinách
2006  65%Nejkrutější tajné společnosti v dějinách
2004  75%Nejkrutější diktátoři v dějinách

Kniha Nejkrutější ženy v dějinách je v