Nejkrutější tajné společnosti v dějinách

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Anglická žurnalistka zkoumá historický vývoj a fungování tajných společností nejrůznějšího charakteru (od náboženských spolků po organizace s politickými cíli). Některé tajné společnosti mají neškodnou, někdy i charitativní povahu, avšak jiné naopak pouze prahnou po moci a prosazují své vlastní sobecké zájmy. Kleinová se zaměřuje na organizace, jež se ve svých aktivitách nezastaví před ničím. Výklad tudíž pojednává o různých sektách (např. Řád Chrámu slunce, Óm šinrikjó), rasistických organizacích (kupř. Ku-Klux-Klan), teroristických skupinách (např. Kolektiv socialistických pacientů), nacistických spolcích (Odessa) a zločineckých strukturách (Camorra)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94939/nejkrutejsi-tajne-spolecnosti-v-dej-4wy-94939.jpg 3.221
Žánr
Literatura naučná, Historie
Vydáno, Alpress
Orig. název

The most evil secret societies in history, 2005

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Nejkrutější tajné společnosti v dějinách

Přidat komentář
aht
09.12.2015odpad!

Bulvární odpad. Nečekal jsem od knihy více než základní informace a pár doměnek, smyšlenek od autorky. Ale to co jsem dostal mě šokovalo. Autorka místo popisu a svého názoru jen přepisuje "cituje" co se jí hodí a základní informace vynechává. Vlastně vůbec nechápu jak někdo může něco takového vydat. Smutné je že objektivnější a podloženější informace se dočtete v časopisech nebo v záhadologických slovnících než ve "specializované knize". Jestliže v 90. letech se vydával UFO brak, tak nyní se spousta pisálků snaží živit na historických záhadách, ale co z těchto "vzdělaných odborníků" padá za ho... hodnoty, to je moc.

DonFilipson
13.01.2012

Dávám 4z5 , kniha dobrá jen některé tzv. tajné spolky bych absolutně vynechal (nezajímavé a nudné čtení) například ARGENTEUM ASTRUM, ÓM ŠINRIKJÓ a v neposlední řadě KOLEKTIV SOCIALISTICKÝCH PACIENTŮ, raději bych ocenil se dozvědět širší informace o jiných spolcích ovšem co nezajímá mě neznamená že to nebude zajímat někoho jiného :)


Doporučujeme

Krvavé země: Evropa mezi Hitlerem a Stalinem
Krvavé země: Evropa mezi Hitlerem a Stalinem
Hanin kufřík
Hanin kufřík
Intimní historie od antiky po baroko
Intimní historie od antiky po baroko
Sapiens - Úchvatný i úděsný příběh lidstva
Sapiens - Úchvatný i úděsný příběh lidstva

Štítky

tajná společenství

Autor a jeho další knihy

Shelley Klein
anglická

Podobné knihy

Kniha Nejkrutější tajné společnosti v dějinách je v

Právě čtených1x
Přečtených30x
Knihotéce40x
Chystám se číst8x
Chci si koupit2x
dalších seznamech1x