Peruánský deník

Peruánský deník https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/7202/peruansky-denik-7202.jpg 4 33 4

Dobrodružný příběh o setkání speleogů s mimozemskou civilizací. černobílý Vydala Česká speleogické společnost u příležitosti zasedání předsednictva UIS (Mezinárodní speleogická unie) v Javoří u Maletína a ke 25. výročí zpřístupnění Koněpruských jeskyní na Zlatém koni u Berouna.

Criosphinxx
19.03.2023 3 z 5

Kresba plná života, exotického prostředí a technicky vyspělé civilizace. To už je prostě klasika u Saudka a vždy si to užiju. Ale jako u předchozího komiksu, který jsem četl, musím napsat, že kdyby to bylo barevné, to by bylo teprve něco!

Příběh mě bavil. Na to jak je to krátké, tak se tam toho děje dost, ale myslím, že by tomu přece jen prospělo kdyby to bylo delší.

Kortez
07.02.2021 4 z 5

Miloš Macourek, Kája Saudek. Dvě jména která slibovala že se nudit nebudu u čtení pro mne nezvyklého literárního formátu - komixu.
I když černobílý, vychutnal jsem si kresby i námět.

Ivan Kučera
13.07.2017 5 z 5

Absolútne a neoddiskutovaný fenomenálne, úžasné a predchnuté jedinečnou, mimoriadne špecifickou atmosférou. Výprava speleológov do extrémne nehostinnej džungle, v ktorej mnohí z nich dôjdu do deisvo temného cieľa svojej cesty, kým iní... Nebudem spoilerovať, ale kultový peruánsky denník nedisponuje len úchvatnou kresbou Káji Saudka, ale tiež neuveriteľne originálnym žánrovým zmiešaním s čistokrvnou sci-fi. Nikdy som síce nebol prehnaný fanúšik sci-fi, ale tuná mi to totálne nesedelo (asi ako v Thorgalovi, kde sa žáner sci-fi tiež objavuje veľmi nečakane).

Ikkju
03.03.2012 5 z 5

Nevím jak to dělá, ale Saudek umí komixy prošpikovat zvláštní vůní erotiky a exotiky. Spousta jeho okýnek mám v hlavě otištěných skoro jako z kopírky - domorodce přesekávajícího anakondu, speleology hlídkující u vrtulníku, nebo roztoužené vesmířanky čekající na návrat expedice ze země ..

Autoři knihy

Kája Saudek