koupit knihy

Kája Saudek

česká, 1935 - 2015

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 56 knih

Komentáře (7)

Kverulant
21.06.2018

Fenomenální kreslíř, který uměl přinést za temných socialistických časů svým umem do kulturně uzavřeného českého světa svérázným stylem tu správnou příchuť zkaženého Západu se spoustou sexy křivek žen i mužů a přidat do pozadí spoustu vtípků pro pozorné čtenáře. Uměl správně vyšťavit jakoukoliv předlohu, ať už to byl Foglar nebo nakreslené příběhy z pera Neffa nebo Nesvadby, dodnes se mi vrací při čtení Po stopách sněžného muže ten správný pocit tajemné hrůzy z poloosvětlených jeskyní a hor. Je strašlivá škoda, že mu kariéru mařili komunisti a po revoluci se dočkal patřičného opěvování, znovuvydání svých děl a výstav až ke konci života, který strávil v kómatu, ale pozici krále českého komiksu mu jen tak někdo nevezme.

fantomasolaf
05.03.2018

Velmi průměrný autor

opic 12
16.10.2014

S odstupem času si uvědumuju jak mě vlastně v dětství kresby a příběhy KS ovlivnily. Podobně to mám třeba s filmařem Karlem Zemanem. Nahlížení světa v nich obsažené s nezaměnitelným stylem zvláštním vrstvením směru okének i bublin. Ty detaily v druhém plánu,které jakoby žili svým životem v jiném příběhu. Sexy holky,humor ... Doslova na mě vystupovali ze stránek a to většinou stále dokola at už v místnosti o které se moc nemluví ale každý ji několikrát za den navštíví:-) Ano tyto stránky mě doprovázeli třeba při snídani před cestou do školy a tam jsem se nemohl dočkat až jimi budu zase někdy listovat.

krabat
01.10.2014

Ja ho již třicet let zbožňuji nejvetši komiks autor jakeho znám pro mě numero jedna

elpiska
16.02.2014

V Olomouci je k vidění až do půlky května moc hezká výstava Hommage ā Kája Saudek - Retrospektiva krále českého komiksu.
Tak přijďte, stojí opravdu za to.
http://www.olmuart.cz/MMU/NOVINKY-PRESS/tiskovy-servis/tiskova-zprava-saudek/?di=17298

Kapis
06.01.2014

Škoda, že už nic nenakreslí, nekorunovaný král českého komiksu.

WEIL
14.08.2011

Můj oblíbený kreslíř komiksů, který je už dlouho v bezvědomí.