Knižnípauza Knižnípauza komentáře u knih

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Tohle bylo tak krásné čtení. Spisovatelka píše lehce a příběh vás zcela pohltí.
Hlavní hrdinka Anna je jemná ale zároveň velmi silná postava, které od začátku fandíte a držíte pěsti.
Za mě super a od spisovatelky si určitě přečtu další knihu :)

19.01.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Tahle kniha je prostě nádherná!
Jazyk je nádherný a sedí k prostředí příběhu.
Postavy jsou dobře napsané a to jak ty záporné tak ty kladné. Popisy přírody bažin, ptactva.....ty neměly chybu, člověk tam najednou byl společně s Kyou. ️
Kya jako hlavní postava je za mě opravdu neskutečně silná hrdinka, její soběstačnost a nezávislost vám nejednou vezmou dech. Dalším velkým tématem knihy je samota a předsudky. Kyinu samotu při čtení cítíte všude okolo sebe a máte chuť ji vytáhnout z knihy a pořádně ji obejmout.
Detektivní prvky byly taky moc fajn.

11.02.2023 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Autorka nám v příběhu servíruje bolestivé a těžké téma, které ale výborně zpracovala a podala čtenáři.
Sára pro mě byla bojovnice, hrdinka, která se snažila seč mohla se s minulostí poprat. Bohužel nebyl okolo ní nikdo, kdo by jí pomohl a zajímal se, takže to byl pro ní opravdový boj.
Při čtení mi nejednou naskočila husí kůže a zatajil dech. Dokonce jsem i vztekle nádavala.

Její Otec? Uf.. No to bych tu napsala spoustu sprostých slov. A matka? Jo... to by bylo to samé (chtěla bych se rozepsat o tolik víc ale už by to byl velký spoiler).

Závěr knihy byl pro mě takový... nedostačující. Chtěla jsem vědět víc a donutilo mě to hodně nad tím přemýšlet a uvažovat ( záměr autorky?).

Musím samozřejmě také vyzdvihnout autorčino popisování přírody. To bylo užasné! Po celou dobu jsem se Sárou chodila po lese a cítila tu vůni hub, jehličí a slyšela šum stromů.

Houbařka je silná a zároveň krásná kniha, kterou budu mít opravdu dlouho v hlavě.
Tohle si přečtěte! DOPORUČUJI!

26.04.2024 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Od knihy nesmíte očekávat typickou romantickou linku, ale krásnou pomalou romanci jako z doby Jane Austenové.

Romantická linka zde krásně plyne, skvěle vykreslené postavy se pozvolna rozvíjí.
Animant si nejde nezamilovat. Její vtip, ostrý jazýček a tvrdohlavost si prostě zamilujete po prvních deseti stranách příběhu. No a co dodávat k našemu knihovníkovi panu Reedovi? Typický mrzout, který je ale ve výsledku velmi zajímavý a milý člověk, ale jen málo komu tuto svou stránku ukáže.
Nebudete se nudit, budete se smát, budete se rozplývat nad romantickými chvilkami. Pokud opravdu máte rádi pomalou romanci a romány typu Pýcha a předsudek a Jana Eyrová mohu vám knihu jen a jen doporučit! :)

15.03.2023 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Tahle kniha se mi tak strašně moc líbila!
Poslední dopis od tvé lásky je kniha plná zvratů, omylů, hledání, milování ale hlavně je plná lásky. Hlavní hrdinové mezi sebou měli velkou chemii a čtení mi tak krásně utíkalo. Moc tuto knihu doporučuji všem romantickým duším!

20.01.2023 5 z 5

Náhradník Náhradník Henry Charles Albert David

Británie a královská rodina je pro mě takovým "koníčkem" snad odjakživa. Cokoliv britského mě zajímá a ráda si o tom zjišťuji informace. Britská královská rodina je jedním z témat, které mě dlouhodobě hodně zajímá, tudíž mě tahle kniha nemohla minout.
Jedná se taky o můj první přečtený životopis a jsem ráda, že hned na poprvé jsem očividně sáhla po kvalitně napsané knize. Dejme si ruku na srdce : silně pochybuji, že Harry něco z knihy sám napsal, na to má své lidi. Tudíž opravdu smekám před spisovatelem, který jeho vypravování přenesl na papír. Tohle bylo za mě neuvěřitelně čtivě napsané. Nejvíce jsem čtivost knihy ocenila v části, kdy se hodně vyprávělo o válce. Není to něco co by mě všeobecně zajímalo, ale chápu že člověk co tohle v moderním světě zažije, má potřebu se o to podělit.

Nejvíce se mi líbí asi první třetina knihy, kde se Harry zaměřil hodně na to, co bylo po smrti jeho matky, jeho školní léta a celkově je v této části knihy za mě nejzajímavější náhled do královské rodiny. Smutek co Harry zažíval v tomto období mě neuvěřitelně dojal. Z vyprávění bylo cítit úplně všechno a je smutné, že tohle nějaké dítě muselo prožívat osamoceně.

Samozřejmě co člověk to názor a vím, že hodně lidí bude mít na knihu velké výtky. Pro mě ovšem velké překvapení a doporučení, pro všechny kdo se o tématiku trochu zajímá.

07.02.2024 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Dejme si ruku na srdce : autorka píše naprosto skvěle - tudíž se kniha čte tak strašně lehce, že i kdyby měla tisíc stran, tak mi to nevadí. Svět je vystavěný skvěle i když si myslím, že tento díl byl opravdu postavený čistě na romantické slow burn lince, než na řešení čehokoliv jiného (válka, historie, získávání spojenců, vycviku), ale komu to opravdu vadí že.
Tamlin je pořád meeh a Rhysand a Feyre spolu funguji tak dobře, že všechno od samého začátku jen hltáte a chcete víc a víc.

Vedlejší postavy z Nočního dvora jsem si zamilovala tak snadno jak jen to šlo a čtenář z nich cítí opravdové kouzlo rodiny, což oproti scénám z Jarního dvora byla příjemná změna.

Jediné co mě po celou dobu čtení rozčiluje, je počet gramatických chyb v textu. Vím a chápu, že se to může stát, ale tady už je toho na mě moc :(

05.04.2023 5 z 5

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

V životě každého čtenáře přijde chvíle, kdy si řekne: to je to, co jsem vždycky hledal.
U mě tahle chvíle přišla právě při čtení této knihy.
O této knize byla napsána už spousta pozitivních recenzí a ani tato nebude jiná.
Každý má asi nějakou svojí srdcovou knihu, knihu která se dotkne úplně všeho, co je ve vás. Kniha, která je tak úžasná, že nevědomky prodlužujete její čtení a nezajímá vás že je to jediná kniha, kterou v měsíci přečtete. Kniha, díky ní se cítíte prostě dobře. Tak jako by jste seděli v zasněžených horách v chatě u krbu s teplým nápojem a nemuseli nikam spěchat, nic řešit, být zase jen bezstarostným člověkem.

Zní to přehnaně? Nevím, možná jo, ale přesně takhle jsem se cítila já při čtení tohoto zkvostu. Nechci nikoho přesvědčovat ke čtení této knihy, na to si člověk musí přijít sám, zda je to jeho styl nebo ne. Jen bych opravdu chtěla, aby se tak jako jsem se citila já, cítil jednou každý čtenář.

Knihu mám přečtenou už dlouho, ale v myšlenkách se k ní stále vracím. Pořád myslím na určitě věty, části příběhu, postavy...
Prostředí samo o sobě bylo okouzlující.
Kombinace Harryho Pottera a slečny Peregrinnové... To je magické samo o sobě, a když se k tomu přidal naprosto úžasný styl autora...dokonalé!

01.12.2023 5 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Tohle bylo tak skvělé čtení!
Wow!
Styl jakým je kniha napsaná se čte výborně a vás to tak vtáhne do děje, že máte pocit že sedíte vedle postav. Už chápu ty hodnocení a ohlasy :) Tahle kniha si ji po právu zaslouží a neměla by vás minout :)
Já si další knihy od autorky určitě přečtu. :)

24.01.2023 5 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Tajemství sídla Craven Manor mě docela mile překvapilo. Kniha se dobře čte, příběh pěkně plyne a vykreslení místa a sídla je krásné.
Musím říct, že si mě získala a určitě si pořídím od autorky další příběhy děsivých domů.
Za mě super.

12.02.2023 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Pravda, nebo lež je má třetí kniha od autorky co jsem četla. Moc se mi od ní líbí kniha Námi to končí a když jsem zjistila že napsala i triller byla jsem hodně zvědavá a do knihy se pustila.
A jako WOW!!
Tohle byla slušná jízda!
Styl psaní jak už bývá u Colleen mě hned vtáhl do děje a hlavní hrdinka mi sedla. V příběhu bylo několik momentů u kterých se mi tajil dech a konec? No jako mazec. Čas od času si na knihu vzpomenu a pořád přemýšlím nad tím koncem.
Doporučuji!!

20.01.2023 4 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Tahle kniha mě velmi mile překvapila.
Celkově příběh pořád pěkně jede, během čtení nepřišla žádná krize a hlavni postavy si mě získali.
určitě stojí za přečtení :)

19.01.2023 4 z 5

Držet břitvu na tepu doby Držet břitvu na tepu doby Adam Pýcha

Tak..
Musím říct, že jsem nečekala tak zajímavou sbírku básní.
Dokonce mám v knize několik oblíbených úryvků, které jsem si četla pořád dokola.

Autorovi předtím vyšla kniha Druhá šance, která je žánrově scify - fantasy a řekla bych že je to jeho oblíbený žánr. Jde to poznat totiž i v této knize.

Bohužel narazila jsem ale i na několik veršů které jsem nepochopila a některé básně mi tak nesedli vůbec. Hlavně teda ty ze sekce budoucnost (tady je to scify cítit nejvíc).
Tam jsem byla více méně zmatená.

Minulost je za mně nejlepší. Tam jsem narazila na spoustu krásných myšlenek.

Držet břitvu na tepu doby stojí za přečtení a každý z nás si z knihy vezme něco jiného. To je totiž na poezii to co se mi líbí. :)

06.05.2023 3 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Nabarvené ptáče je...
No vlastně vůbec nevím jak knihu popsat...
Příběh je plný krutosti a násilí. A to až takového z kterého se vám opravdu zvedne žaludek a já měla co dělat, abych knihu neodložila.
Chápu že je tato kniha v mnoha zemích považována za kontroverzní, ale myslím si že autor tu dobu vylíčil zcela přesně. Byla to opravdu doba temna.
Velmi těžké čtení.

24.03.2023 4 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

Tak tohle bylo boží!
Tahle kniha mi neskutečně sedla a nemohla jsem přestat číst. Příběh mafiánské smetánky byl po dlouhé době pro mě něco nového a fakt jsem si to užila.
Hlavní hrdinka mě sice chvíli vytáčela, ale to se brzo srovnalo.
Romantická linka se tak hezky budovala, chemie byla skvělá a pouto mezi Wolfem a Franceskou příjemně postupně zesilovalo.
Senátor Wolf Keaton byl pro mě po dlouhé době moc fajn mužská postava ( samozřejmě, že arogance a trochu toho blbství měl, ale zase který mužský hrdina v tomto žánru ne že)

11.02.2023 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Kniha Kořist od Darcy mě nalákala na zajímavou anotaci a spoustu kladných recenzí..
Bohužel jsem z této knihy byla spíše dosti zklamaná. :(
Nesympatické postavy, do půlky knihy je to dost nuda a s hororem to taky nic moc nemá společného.
Škoda.

28.01.2023 3 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Tak..další kniha od Colleen přečtená.
A já jsem teda velmi spokojená.
V příběhu najdeme vše. Od těžkého tématu až po touhu a lásku, tak typické pro knihy od Colleen.
Postavy si mě získali hned. Miles o dost víc. Jeho příběh mě dostal a jeho chování pak hned chápete a vlastně mu i rozumíte.
S Tate jsem měla trochu problém, myslí tohle ale hned udělá tamto. Postupem příběhu jsem ale tak nějak začala chápat i jí.

Celkově mě kniha zcela pohltila a já jen četla a četla.
Takže i Odvracená tvář lásky se tak řadí mezi mé oblíbené knihy od Colleen Hoover.
Za mě tedy jo. Doporučuji:)

12.01.2024 4 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

No.. tak s touhle knihou to bylo dcl těžké.
Začátek byl totiž hodně pomalý, ale jakože fakt hodně. Po nějaké padesáté stránce jsem si říkala, že to nebyl šťastný výběr a nebudu pokračovat ve čtení. Autorka si dala největší práci s popisem krajiny, dlouhého svitu slunce a otravných, uštipaných komárů. Neustále se opakující děj.
Ale..
Ale díky bohu přišel v druhé polovině knihy zvrat a příběh začal být opravou napínavý a o dost temnější. Stránky jsem najednou začala hltat a chtěla vědět kdo, jak, proč.
Charaktery postav jsou za mě dobře napsané a Lelleho bezmoc a depresi cítíte na každé straně.
Meja je za mě velmi silná hrdinka, kterou jsem si oblíbila a držela jí po celou dobu pěsti.
Atmosféra románu je syrová, temná a tak nějak pořád nevíte co čekat.
Nakonec musím říct, že i přes pomalý začátek se mi kniha líbila.
Takže jo, tohle doporučuji.

10.08.2023 4 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Kniha je velmi čtivá, postavy dobře vykreslené, problém dobra a zla je díky střídavému vyprávění dvou hlavních postav velmi uvěřitelný. Nova jako hlavní hrdinka je skvělá. Nejdřív s ní nenávidíte všechny renegáty ale později stejně jako ona zjistíte že ne vše je černé nebo bílé, dobré a zlé.

No a Adrian? Kdo by se do něj nezamiloval:)

Schopnosti všech výjimečných, ať už renegátů, nebo anarchistů jsou velmi pěkně vymyšlené a zaujmou.

Knihu moc doporučuji ! :)

25.02.2023 4 z 5

No a já No a já Delphine de Vigan

No a já byla moje první kniha autorky a nečekala jsem tak čtivý a dojemný příběh. Postava mladé dívky Lou mi seděla hned od začátku a sympatie si držela až do konce. Co se týče No, tam to to bylo o dost horší.
Tenhle příběh je krátký, ale věřím, že i tak vás chytí za srdce jako mě.
Moc doporučuji. Já si od autorky určitě brzy přečtu její další knihu.

30.01.2023 5 z 5