-knihomolka- -knihomolka- komentáře u knih

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Vzhledem k tomu, že první díl byl super, tak jsem se hned vrhla i na druhý a rozhodně to stálo za to. Horské prostředí a sympatické postavy docílily toho, že je to velmi příjemné čtení a přestože člověk dopředu ví, jak to dopadne, tak to vůbec nekazí dojem z příběhu a bylo to prostě strašně fajn!:-)

03.11.2022 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Nejsem moc na romanťárny, ale tohle bylo tak hezký, tak lehký, četlo se to úplně samo a já tuhle knížku přitom tak dlouho odkládala. Jdu hned na druhý díl, který mám naštěstí doma:-)

31.10.2022 5 z 5

Sídlo hrůzy Sídlo hrůzy Lee Mountford

Nevím, jestli to je tím, že už knížek a filmů na toto téma mám přečtených/zkouknutých velké množství, a tak už mě nic nepřekvapí a nevystraší, anebo je to tím, že jsou všechny ty příběhy “na jedno brdo”. Nebylo to vůbec špatné, dobře a rychle se to četlo, akorát dost předvídatelný konec. Ale jinak dobré.

28.10.2022 3 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Tak tohle bylo fakt... divný. Dávám hvězdy za čtivost, protože ačkoli to byla slátanina první třídy a v podstatě to bylo o ničem, tak to bylo napsané poutavě a četlo se to dobře. Ale jinak mě ten děj/neděj moc nezaujal a myslím, že za dva dny zapomenu, že jsem to vůbec četla.

22.10.2022 3 z 5

Společenství Společenství Bentley Little

Ačkoli tady spousta lidí kritizuje přehnanost, určité nadpřirozeno, to, jak kniha skončila,... tak mně se to líbilo. Je pravda, že nadpřirozené prvky mi tam neseděly úplně stoprocentně, každopádně za mě je tahle kniha tak přehnaná, až je skvělá a byla jsem upřímně chvílemi až vytočená z těch nesmyslných požadavků Společenství :-) jediné, co mi vadilo, že nebyl dostatečně vysvětlen důvod Pahýlů, což je právě něco, co mě hodně zajímalo. Obecně mám ráda takovéhle typy knih, kde je děj bizarní a určitě si ji ještě někdy přečtu a budu ji doporučovat. Za mě super.

14.10.2022 5 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Opět toxická Bella, která umírá po rozchodu a je extrémně závislá na svém partnerovi. Ideální četba pro mladé :-D dočteno, ale už se k tomu nevrátím.

11.10.2022 2 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Tak trochu nevím, co si o tomhle díle myslet. Kontroverzní témata jsou můj šálek čaje, proto jsem si knihu hned koupila, ale čekala jsem od ní něco trochu jiného. Není to úplně zklamání, ale mrzí mě, že jsme se nedozvěděli, jak dlouho už tohle trvá, co je to za vir, že musela zemřít všechna zvířata a co je například za rok. Popis je to slušný, ale jinak mi vyjadřování autorky moc nesedlo, to je samé “on”, takže je lehké se v textu ztratit a není to úplně příjemné. Nicméně, hodnotícím kladně za neotřelou obálku, téma a syrovost, která tomu dodala tu správnou nepříjemnou atmosféru. Za přečtení to určitě stálo a rozhodně to ve mně vyvolalo nutnost přemýšlet o tom, jak snadno se dají lidé zmanipulovat tak, že se chovají jako bezcitné zrůdy. Já věřím, že pokud by tahle situace nastala, tak by se lidstvo neštítilo ničeho.

22.08.2022 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Návrat do dětských let, Bella je trochu toxic, ale asi to k tomu prostě patří:D příjemná nostalgie.

21.08.2022 3 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Příjemné pokračování série Znovu. Fajn oddechovka, nic náročného.

08.08.2022 3 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Tyhle příběhy mě vždycky absolutně dostanou. Není k tomu potřeba žádných slov, žádné z nich by nevyjádřilo, jak moc je to, co se jim dělo, zrůdné a neodpustitelné...

03.08.2022 5 z 5

Falešná volnost Falešná volnost Jana Frey

Strašně silný příběh. Četla jsem tuhle knížku už před mnoha lety a teď jsem se k ní vrátila. Zasáhla mě úplně stejně jako kdysi a není mi dobře při představě, že má někdo takovéhle “rodiče”. Určitě si ji zase za čas přečtu, člověk si potom mnohem víc váží toho, jak se měl a má dobře.

30.07.2022 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Miluju Darcy Coates a její Strašidelné domy. Miluju vlastně všechny její knihy. Ačkoliv je děj lehce předvídatelný, tak dokáže popsat děj tak poutavě, že by mě bavilo číst i její nákupní seznam. Sice jsem se nebála, ale atmosféru umí navodit suprovou a doufám, že napíše ještě hodně knížek.

26.07.2022 5 z 5

Únikovka Únikovka Marc Meller

Téma únikovek je moje velice oblíbené, takže jsem si pro knížku hned běžela. Nejspíš jsem od toho očekávala něco trochu jiného, ale ve finále mi vadil jen ten dost překombinovaný konec, jinak to bylo fajn čtení a asi se k tomu ještě někdy vrátím.

17.07.2022 3 z 5

Malvína Malvína Anna Szafrańska

Vzhledem k tomu, jak mě nadchl první díl, jsem od druhého čekala to samé. Bohužel tento mě moc nebavil, přišlo mi, že je tam hodně zbytečných pasáží a některé jsem i přeskakovala. Konec mě dokonce i celkem naštval, čekala jsem to “hezčí”. Třetí díl si ale určitě koupím, ať mám celou sérii.

11.07.2022 3 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Opět neuvěřitelné dílo od neskutečně talentovaného autora. Četla jsem od něj všechny knihy a ani tahle mě nezklamala. Líbí se mi, jak je to vlastně "uvěřitelné", jak snadno se může tahle situace do budoucna stát realitou a celou dobu mi běžel mráz po zádech a měla jsem neustále žízeň z představy, že otočím kohoutkem a nevyteče ani kapka. Tohle se fakt povedlo!

22.06.2022 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Nemohu zvolit jiná slova, než u předchozí recenze prvního dílu. Takže jen ve zkratce - slátanina pro puberťáky.

15.06.2022 1 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Nějak nevím, co k tomuhle dílu napsat. Četla jsem ho poprvé asi v 17 letech a samozřejmě mě to bavilo. Teď o 10 let později si říkám, co že mě na tom vlastně uchvátilo? :D sérii jsem koupila na Knihobotu za pár šušňů, dám ještě tedy šanci druhému a třetímu dílu, ale musím říct, že styl psaní a primitivní dialogy, včetně neskutečně otravného Anina “podvědomí” a idiotské “vnitřní bohyně”, mi lezou hodně na nervy.

06.06.2022 2 z 5

Dívka na kolejích Dívka na kolejích Heather Gudenkauf

Příběh se moc neshoduje s anotací, čekala jsem něco úplně jiného, ale nakonec mě to celkem chytlo a ačkoliv jsem některé pasáže musela říct z donucení - na mě to bylo celkem zdlouhavé - tak jsem byla zvědavá, kdo za tím stojí a nenapadlo mě, že je to vlastně jinak, než jak jsem předpokládala. Zajímavé dílo, je tam skvěle vykreslená psychologie postav, šikana a i "nevinný" žert se může hodně zvrtnout, když je narušená psychika.

13.05.2022 3 z 5

Já, Simon Já, Simon Becky Albertalli

Film se mi líbí, ale kniha je napsaná jako pro puberťáky. A možná je:-) každopádně už se k ní nevrátím, bavila by mě možná tak v patnácti.

11.05.2022 1 z 5

Jak se spřátelit s temnotou Jak se spřátelit s temnotou Kathleen Glasgow

Trochu mi dělalo problém se začíst, ačkoliv Dívku na kusy jsem četla už několikrát, tak tato kniha mi svým stylem psaní úplně neseděla. Nicméně příběh je velice silný a určitě stojí za to si knihu na toto téma přečíst.

06.05.2022 2 z 5