Dívka na kolejích

Pro dvanáctiletou Coru Landryovou a její kamarádky Violet a Jordyn mělo jít o vcelku obyčejný večer, během něhož by si pouštěly filmy a povídaly si o klucích. Když se však dívky uprostřed noci rozhodnou vydat k opuštěnému železničnímu depu na předměstí, netuší, že jejich nevinné hry budou mít nebezpečné následky. Později té noci najdou Coru Landryovou v kolejišti, zkrvavenou a sotva při životě, a po jejích kamarádkách jako by se slehla zem. Netrvá dlouho a venkovské městečko se ocitá vzhůru nohama. Kdo by chtěl ublížit dvanáctileté dívce a proč? Ve vyšetřování, které neponechává nic náhodě a nikoho nešetří, je každý podezřelý a nikomu není možné věřit – dokonce ani Cořiným nejbližším…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445731/big_divka-na-kolejich-1G9-445731.jpg 4101
Literatura světová, Horory, Thrillery

Vydáno: , Vendeta

Before She Was Found, 2019

Kniha Dívka na kolejích

1v8na

Kniha byla velmi čtivá. Krátké kapitoly, které byly protkæny chatovou korespondencí, výslechy z policie nebo denikovymi zápisky, čtivost jen podtrhovaly. Oceňuji také to, že kniha vyla psaná z pohledu více postav - pomáhá to tak více pochopit jednání, uvažování a chování jednotlivých postav.
Musím říct, že Cora mne velmi překvapila.
Za mě je příběh hltací, napínavý, akční - zkrátka bomba.

georginaa

Pro mě začátek velice slibný, prostředek jsem se musel nutit, ale chtěla jsem samozřejmě vědět příčinu, motiv, proč a kdo to udělal. Pak dlouhé vyšetřování a vlastně se víc nedělo. Jen přijít na to kdo lže a kdo mluví pravdu, co vše zatím stojí. Ke konci knihy docela překvapení, chtěla jsem uhodnout pachatele jako vy všichni a přeskakovala jsem z jednoho na druhého a nebyla si jistá, kdo by to mohl být. No kniha zase až tak špatná nebyla, ale stále jsem čekala něco víc.

Martiiiik
25.11.2021

Na knihu jsem narazila náhodou a vůbec mě nenapadlo, jak moc se mi bude líbit :-) Super bylo, že se děj odehrával z pohledu více postav, společně se zápisky z deníku jedné z postav... Musím uznat, že jsem si ani trochu neškrtla, co se týče konečného rozuzlení.. I když zpětně to naprosto dává smysl :-) Takže za mě vřele doporučuji, jdu se pustit do autorčiny další knihy :-)

kachnat
23.11.2021

Dobře se četlo, příběh mě pohltil.

Adýsek69
13.11.2021

Tenhle druh četby mám opravdu ráda. Čtivý, zajímavý a napínavý.

zuzi1162
26.10.2021

(+ SPOILER) Za mě perfektní. Někdo tu kritizuje určité nesrovnalosti .... neřekla bych. Vše nádherně ilustruje například vztah Cory k pejskovi Lentilce, o kterém se zmiňuje v posledním deníkovém záznamu. V tomto kontextu, se pak hranice nekonzistentnosti vlastně nedají určit.

veronika4001
23.10.2021

Je to čtivý příběh, i když ne neobyčejný, protože třídní šikanu a naschvály snad prožil každý, kdo něčím zajímavým a nutno dodat hodnotnějším vybočoval z třídního "standardu". Tady je to ale spojené s trestným činem proti životu dívek nebo jejich zdraví, případně s následkem ublížení na jejich zdraví. Na mapce Jordyn založené v učebnici je nejasná postava bez tváře. Je v tom něco zvráceného, nebo si s námi zahrává imaginace? Pozitivní je, že děj pokrývá tolik přímé řeči a emoce z knihy jen čiší. Právě tento fakt mě strhnul do děje a díky tomu mi četba ubíhala rychleji. Příběh je temperamentní, činorodý; kapitoly se netáhnou ve vleku. Vnosnou autorčinou myšlenkou je vsuvka o historické legendě městečka spojené s depem a násilnými činy. Jak to tak bývá, závěr byl pro mě překvapením. Knihu jsem dočetla na cestě vlakem ke svým rodičům. Tématické. :-)

bigben
18.10.2021

Vlastně se strašně dlouho nic nedělo a ani odhalení pachatele mě nezaujalo...