-knihomolka- -knihomolka- komentáře u knih

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Tak tohle bylo utrpení. Jsem si jistá, že to bylo vydáno jen proto, že si autor udělal brutální reklamu a je očividně posedlý ubohou sebepropagací, ačkoliv jeho dílo nestojí za nic. Zamotané, nepoutavé, o ničem. Za mě teda škoda všech stromů, které za tohle padly.

30.04.2022 odpad!

Liliana Liliana Anna Szafrańska

Tohle mě fakt bavilo! Některé scény byly otřesné, když si představím, že se tohle může v reálném životě někomu dít, ale jinak je to hezký příběh a už se těším na další díly.

24.04.2022 5 z 5

Ukaž mi Ukaž mi Marcel Moss

Je půl čtvrté ráno a knihu jsem přečetla za večer! Nemohla jsem přestat, prostě bych neusnula, kdybych nezjistila, kdo je Královna! Je fakt, že jedna pasáž mi “prozradila”, kdo to je, ale celou dobu jsem si říkala, že to je přece nesmysl, že se pletu. No a nepletla, vůbec mi to ale nevadí. Je to tak zvrhlý, že jsem to nemohla odložit ani na chvíli. Tuhle knihu budu určitě doporučovat a jediný, co mi vadilo, bylo oslovování příjmením (kdo říká svojí holce přijmením?) a občas mě zmátlo přeskakování časů v kapitolách, ale v tomto případě to odpouštím, protože jsem z příběhu nadšená.

20.04.2022 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Zajímavá kniha. Darcy prostě umí psát. Mám od ní všechny knihy a ačkoliv jsem čekala nadpřirozeno a to jsem v podstatě nedostala, tak i přesto mě to bavilo a nemohla jsem se odtrhnout, abych se už konečně dozvěděla, jak to dopadne. Konec mě dost překvapil.

19.04.2022 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Miluju filmové zpracování téhle knihy, ale kniha samotná mě moc nebavila. Je tam na mě příliš mnoho "okecávání", příliš mnoho metafor, příliš mnoho kudrlinek.. Podle mě je dost přeceňovaná. Hodně pasáží jsem přeskakovala a ačkoliv film mě pokaždé dostane, u knihy se to nestalo.

14.04.2022 2 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Tak to byla jízda! Miluju psycho a tohle je přesně něco pro mě. Četlo se to moc dobře, krátké kapitoly jsou příjemné a svižné. Sice jsou některé okolnosti celkem předvídatelné a nemýlila jsem se, ale vůbec mi to nevadilo a za mě mohla být kniha klidně delší.

12.04.2022 5 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Druhý díl série mě tolik nebavil, ten první je určitě lepší, ale číst se to dalo a je to fajn oddechovka na pár večerů.

08.04.2022 2 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Zatím asi nejslabší díl ze série Strašidelných domů, tedy alespoň za mě. Tohle mě moc nebavilo, asi mi tohle téma prostě nesedlo. Ale jinak mám tu sérii moc ráda.

05.04.2022 3 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Romanťárna jak vyšitá. Čekala jsem, že to bude laciný příběh pro puberťáky, ale nebyl! Přesto, že všichni víme, jak to nakonec dopadne, tak je to super, milá oddechovka, kterou jsem dočetla v pět ráno, protože do té doby jsem tu knížku nemohla odložit. Kaden mě sice někdy fakt hrozně otravoval svým chováním, ale překousla jsem to. Nic moc jsem od typického klišé nečekala, ale rozhodně to předčilo má očekávání a v budoucnu se k tomu ještě určitě vrátím.

02.04.2022 4 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

No… co mám na to říct! To je tak hezký!!! Je to sice docela klišé, ale tak milý, poutavý, napínavý,… a navíc miluju prostředí věznice v knihách i ve filmech. Nutně potřebuju další díl!

31.03.2022 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Tohle nevymyslíš. Jak na takové téma může člověk vymyslet tak skvělý příběh? Knížku jsem četla za posledních několik let už asi třikrát a stále mě překvapuje. Shusterman prostě umí vtáhnout do děje, ať chceš nebo ne. Bomba.

28.03.2022 4 z 5

Nymfomanka Nymfomanka Sonia Rosa

Tohle jsem teda nečekala. Zhltla jsem to za jeden den a lituju, že kniha není ještě delší. Je to smutný příběh nešťastné holky, která si nemůže pomoct a ničí si sexem život a vztahy. Bylo mi jí hrozně líto a zároveň mě příběh opravdu bavil. K tomuto dílu se určitě ještě vrátím.

23.03.2022 5 z 5

Zajímavý příběh, upíří tématiku mám celkem ráda a tohle bylo fajn zpestření od dramatických příběhů, které jsem četla před touhle knihou. Je šance, že se k ní ještě někdy vrátím.

22.03.2022 4 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Po knize Bez dechu jsem čekala zase nějaký podobný příběh, který bude mít hlavu a patu a aspoň nějaký děj. Bohužel, tohle bylo zklamání. Nuda, nuda , nuda. Nic zajímavého se tam nedělo a já furt četla dál a čekala, kdy se něco dít začne. Nezačalo:-D ale asi si to své fanoušky našlo, vzhledem k poměrně vysokému hodnocení.

13.03.2022 1 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Tuhle sérii prostě žeru! I když to není bůh ví jak strašidelné ani děsivé, tak styl psaní a příběh mě vzdycky vtáhne do děje a přečtu to za jeden den:)))

07.03.2022 4 z 5

Pět kroků od sebe Pět kroků od sebe Rachael Lippincott

Docela hezký příběh, ale asi by se mi líbil víc, kdybych ho četla o 10 let dřív. Po přečtení knihy jsem si stáhla i film, ten byl taky fajn i přesto, že to je skutečně jedno velké klišé. Milé klišé:-)

05.03.2022 3 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Hmmm… Nepíše se mi to snadno, protože Smrtku a Nimbus absolutně miluju, ale Zvon je prostě překombinovaný a druhá polovina knihy mě už vůbec nebavila. Velké množství postav, zdlouhavé pasáže, ve kterých se člověk (nebo aspoň já) snadno ztratí a do čtení jsem se musela nutit. Byla jsem zvědavá, jak nakonec dopadnou hlavní linie a knihu jsem dočetla, ale asi jsem od zakončení čekala prostě.. víc. Oproti prvním dvěma dílům, které jsem zhltla jak malinu, je to celkem slabota.

02.03.2022 3 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Luxus! Druhý díly většinou nejsou zrovna šlágr, ale tohle byla jízda! Obdivuju spisovatelovu fantazii a talent psát tak, aby to člověka totálně dostalo. Miluju tenhle příběh a okamžitě se jdu vrhnout na Zvon!

22.02.2022 5 z 5

Ztichlý dům Ztichlý dům Jenny Blackhurst

Námět dobrý, podání blbý. Nejdřív to vypadalo fakt slibně, ale proč proboha ten zamotaný a zbytečně zdlouhavý konec, ve kterém se člověk ztratí a zbytečně se musí k některým pasážím vracet a hledat je, aby se trochu zorientoval? Tohle za mě teda ne.

04.02.2022 2 z 5

Bez dechu Bez dechu Jennifer Niven

Myslela jsem si, že v mém věku (27), mě už tohle téma nebude úplně bavit, vzhledem k tomu, že jsem fanda spíše thrillerů a hororů. Ale tenhle příběh má něco do sebe, něco, co mě donutilo nepřestat číst a od odpoledne do noci jsem jen seděla a četla, dokud jsem to nedočetla do konce. Je to smutný příběh nešťastné holky, která se zamiluje a svět je díky tomu zas veselejší. Přesto, že je to dost klišé, tak to zároveň klišé není, protože tohle prostě tu hloubku má.

01.02.2022 4 z 5