-knihomolka- -knihomolka- komentáře u knih

No a já No a já Delphine de Vigan

Přestože jsem se od knihy nemohla odtrhnout a nepustila jsem ji, dokud jsem ji nedočetla, mám pocit, že mi v ní něco chybělo a i přebývalo. Sáhodlouhé monology Lou, které mě nudily, by tam asi vůbec být nemusely a víc by mě bavilo soustředit se na No, co ji trápí, co se děje. Ale i tak je kniha fajn a čte se dobře.

30.01.2022 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Luxusní psychothriller, který jsem četla chvílemi s otevřenou pusou a říkala si, jak je super, že je to “jen” knížka. Ale vlastně si dokážu dost dobře představit, že tohle úplně klidně může být i realita. I když byl konec dost předvídatelný, tak i přesto doporučuji všem, kdo mají rádi příběhy o psychopatech.

29.01.2022 5 z 5

Dcera někoho jiného Dcera někoho jiného Amy Gentry

Nuda. Psané je to kostrbatě, text rozhodně do děje nevtáhne a ani mi moc nedává smysl. Po hodně dlouhé době je to něco, co jsem po 60 stránkách odložila a už se k tomu nejspíš nevrátím. Škoda, podle anotace jsem čekala něco úplně jiného.

25.01.2022 1 z 5

Chlapec s kamínky Chlapec s kamínky Sophie Loubière

Když jsem si přečetla popis, o čem má kniha být, hodně mě to nalákalo. Bohužel, první polovina knihy pro mě byla docela nuda a pokračovala jsem ve čtení jen proto, že krátké kapitoly se četly dobře a rychle. Vyšinutá Elsa mě svým chováním iritovala a lezla mi na nervy. Druhá polovina byla o něco lepší, ale i tak, jediné, co mě udrželo u čtení byla zvědavost, jak je to vlastně s tím chlapcem. Kniha postrádá napětí, akci, něco, co by mělo čtenáře “dostat”. Nestalo se.

20.01.2022 2 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Dobrá pointa, na nic podobného jsem zatím nenarazila a myslím, že díky tomu brzy sáhnu po další fantasy knize. Autorka píše čtivě a ten konec mě překvapil, takovouto pointu jsem nečekala a bylo to příjemné rozuzlení.

18.01.2022 4 z 5

Matčina panenka Matčina panenka Abby Davies

Na tuhle knížku jsem se extrémně těšila - miluju téma vyšinutých matek, které si léčí své psychózy na dětech. A knížka mě tím pádem opravdu bavila. Přelouskala jsem ji za jedno a půl odpoledne a přestože konec mě vlastně ničím nepřekvapil, tak dávám plný počet za super čtivý příběh a za totálně hráblou Matku.

16.01.2022 5 z 5

Divné počasí Divné počasí Joe Hill (p)

Neurazilo ani nenadchlo. Ze čtyř povídek mě bavily jen dvě - Momentka a Déšť. Zajímavý námět na povídky, ale asi mi tenhle styl úplně nesedí.

15.01.2022 2 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Simone St. James

Skvělý! Nečekala jsem, že v jednom příběhu se může protínat tolik situací, tolik informací, aniž by v tom čtenář neměl guláš. Ačkoliv je tam spousta různých "příběhů" lidí, perfektně jsem se v knize orientovala, líbí se mi, že autorka tam zakomponovala holokaust i duchařskou stránku příběhu a přesto to nepůsobí přehnaně. Rozhodně se ke knize ještě někdy vrátím.

13.01.2022 5 z 5

Memento Memento Radek John

Smutný příběh narkomana. Místy mi to přijde takové přitažené za vlasy, ale měl by si to přečíst každý, koho láká jakýkoliv experiment s drogou.

09.01.2022 4 z 5

Všechno je definitivní Všechno je definitivní Stephen King

Moje první Kingovka. Pár povídek bylo fajn, jako např. Silniční virus míří na sever, Všechno je definitní nebo Jízda na Střele, ale jinak mě kniha popravdě moc nezaujala. Styl psaní Kinga je pro mě dost specifický a nejsem si jistá, zda mi to sedlo.

09.01.2022 2 z 5

Opravdové zločiny Opravdové zločiny Lucie Bechynková

Jsem obrovský fanda podcastu Opravdové zločiny, takže knížka nemohla v mé knihovně chybět. Jsou v ní i případy, které jsou již zpracované právě jako podcast, ale absolutně mi to nevadilo a rozhovory na konci jsou příjemným bonusem. Nikdy nepřestanu žasnout nad tím, jak moc je mysl některých jedinců zvrácená. Doporučuji knížku všem zločinožroutům a zůstaňte na svobodě a naživu:-)

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Ze začátku mě kniha moc nebavila, nemohla jsem si zvyknout, že s každou kapitolou se měnil příběh na další osobu, nejdřív mi to moc nedávalo smysl a do čtení jsem se celkem nutila. Ale dopadlo to tak, že když jsem se konečně začetla, tak mi všechny postavy a příběhy zapadly do sebe a dočetla jsem ji během jednoho dne. Byla jsem napnutá jak struna a potřebovala jsem vědět, jak to vlastně dopadne. Konec mě potěšil.

08.01.2022 4 z 5

Autobus sebevrahů Autobus sebevrahů Arto Paasilinna

Morbidní a depresivní téma psané stylem sarkastického a černého humoru, zábavně, ironicky a tenhle styl mají podle mě jen Finové. Originální dílo, které nedokážu přirovnat k žádné jiné knize.

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

(SPOILER) Mladá slečinka byla extrémně na pěst, několikrát jsem měla sto chutí knihu odložit, protože jsem na Hannu byla chvílemi až alergická a její chování mě neskutečně iritovalo, včetně toho, jak ji otec neustále omlouval a matce nevěřil. Ale tohle téma mě baví a kdyby mě nezklamal otevřený konec, které opravu nemám ráda, tak bych dala plný počet.

08.01.2022 4 z 5

Od téhle knížky jsem očekávala opravdu ranec vtipů na základě přečtení několika příspěvků autora, které zvřejnil na FB. Bohužel, moje očekávání Moderní fotr absolutně nesplnil. Zasmála jsem se všehovšudy třikrát a do konce jsem ji dočetla jen proto, že neumím odložit nedočtenou knihu:-) Možná mě dílo nudilo z důvodu, že nemám děti. Nebo proto, že je to jen prostý popis toho, co dítě dělá 24/7 a autor tlačil na pilu a chtěl být za každou cenu vtipný. Bohužel to dopadlo tak, že je to spíš trapné.

08.01.2022 1 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Celou dobu při čtení Smrtky jsem uvažovala a představovala si, že je to realita, že nás tohle v budoucnosti opravdu potká a totálně mě kniha vtáhla do děje. Fantasy téma nepatří mezi mnou často čtené, ale tohle mě neskutečně mile překvapilo. Tohoto autora mám ráda a hlavní postavy jsou sympatické, příběh má hloubku a chystám se na druhý a třetí díl. Doufám, že mě nadchnou stejně jako Smrtka.

Nová láska na obzoru Nová láska na obzoru Veronika Kabátová

Tahle trojdílná série mi připomíná mé roky na základní škole:-) pak jsem se ke knihám ještě párkrát vrátila, jsou tenké, dobře se čtou a pro puberťačky ideální pohodové čtení.

Když přijde láska Když přijde láska Veronika Kabátová

Tenhle kluk je můj! Tenhle kluk je můj! Veronika Kabátová

08.01.2022 5 z 5

Dívka na kusy Dívka na kusy Kathleen Glasgow

Tenhle příběh mě naprosto dostal. Během tří let jsem ji přečetla už asi 2x nebo 3x, celou dobu ve mně vyvolávala tak "divný" pocit nekomfortu, smutku a lítosti, když jsem se vžila do hlavní postavy, že jsem se ke knížce musela ještě několikrát vrátit. Za mě je tohle něco, co by si měl přečíst každý, kdo nemá zrovna na růžích ustláno a nebo ho prostě jen zajímá tahle tématika "těžkého" života. Určitě se k ní ještě časem vrátím.