Knihom_olka_ Knihom_olka_ komentáře u knih

Šéf Šéf Vi Keeland

Taková skvělá oddychovka, neurazí nenadchne, ale pobaví.

04.02.2021 4 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Tak tohle bylo dokonalý. Moje první setkání s autorkou, a rozhodně ne poslední!
Tohle bylo tak sladký a dojemný.
Celý nápad se mi hrozně líbil. Sama svým způsobem věřím na paralelní světy, takže tohle pro mě byla trefa do černýho.
Zamilovala jsem si hlavní hrdinku, i oba její životy.
Byla jsem hrozně spokojená s oběma konci, a vůbec by mi nevadil další díl.
Tahle kniha mě hrozně překvapila a přirostla mi k srdci.

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Nevím, jestli jsem se kdy setkala s originálnější knížkou. Ten nápad a celkové zpracování bylo famózní.
Hrozně se mi líbil celý příběh. Trochu jsem se bála, jestli nebude zdlouhavé zpracování sedmi manželů, ale mé obavy byly zbytečné. Všechno bylo, jak mělo.
Nemůžu uvěřit, že se pro mě Evelyn a její život staly tak skutečnými. Evelyn je zkrátka skutečná a já si ji zamilovala tak jako celý Hollywood.

Hříšná noc Hříšná noc Elle Kennedy

Tak tohle fakt ne.
Už jsem od téhle autorky četla sérii Off-Campus a ta byla fantastická, ale tohle mi vážně nesedlo. Kniha si byla krátka, ale pro mě hrozně nečtivá. Všechno bylo moc o ničem a ještě k tomu uspěchané.
Postavy jsem taky nemusela.
Upřímně moc nevím, co vyzdvihnout. Knížka u mě nejspíš nepřišla v pravý čas.

19.11.2022 1 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Tak tohle bylo něco!
První díl se mi opravdu líbil, ale tenhle byl ještě o něco lepší.
Miluju celou tu atmosféru, záhady, odhalení, postavy...
Abych pravdu řekla, nevím, co bych měla vytknout. Ne, že by se mi něco nelíbilo, ale prostě jsem věděla, že je to tak úmyslně. Líbila se mi celá kniha... A ten milostný trojúhelník zbožňuju.
A konec?
Málem jsem si vyrvala všechny vlasy.
Zkrátka kniha nabitá akcí, intrikami, no a... vražděním. Konečně jsem viděla Adarlanského zabijáka v pravém světle, až mi mráz běhal po zádech!
Nemůžu se dočkat třetího dílu!

19.05.2022 5 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Nemůžu uvěřit, že už píšu recenzi.
Tak dlouho jsem se na tuhle sérii těšila, a už je za mnou a já mám zlomené srdce.
Tenhle díl je podle mě rozhodně nejlepší. Prostě se nešlo odlepit. Oči mi běhaly po stránkách stejnou rychlostí, jako když já utíkám před dietou...
Užila jsem si každičké slovo a naprosto se nechala pohltit. Děj byl skvěle vymyšlený. Informace a akce byly dokonale rozmístěny, takže toho nikdy nebylo málo ani moc.
Jediné, co mě lehce zamrzelo bylo, že v knize není moc té romantiky, naštěstí to jistí fantasy
Na konci jsem se smála, plakala a nebyla připravená se rozloučit a ještě pořád nejsem.
Tahle série je příkladem, proč číst. Jelikož takový požitek a tolik emocí mi nic kromě knih na světě nedá. (Možná ve výjimečných situacích čokoláda.)

15.02.2022 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Takže...
Tohle je už má třetí kniha od autorky a nepřestává mě udivovat. Mám pocit, jako by každou knihu z této série napsal někdo jiný. Každý díl má úplně jinou atmosféru, přináší jiné až nepopsatelné pocity a dá nám nový pohled na přízraky/duchy.
Tenhle díl je u mě na druhém místě. Přišlo mi , že do půlky knihy se to hrozně táhlo a skoro nic se nedělo. Jenže jak se to přehouplo do druhé poloviny, nemohla jsem se odtrhnout. Zatím teda nejstrašidelnější díl.
Přesto jsem čekala na konci nějaké větší odhalení. Nejspíš to bylo i tím, že mě autorka nechávala v neustálé nejistotě, kdo nebo co za tím stojí. Jenže nakonec to nebyl nějaký velký šok.
Jsem si jistá, že duchové a přízraky mě ještě chvíli budou doprovázet při nočních výpravách do koupelny.

11.02.2022 4 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Takže takhle...
Od knihy jako takové jsem čekala něco jiného. Čekala jsem víc emocí, víc zimy, no prostě víc. Čtení jako takové bylo fajn a bavilo mě. Ale znáte taky ten pocit, kdy dočtete knihu a emoce tam prostě nejsou? Tohle není chyba autorky, překladu nebo editace, je to prostě pocit. A zrovna tak jsem se cítila (spíš necítila), když jsem tuhle knihu dočetla.
Lena byla sice sympatická a vlídná postava, přesto mi chvílemi přišla natvrdlá.
A Ryan? Samozřejmě mám pochopení pro tak velkou ztrátu, jenže chovat se jako malé uražené děcko, no, proto už pochopení nemám.
Příběhu jako takovému by prospělo více akce. Měla jsem pocit, že většina kapitol byla až "výplňových".
Ale abych řekla i něco hezkého...
Vztah mezi hlavními protagonisty si prošel velkým vývojem, který dokážu ocenit. Oba udělali velký pokrok. Jinak, není to úplně zimní příběh, ale když to čtete pár týdnů před vánoci, tak vám to alespoň trochu přivodí příjemnou vánoční atmosféru.
Takže abych to shrnula...
Hlavní postavy mi občas lezli na nervy a mohlo tam být více akce, ale jinak čtení jako takové je ideální, když si jen chcete dát nohy nahoru a nad ničím nepřemýšlet. Takže když nebudete hledat až moc propracovanou knihu, sáhnětě po Nových začátcích, určitě nebudete zklamaní.

02.01.2022 4 z 5

Hříšné dopisy Hříšné dopisy Vi Keeland

Kdyby to šlo, dala bych 4,5 hvězdy.
Takže kde vůbec začít? Tak asi tím, že tohle (teda podle mě) NENÍ erotický román. Ano, jsou tam intimní scény, ale rozhodně jsem četla něco mnohem erotičtější. (Teď mě asi zavrhnete jako nějakého úchyla :). TO NEJSEM!
Každopádně... Když jsem četla, byla to opravdová jízda na horské dráze. Chvíli nahoře, chvíli dole, ALE byla tam i část knihy, kdy se jelo jenom po rovince, a to byla ta nejslabší část.
Ale to bych nebyla já, kdybych tomu nedodala ještě nějakou kritiku, TAKŽE celou knihu jsem vlastně čekala na nějaké velké odhalení. Lehce mě zamrzelo, když žádné nepřišlo.
Jinak byla celá nabitá emocemi. A Griffin? Jenom si na něj vzpomenu a už mi tečou sliny. Na jednu stranu byl pozorný a neskutečně milý, ale na druhou stranu vždycky věděl co říct, aby každá holka (možná i chlap) naprosto roztál.
No a jestli vás nedostaly postavy nebo PERFEKTNÍ konec, tak to muselo být to překvapení. Byl to pro mě okamžik, kdy jsem se do knihy úplně zamilovala.
Půl hvězdy strhávám za střed, kterému chyběla šťáva a Luca se pořád opakovala a za odhalení, které nikdy nepřišlo.

01.12.2021 4 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Potom, co jsem si přečetla první díl z téhle série, jsem byla lehce zklamaná, a proto jsem se bála, že tak to bude i s druhým dílem, ale naštěstí mě vyvedl z omylu.
BYLO TO SKVĚLÝ!
Humor se mísil s chemií, která se stala hmatatelnou. Byla to jízda od první strany. Úplně jsem se do Williama zamilovala! Jeho humor a hlášky byly vtipné a hlavně neotřelé.
Samozřejmě od téhle knihy nemůžete očekávat nějakou promyšlenou dokonalost, ale zato se zasmějete a možná se zamilujete stejně jako já.
Perfektní na večer se svíčkami ve vaně!

01.12.2021 5 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Dávám čtyři a půl hvězdy.
Jako milovnice Pretty Women pro mě tohle bylo to pravé. Příběh jako takový mi sedl a hlavní hrdinka se stala mou spřízněnou duší. Šílená, vtipná a svá. No a hlavní hrdina... (Stejně sladký jako palačinky, a stejně tak neodolatelný.)
No, ale to bych nebyla já, kdybych přece jenom něco nenašla. Měla jsem od knížky velká očekávání, a to je přece jenom vždycky problém. Myslím, že děj byl lehounce odfláknutý a přece jenom hooodně nereálný. Neumím si představit, že bych úplně cizího člověka u sebe nechala jen tak bydlet. To asi ne... Chtělo by to lepší zápletku.
Ale jinak jsem byla spokojená a to teda hlavně díky humoru. Prostě sarkasmus a hlášky na každé straně.
A ten konec? Jako fanoušek Cama to pro mě byl bezedný koktejl čokolády. Prostě bomba. Klidně bych četla knihu o něm a jeho...
Takže abych to shrnula, nedostala jsem od knihy přesně to, co jsem chtěla, ale i tak mi toho dala dost na to, abych jí dala dobré hodnocení. Doporučuji každému šílenci.

30.10.2021 4 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Od téhle knížky jsem nic neočekávala, a proto mě mile překvapila. Přestože neměla žádný děj a zápletka byla minimální, nepřišlo mi to zas tak zlé. Konec byl uspěchaný a rozhodně nereálný, a přesto mě dojal. Možná je to i tím, že kniha přišla ve správnou dobu. Je to obyčejná oddychovka na jedno odpoledne. Nečekjte nic extra, jinak budete zklamaní. Můžu to doporučit jen lidem, které baví erotické čtení.

01.08.2021 4 z 5

Sídlo hrůzy Sídlo hrůzy Lee Mountford

Jelikož jsem v tomhle žánru ještě poměrně nováček, tak se mi tahle kniha dost líbila.
Má pro mě mnoho kladů. Jedním z nich jsou hlavně postavy, u kterých se mi ze všeho nejvíc líbila jejich racionalita. Oceňovala jsem, že postavy nevěřily na nadpřirozeno. Protože, co si budem, kdo by si divné zvuky ve starém baráku vysvětloval jako působnost nadpřirozených sil? Asi nikdo.
Moc se mi líbila i atmosféra. Kniha mi přišla i průměrné děsivá. A je pravda, že když jsem knihu četla doma sama v noci, tak jsem měla celkem nahnáno.
Kniha byla pro mě i hodně čtivá, takže jsem ji přečetla během jednoho dne.
Co mi na knize vadilo...
Rozhodně konec, jelikož jsem měla pocit, jako by autor příběh nedopsal.
Taky mi přišlo, že autor nevyužil potenciál prostředí, které si připravil. Vzhledem k historii domu jsem čekala děsivé historky a minulost, jenže jsem se nedozvěděla zhola nic.
Chybělo mi taky nějaké zakončení a vysvětlení.
Přesto všechno jsem si čtení užila.

10.04.2023 4 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Tak tohle byla bomba.
Trochu jsem se bála, že návrat nebude zase tak dobrý, ale hrozně jsem se mýlila.
Milovala jsem pozorování mladého Snowa! Celý příběh byl neskutečný.
Takhle kniha nese mnoho morálních zásad a myšlenek, které vám ještě mnoho nocí nedají spát. Přestože tahle kniha je především fantasy, tak bych se nebála ji označit za psychologickou. Setkáváme se zde s mnoha velice rozdílnými postoji na lidskou manipulaci a obecnými světovými postoji. Neskutečně jsem se zamilovala do postav, které pro mě byly perfektně reálné.
Celý příběh jako fantasy i romantika je skvělý, ale já na něm nejvíce oceňuji myšlenky, které mě dostaly do kolen a musela jsem se nad nimi ještě dlouho zamýšlet. Největší zážitek pro mě bylo sledování změn chování u Corionaluse, který se změnil skoro k nepoznání. Měl na výběr mezi mocí, po které toužil a láskou, kterou nečekal. Jeho rozhodnutí jsem chápala, a sama si musím pokládat otázku, Co bych dělala na jeho místě?
Moc se mi také líbilo sledovat minulost a vznik her. Romantika taky byla skvělá, a proto mě ten konec tak zlomil. A to ani nemluvím o těch baladách.
Tahle knížka není vůbec tak jednoduchá, jak jsem si myslela. A myslím, že každý si z ní odnese něco, co nečekal, že dostane.
Za mě, jedna z nejlepších knih vůbec.

Zbořené zámky Zbořené zámky Amo Jones

Řekla bych, že tahle kniha je opravdu pro milovníky jak Amo, tak Bishopa a Madison.
Jelikož já tohle splňuji, tak to pro mě byla jízda.
Za mě byla první půlka trošku slabší, jelikož se v podstatě některé informace opakovaly, naštěstí se to pak pořádně rozjelo.
Jak autorka varovala, některé části byly strašné a já je nesnášela a milovala zároveň. Jiné byly zase tak zvrácené, a přesto dokonalé.
A ten konec?! Ten byl dokonalý.
Nemůžu se dočkat nové generace...

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Moc se mi líbil celý ten nápad se slam poezií, jelikož to celé knížce dodávalo na originalitě. Každopádně téma smrti bylo hezky vyvedené a zároveň smutné.
Kniha se mi moc líbila a četla se mi rychle, přesto to moje topka nebude.
Bohužel nejsem úplně nadšená z té romantiky... Sice je hezké věřit, že někoho potkáte a hned víte, že je to láska vašeho života, bohužel na to úplně nevěřím, takže mi to tady nedávalo moc smysl.
Takže za mě jediné mínus, romantika.

27.02.2023 4 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Už jsem od této autorky, a konkrétně z této série četla další tři knížky, ale tahle byla zatím nejhorší.
Už jsem si u téhle autorky zvykla na duchy, přízraky a celkově nadpřirozeno, ale to co se dělo v téhle knize už bylo teda pěkně přitažené za vlasy. Hlavní hrdina byl hrozně hloupý a mně nesympatický. Co mě ale zrovna u něj dostalo, bylo setkání s duchem, které vzal vlastně úplně v pohodě. Celkově mi celý děj přišel až moc nedomyšlený.
Knížka je krátká, přesto v ní je toho na jednu stranu moc a na jednu zase málo.
Upřímně to byla taková houpačka, která se mi ale úplně nezamlouvala.
Co můžu vyzdvihnout bylo rozuzlení, bohužel konec to zase pokazil.
Ještě můžu vyzdvihnout lehké napětí v jistých scénách.
Za mě to ale účel nesplnilo, jelikož to má být horor, a to já se nebála, ani na moment.
Doporučuji si od autorky přečíst jiný kousek, tento se teda moc nepovedl.

19.11.2022 2 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Knihy od Colleen miluju každou bez vyjimky, a jelikož na tuhle knihu na mě vyskakovaly pozitivní recenze úplně všude, rozhodla jsem se do ní konečně pustit.
Musím říct, že po dočtení jsem si musela kontrolovat hladinu cukru, protože není možné, abyste u této knihy nedostali cukrovku.
Abych se přiznala, když jsem se dozvěděla, že Ridge (hlavní hrdina) je hluchý, měla jsem zbytečné předsudky a lehké obavy. Bála jsem se, že mi nesedne, jelikož mu nebudu rozumět a chápat ho. Teď, uznávám, že jsem se snad nemohla mýlit víc. Ridge se totiž zařadil mezi mé absolutně nejoblíbenější mužské postavy. Měl humor, charisma, a jeho vynalézavost mi brala dech.
Sydney byla taky skvělá, možná trošku nesmělá, ale zase to vynahrazovala jinak.
Od této knížky jsem čekala pořádnou horskou dráhu, a dostala jsem rovnou celý zábavní park.
Krásný romantický příběh, který vás pohladí na duši.
PS: ty písničky tomu dodaly úplně nové rozměry

02.08.2022

Růže Růže Tiffany Reisz

Od téhle knihy jsem nic neočekávala, možná tak velké zklamání. Navíc jsem se ještě hrozně bála, jelikož kniha není zrovna nejkratší. Ale to, co jsem dostala, by mě ani ve snu nenapadlo.
Do knížky jsem se totálně zamilovala. Líbil se mi i první díl, ale ve srovnání s tímto...
Naprosto úžasné a vzrušující. Celý příběh od začátku až dokonce byl absolutně neuvěřitelný. A zápletka? No, jak se říká, pod svícnem je největší tma. Překvapivě nemám, co vytknout. Hlavní postavy zbožňuju, všechno mě na té knize bavilo a konec byl k sežrání.
Prostě DOPORUČUJI!!!

18.06.2022 5 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Dávám 4,5 hvězdičky
Na tuhle knížku jsem se těšila opravdu dlouho, takže když jsem se k ní dostala, měla jsem ohromnou radost.
Narozdíl od ostatních si myslím, že tohle BYLO fantasy smícháné s romantikou.
Ale ke knize jako takové mám dvě výtky.
Zaprvé mi vadilo, že autorka neumí ale vůbec dělat překvapení. Upřímně to hlavní odhalení musel vidět i slepec. Takže zatímco Poppy byla hrozně překvapená, zbytek světa koulel očima.
A zadruhé mi kniha ale vůbec nepřišla čtivá. Nevím, jestli je to nesympatickým formátem, nebo samotným textem, ale čtení se chvílemi hrozně vleklo. Teda až na posledních sto stran, kde se to konečně parádně rozjelo.
Jinak jsem se absolutně zamilovala do Hawkea, který se připsal k mému už tak dlouhému seznamu hot mužské postavy. A Poppy mi taky přišla skvělá. A nejspíš to bylo taky tím, že jsem se do ní dokázala skvěle vcítit. Jinak jsem si jejich vztah zamilovala hned od první stránky.
Takže abych to shrnula, další složitě vymyšlený fantasy svět jsem si oblíbila. A konec mě navnadil na další díl, na který se opravdu těším.

06.04.2022 4 z 5