Klaara.cz Klaara.cz komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Protože pocházím z tohoto kraje, nebylo pro mě těžké vžít se do chytlavého příběhu. Od dětství poslouchám o Larischovi, znám místní výrazy i většinu popisovaných míst. Pro mě osobně krásný příběh o těžkých dobách. Určitě doporučuji přečíst i těm, kteří historii východu naší vlasti neznají.

27.07.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Další emotivní knížka od této autorky. Prostě se to tak může stát. Každé slovo jejích příběhů je uvěřitelné, to je kouzlo nejen této knihy.

09.01.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Jedna z nejemotivnějších knih, kterou jsou kdy četla.

Království Království Jo Nesbø

Vlastně moc nechápu, jak může někdo (a opravdu autora nepodezřívám, že by byl sám vrah) popsat tak reálně myšlenky a rozhodovací procesy v situacích pro mě tak dalekých vlastní realitě. Opět Nesbo ukázal, co umí. Ukazuje zde, že je opravdu pánem pera, protože kniha je tak rozdílná od série HH, že jsem ani nechtěla věřit, že ji napsal stejný autor.

05.08.2021 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Měla jsem teď nějakou dobu pauzu od Nesba, protože mi jeho poslední knihy připadaly už příliš drastické. Nůž je jiný. Tedy stále dramaticky perfektní detektivka, vypravěčsky skvělé, ale temnota předchozích dílů není tak hluboká. Jedna z nejlepších knih tohoto autora (i knih obecně) kterou jsem četla.

17.04.2020 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Vlastně ani nevím, jak jsem se k této knize dostala, ale jsem za to moc ráda. Poutavý příběh malé holčičky vykresluje život z pohledu dítěte, které musí umět nějakým způsobem pobrat postoje dospělých v těžkých situacích, které nejdou pochopit často ani dospělým samotným natož osmiletému dítěti. Knížka patří mezi klasiky, které určitě doporučuji.

07.07.2020 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Vtipné, ironické a čtivé vyprávění. Výborná oddechová knížka. Už se těším na další díl.

07.03.2020 5 z 5

Výborná kniha, jen jsem čekala, že se více dozvím o dalším osudu vypravěčky, ale tohle je už příběh o něčem jiném. Humor zde však rozhodně nechybí.

25.03.2020 5 z 5

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

U některých knížek si říkám, proč psát v tomto žánru další, když nejdou překonat. V romantických příbězích u mě jednoznačně vedou Madisonské mosty. Poněkolikáté přečteno a vždycky stejný doják.

19.01.2020 5 z 5

Krev prvorozených Krev prvorozených Juraj Červenák

Další z historických detektivek od skvělého autora. Vraždy v rudolfínské Praze, napínavý děj, precizně a historicky přesně zachycené období. Některé scény byly na mě trošku víc krvavé, ale ustála jsem je. Doporučuji.

05.08.2021 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Opět čtivá knížka, která vtáhne do děje a chytne za srdce. Vlastně tohle už je standard, který se dá od Aleny Mornštajnové očekávat. Určitě knížku doporučuji přečíst. Mně osobně jen vadilo (ale je to opravdu můj subjektivní problém) číst něco odehrávající se v alternativní přítomnosti. Je spousta míst a časů, do kterých se dá zasadit podobný děj, tak proč pro všeobecně platné složitosti lidských vztahů vytvářet svět s pozměněnou historickou linkou?

05.08.2021 4 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Dle očekávání skvělé. Robert Bryndza opět nezklamal. Poutavý detektivní příběh s gradujícím dějem. Vzor toho, jak má současná detektivka podle mého názoru vypadat.

10.01.2021 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Skvělá detektivka, určitě doporučuji.

16.02.2020 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Patrik Hartl patří právem mezi naší současnou špičku beletristů a svou poslední knihou to opět jen a jen potvrdil. 15 roků lásky je skvěle vystavěný příběh, který graduje ve správných místech, pobaví, napne, občas dovede čtenáře k zamyšlení nad vlastním životem, ale zase ne moc, aby si to řádně neužil. Za mě skvěle napsaný️ příběh. Jasně, že jsou některé scény už neuvěřitelné, ale všichni od začátku víme, že to je vyfantazírovaný příběh a ta fantazie je skvělá a promyšlená. Určitě doporučuji.

01.03.2022 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Poezie v próze. Velmi originálně zvolený vypravěč - smrt. V některých okamžicích mi to přišlo úplně geniální, v několika detailech nedotažené, ale určitě to neubralo na příběhu. Ten rozhodně není stěžejní, hlavní jsou v knize emoce, vztahy a složitosti lidských životů. Za sebe určitě doporučuji přečíst.

16.09.2020 4 z 5

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

Perfektní román, který ukazuje kus naší historie a zároveň má děj a spád.

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Pěkný příběh tří generací žen popisuje rodinné radosti i starosti. Knížka ukazuje, že ne všechno je tak jak vypadá a vztahy se vytváří tak nějak samy.
Nesmíme soudit, neznáme nikdy všechny okolnosti, které člověka vedou k jeho činům.

14.11.2020 4 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Skvělá detektivka.

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Druhá knížka od této autorky a asi na nějakou dobu poslední. Knížka je čtivá, ukazuje reálné problémy poměrně reálným pohledem. U autorky oceňuji, jak umí pracovat s jazykem. Na druhou stranu komplikovanost, se kterou přistupuje k problémům, a která nemá logické vyústění v ději mě odrazuje od dalšího čtení. Celou dobu čekám, jak to tedy dopadne, kam se posune hlavní hrdinka a vyvíjejí se všechny postavy kolem a ona nic moc. Otevřený konec nic nevyřešil. Více než 50% v hodnocení dávám hlavně za pěknou práci s textem.

16.02.2020 3 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Další z řady skvěle psaných a čtivých detektivek od tohoto autora.