keselylenka keselylenka komentáře u knih

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Hodně mě zajímalo, jestli Rowlingová zvládne i něco jiného než Pottera a za mě zvládla. Pravda, bylo to dlouhé, nebylo to na škodu. Styl psaní autorky mě hodně baví a její věty a děj se mi moc dobře čte. Postava detektiva je sympatická a tak nějak normální (až na kratší nohu),takže taky fajn slévá od všech těch alkoholiků apod.

13.06.2014 4 z 5

Mrazivé světlo Mrazivé světlo Yrsa Sigurðardóttir

Knížka se mi líbila, i když to byla první kniha autorky, kterou jsem nepřečetla za jeden den. Chybu bych ale neviděla na straně příběhu. Děj byl zajímavý, svižně plynul a měl pro mě překvapující ale uvěřitelné rozuzlení.

24.05.2014 5 z 5

Posledný rituál Posledný rituál Yrsa Sigurðardóttir

Další skvělá knížka, která mě pohltila. Matthias na mě tady působil, jako skvělý týpek, možná až škoda, že se v dalších knížkách dost proměnil. Příběh je čtivý a uvěřitelný, což je velké plus.

17.05.2014 5 z 5

Ještě se setkáme Ještě se setkáme Mary Higgins Clark

I přes poměrně pomalý rozjezd jsem se nakonec chytla a rozuzlení pro mě bylo velmi nečekané. Další dobrý román od Higgins Clark.

14.05.2014 4 z 5

Vražda v bílém Vražda v bílém Mary Higgins Clark

Druhá a opět skvělá knížka od této autorky. Dokonce mi ani nevadí, že od začátku víte, kdo je vrah. Kniha je skvěle napsaná a osobně jsem ji přečetla za jediný den.

11.05.2014 5 z 5

Síť Síť Håkan Nesser

Na mě příliš mnoho jednoduchých vět, ne příliš záživně napsané. V ději jsem se hodně ztrácela a musela se často vracet.

11.05.2014

Tatínkova holčička Tatínkova holčička Mary Higgins Clark

Líbila se mi, děj byl zajímavý, i když jsem pořád čekala něco víc, nějakou tajemnější zápletku :-), ale to už je asi deformace od jiných spisovatelů.

04.05.2014 4 z 5

Ohnivý anděl Ohnivý anděl Yrsa Sigurðardóttir

Zprvu jsem si nějak neuměla o knížce udělat obrázek a byla jsem k ději hodně skeptická. Na konci jsem ale nadšená. Knížka je napsaná neskutečně čtivě, nechybí napětí, záhady, ale i empatie. Postava Jakoba byla pojatá moc hezky. Rozhodně doporučuji.

15.04.2014 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Skvělé. Společně se Sněhulákem a Spasitelem se tahle knížka zařadila k těm nejoblíbenějším.

11.04.2014 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Poprvé jsem Nesboa nedočetla. Nebavilo mě to, děj mě nenadchl. Snad to příště bude lepší.

11.04.2014 1 z 5

Mlčící dívka Mlčící dívka Tess Gerritsen

Od této autorky jsem tuhle knížku četla jako pátou v řadě, ale musím říct, že příběhem se mi líbila nejvíce. Až dokonce jsem netušila, jak příběh dopadne, což se mi u ostatních knížek stalo.

11.04.2014 5 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Předvídatelné od přečtení první věty, ale i tak příjemná oddechovka.

26.12.2013 4 z 5

Císařova hrobka Císařova hrobka Steve Berry

Zatím podle mě nejslabší Berryho počin. Asi jsem výjimka, ale mám mnohem raději jeho knihy, kde není postava Cottona Maloneho a to ne, že by nebyl sympatický. Příběh Císařovy hrobky je spíše politickou konspirací než něčím s historie. Hrozně mě zklamalo, že terakotová armáda je sice na obálce, ale v knize o ni není prakticky ani slovo a příběh s ní příliš nesouvisí.

28.09.2013 2 z 5

Pařížská pomsta Pařížská pomsta Steve Berry

Děj točící se kolem ekonomických strategií a peněz nebyl nic moc pro mě. Občas jsem se ztrácela a nedocházely mi pointy, což ale asi nebude chybou autora. Co bylo ale hodně hezky napsané byl závěr knížky.

20.09.2013 4 z 5

Třetí tajemství Třetí tajemství Steve Berry

Berry mě ani tentokrát nezklamal. Sice nejsem věřící a obecně nemám romány z prostředí Vatikánu moc ráda, tento byl skvělý. Myslím, že kdyby se církev opravdu dokázala takhle transformovat a opustit některá svá dogmata, bylo by to ku prospěchu všem i jí samotné.

17.09.2013 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Tak tady mě Kepler hodně zklamal. Po hypnotizerovi a Svĕdkyni ohně byl tohle slabý odvar bez většího napětí, kde mě navíc neustále štvalo, jak je kniha psaná v přítomném čase. Přiznám se, skončila jsem na straně 297, takže nevím jako skončí a ani mě to netrápí.

14.09.2013 2 z 5

Templářské dědictví Templářské dědictví Steve Berry

Berry nezklamal a opět vytvořil skvělý příběh. V tomto žánru mám úplně nejraději různé průhledy do historie a historické spekulace z pera autora a tady jich bylo požehnaně. Je vidět, že autor si dal hodně práce s tím, aby shromáždil informace. Milovníkům historie a záhad rozhodně doporučuji.

10.09.2013 5 z 5

Game Game Anders de la Motte

Nebylo to špatné, ale už jsem četla dost lepších. Samotný nápad s Hrou a vším tím kolem úkolů apod. je originální a vůbec není špatný. Bohužel ale na mě bylo rozuzlení docela vlažné, žádné velké odhalení. Navíc přemíra techniky a technických obratů pro mě byla dost nepřehledná.

06.09.2013 3 z 5

Benátská zrada Benátská zrada Steve Berry

Další etapa v maratonu knih od Berryho. Pořád musím trvat, že zatím nejlepší mi přišel "Rasputin". Benátská zrada není špatná, ale pro mě v ní bylo málo historických retrospektiv. Více než historie se tady řešily léky, politika a kdo je na čí vlastně straně. Myslím, že konkrétně tady srovnání s Danem Brownem trochu pokulhává, ale rozhodně bych Berryho knížky doporučila jako dobré čtení pro všechny, kteří rádi čtou příběhy s nádechem historie.

04.09.2013 4 z 5

Netvor Netvor Alex Flinn

Nakonec milé překvapení. Knížku jsem si půjčovala s tím, že půjde o další z erotických románů a následně jsem zjistila, že jde o četbu pro náctileté :-). Ale četla jsem. Podle mě se jedná o hodně dobře udělanou adaptaci pohádky Kráska a zvíře, která je milá, romantická, poučná ale vyhýbá se tomu, aby byla příliš patetická. Rozhodně doporučuji

31.08.2013 5 z 5