Vražda v bílém

Vražda v bílém https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22098/vrazda-v-bilem-22098.jpg 4 95 19

Katie DeMaiová pracuje v úřadu státního zástupce. Zabývá se vyšetřováním záhadných úmrtí. Shodou nešťastných náhod má autonehodu a musí přes noc zůstat v nemocnici, kde k těmto případům dochází. Pronásleduje ji zde zvláštní sen, který do vyšetřování podivuhodně zapadá. Jejím ošetřujícím lékařem je doktor Highley. Katie postupně zjistí, že lékař je zrůdný psychopat, který s největší pravděpodobností zabil svou ženu, aby mohl zdědit její rozsáhlý majetek. Rafinovaně se zbavuje i pacientek. Právě tu noc, kdy odvážel mrtvolu jedné z nich, zahlédl Katie v okně nemocničního pokoje. Představuje pro něho náhlou k¨hrozbu, s níž je třeba se rychle vypořádat. A Katie má u něho podstoupit gynekologický zákrok. Doktor připravuje všechno k tomu, aby ho nepřežila... ... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Alpress

The Crandle Will Fall , 1980

pegasek
16.03.2024 4 z 5

Cetla jsem uz vice knih od teto spisovatelky a patri k mym nejoblibenejsim,ale tahle kniha se vyrazne odlisuje stilem od knih teto spisovatelky.urcite to byla skvela kniha,ale mam rada jeji stil,ktery mi vyhovuje a tahle kniha asi nebyla ta prava pro me

konicekbily
19.04.2023 5 z 5

Autorka píše pěkné detektivky, čtu je rád a pěkně se při nich pobavím. Ale toto je promyšlené dílo - zápletka, postavy, zvyšování napětí, rozuzlení - to vše na výbornou! Nařizuji si udělat pořádek v mé evidenci přečtených knih této autorky a ještě nějakou přečíst!

čef
28.08.2022 5 z 5

Jedna z nejlepších detektivek autorky, které jsem zatím četl. Neustálé zvyšování napětí až do závěrečného vyvrcholení je asi z této knihy to nejlepší. Pachatel je také vykreslen vcelku věrohodně s ušlechtilými pohnutkami, které však jaksi nedomyslel, ale šel si důsledně za svým, ať to stojí, co to stojí. Ještě, že tu mám další nepřečtené knihy této plodné autorky.

jarkaska
16.04.2022 5 z 5

I když vraha jsem znala od začátku, knihu jsem četla doslova jedním dechem. Každou volnou chvilku jsem ji brala do rukou. Opět jedna ze skvělých knih této autorky.

vydrata
11.03.2022 4 z 5

Velice čtivá.

DvěTéčka
06.05.2021 5 z 5

Četla sem vydání z roku 1993 a přišlo mi strašně super, to nemocniční prostředí a případ, jedním dechem přečteno!

Zlatinka.Emilly
10.07.2020 5 z 5

Kniha moc pěkná, dobře se četla a nerada jsem se na poslední stránce loučila s kladnými postavami příběhu. To, že čtenář ví od začátku, kdo je vrah, neubírá knize na dramatičnosti a napětí.

Briv
01.01.2020 4 z 5

Lékařské prostředí je mi blízké, tak proto volba padla na tuto knihu. Lékař, který je považován, za kapacitu ve svém oboru - pomáhá otěhotnět ženám, se toho ovšem ujme za hranicí zákona a etiky.
Příjemně se mi četla, příběh dobře utíkal. Je postavena jinak, než ostatní knihy, které od autorky znám a to tím, že víte kdo je vrah.

hana4834
02.08.2018 4 z 5

Pěkná detektivka, zajímaví námět .

polednice1705
26.02.2018 4 z 5

Příjemná detektivka na nedělní odpoledne...

Len2očka
30.10.2017 5 z 5

Moc povedené,poutavě psané.

cantona
01.11.2015 5 z 5

Tady Mary opět nezklamala! Skvělý příběh a napínavý a hlavně čtivý až do konce! A navrch z lékařského prostředí takže super. V příběhu hned od začátku sice víte kdo je vrah, ale tady to vůbec nevadí, spíše naopak. Lékař, který si myslí kdovíjaký není aspirant na Nobelovu cenu, když pomáhá ženám otěhotnět, které nemohou dosáhnout tohoto stavu. Jenže háček je v tom, že to co provádí je jaksi neetické a hlavně nezákonné. To si samozřejmě uvědomuje, ale každého kdo by mohl jeho živobytí prokouknout musí samozřejmě odstranit z cesty. Tímto se Mary Higgins Clark zařazuje mezi mé oblíbené spisovatele.

vikimi
12.07.2014 5 z 5

Moc pěkný a zajímavý příběh, chvílemi i děsivý, co byl vrah schopen udělat. Sice čtenář od začátku ví, kdo je vrahem, ale to je právě zajímavé. Mohla jsem sledovat jeho myšlenky a plány.
Knížka se mi líbila, byla čtivá i napínavá, i když už dávno vím, že M.H.Clarková píše jenom šťastné konce. Každopádně jsem se neubránila mírné nervozitě :D

keselylenka
11.05.2014 5 z 5

Druhá a opět skvělá knížka od této autorky. Dokonce mi ani nevadí, že od začátku víte, kdo je vrah. Kniha je skvěle napsaná a osobně jsem ji přečetla za jediný den.

Jack Bauer
25.11.2013 5 z 5

Opět jedna z nejlepších knih tentokrát z lékařského prostředí od nejpopulárnější autorky detektivních románů.

bobina58
18.07.2013

Kniha se dobře četla.napínavá.

Aneleh
26.12.2012 5 z 5

Jedna z nejlepších detektivek, zvlášť pro toho, kdo má rád zápletky z lékařského prostředí. Jste napnuti od začátku do konce, navíc velmi zajímavé téma.

Val
19.05.2012 5 z 5

Tak tohle bylo zase jednou brilantní..... Jedna z jejich nejlepších knih......

WEIL
19.08.2011

Katie má v popisuje práce jen vyšetřování záhadných úmrtí.
Cose ale dozví, to předčí veškerá očekávání. Dosud seriozní lékař a zrůdný psychopat?