keselylenka keselylenka komentáře u knih

Rasputinovo proroctví Rasputinovo proroctví Steve Berry

Steve Berry se stává jedním z mých oblíbených autorů. Rasputin je druhá kniha, kterou jsem od něj četla a předčila mé očekávání. Děj je sice pedvídatelný, ale to u takových knih asi moc jinak být nemůže. Průhledy do historie jsou ale docela autentické a za to dávám autorovi palec nahoru.

29.08.2013 5 z 5

Alexandrijská knihovna Alexandrijská knihovna Steve Berry

Moje první kniha od tohoto autora. Tyhle romány s nádechem tajemství a historie miluju. Za mě jeden bod dolů jen proto, že na můj vkus tam bylo moc politiky a občas jsem se ztrácela.

27.08.2013 4 z 5

Polibek pro Annu Polibek pro Annu Stephanie Perkins

Na začátek je nutné přiznat, že mi už dávno není 17 :-), ale i tak se mi knížka líbila. Po všech těch temných detektivkách a "erotických" románech to byla super oddechovka, kterou jsem přečetla za 2 dny. Určitě byly momenty, kdy jsem kroutila hlavou, ale celkově mě knížka hezky vrátila o několik let zpět.

22.08.2013 4 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Po dlouhé době jsem se opravdu musela nutit, abych to dočetla. Jednička byla svým nápadem alespoň trochu originální a tou to taky mohlo skončit. Druhý díl je šestiset stránkovým utrpením a to ze dvou důvodů. Jediné, čemu se autorka věnuje detailně je sex, ale to jak jej popisuje, by mohlo sloužit jako skvělá antikoncepce pro puberťáky. A za druhé, děj má sice potenciál a kdyby se propracoval asi by i stál za to, ale autorka je tak bídná spisovatelka, že zabije každou zápletku už na začátku. To nemluvím o neustále se opakujících slovních spojeních, např. fakt doufám, že už nikdy neuslyším o "vnitřní bohyni". No třetí díl si přečtu, už jen kvůli tomu, že jsem za něj zaplatila. Knihu doporučím při vleklé chřipce, protože alespoň zabijete čas.

22.08.2013 2 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Rozhodně překvapující děj. Co mi na knížce trochu vadilo, bylo to, jak byla napsána, ale to mohlo být způsobeno českým překladem. Jinak fajn čtení.

08.07.2013 4 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Další skvělá knížka od Nesbo i když trošku jiná. Asi poprvé se mi stalo, že mi toho Spasitele bylo až líto. Spoiler: Byly pasáže kdy už jsem si říkala, tak už ho zabij a on ne a ne mít to štěstí. Pro mě velmi sympatický zločinec :-).

28.05.2013 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Podle mě ještě lepší než Hypnotizér. Skvělá zápletka, která mě neustále překvapovala. A konec, z toho mi jde mráz po zádech ještě teď.

22.05.2013 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Jsem naprosto ohromena a nejsp

17.05.2013 5 z 5

Jak zacházet s nemrtvými Jak zacházet s nemrtvými John Ajvide Lindqvist

I když jsem knížku přečetla už před pár dny, stále nějak nevím jestli se mi líbila nebo ne. Příběh je rozhodně zajímavě postaven, nemrtví najednou nejsou prostředkem hrůzy, ale spíše obrazem společnosti. Než temný mi příběh přišel spíše smutný. I když někoho chceme hrozně moc zpátky, nakonec ho raději necháme dobrovolně jít.

14.05.2013 3 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Opět skvěle napsaný Nesbo. Ačkoli má děj několik zápletek a dějových linií, je stále přehledný a velmi čtivý. Rozhodně nezklamal a doporučuji.

30.04.2013 5 z 5

Mrazivé ticho Mrazivé ticho Wulf Dorn

Po nějaké době opět kniha, která mě nenechala se odtrhnout. Příběh je hodně dobře napsaný a pro mě bylo i nečekané rozuzlení. Rozhodně doporučuji

17.04.2013 5 z 5

Hračka Hračka Sylva Lauerová

Za mě bohužel ne. Dostala jsem se přes tři kapitoly a nenašla jsem nic, kvůli čeho číst dále.

09.04.2013 1 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Nesbo nezklamal. Dokonalá zápletka. Děj je překvapením až do úplného konce. Podle mě jednoznačně nejlepší Nesbova kniha.

08.02.2013 5 z 5

Zbožňuju Paříž Zbožňuju Paříž Lindsey Kelk

Knížka je hodně lehce napsaná, oddechová. Každopádně po prvotině Zbožňuju New York mi tohle přišlo hodně předvídatelné a trochu slabší.

12.01.2013 4 z 5

Obnažená Obnažená Sylvia Day

Rozhodně lepší než Padesát odstínů. Kniha není napsaná až tak naivně, příběh mi přijde, že má větší hlavu a patu a erotické scény jsou mnohem lépe popsané. Možná hodně dělá už samotný překlad do češtiny. Rozhodně můžu doporučit.

05.01.2013 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Skvělý příběh. Nesbo je rozhodně můj favorit. Na detektivky moc nejsem, ale tento autor mě dokáže vtáhnout do děje a nepustit. Je to mistr vypravěč a těším se na další knížky.

16.12.2012 5 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Moje první kniha od Nesba a určitě ne poslední. Na začátku jsem si říkala, že je docela slabý rozjezd, ale najednou ani nevím jak, jsem se začetla a nemohla se dočkat konce.

08.12.2012 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Knížka ve mě zanechala velmi rozpolcené pocity. Přijde mi, že jde o veskrze depresivní pohled na život, a že i věci, které jinak chápeme pozitivně jsou tady vykreslené velmi smutně, nebo až příliš surově. Rozhodně ale nejde říct, že život takový není. Já preferuji více optimističtější pohled na svět. Nicméně i tak je to kniha u které nelituju, že jsem ji četla a věnovala jí svůj čas. Sice se Vám možná bude zdát, že nic nemá smysl, ale možná Vás to i nakopne, něco změnit.

03.12.2012 5 z 5

Zbožňuju New York Zbožňuju New York Lindsey Kelk

Čtivá, oddechová knížka s nábojem. Hodně dobře napsané, děj plyne a nemusíte přeskakovat nudné pasáže. Rozhodně doporučuji.

28.11.2012 5 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Po přečtení knížky "Já a pan Darcy" jsem byla k této dost skeptická. Musím ale říct, že mě příjemně překvapila. U knížky jsem se nenudila, zasmála jsem se a odpočinula. Za mě knížka měla vše co mít měla.

19.11.2012 5 z 5