keselylenka keselylenka komentáře u knih

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Výborná kniha s překvapivým dějem. Rozhodně doporučuji.

12.05.2015 5 z 5

Elixír mládí Elixír mládí Tess Gerritsen

Opět skvělá kniha skvělé autorky.

20.04.2015 5 z 5

Jako led Jako led J. Lynn (p)

Po nějaké době jsem udělala pauzu v detektivkách, thrillerech a podobných žánrech a šáhla po tomto. Bohužel jsem se ale zklamala. Od první strany přesně víte, co se bude dít. Hlavní hrdinové se chovají divně. On chlap děvkař, ale tajně vzdychá po nejlepší kamarádce, ona zase dobrovolně trpí. Možná jako oddechový film s hezkým hercem by to bylo fajn, ale takhle ne.

14.04.2015 2 z 5

Moje zpověď Moje zpověď Kateřina Kantová

Zajímavé čtení. Asi nejvíc mě dostalo, s jakým klidem pachatelé mluví o svých činech a o svých obětech. Docela síla.

06.04.2015 3 z 5

Já, Monstrum Já, Monstrum Dan Wells

Moc se mi líbila, dobře se četla a jsem vyloženě napnutá na 3. díl.

30.03.2015 5 z 5

J'adore New York J'adore New York Isabelle Laflèche

Dobře se četlo. Příjemná kniha na odreagování ve volném čase.

09.01.2015 4 z 5

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

Po dlouhé serii detektivek a vražd byl tohle balzám na duši. A ačkoli příběh byl možná místy plný klišé, mě chytl za srdce a stále se drží. Kniha je tím, čím je - románem pro ženy a jako taková plní svůj úkol na jedničku.

22.12.2014 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Po hodně dlouhé době jsem se vrátila k žánru romantického čtení a tahle knížka mě pohladila na duši. Vtáhla mě do sebe a nepustila prakticky dodnes.

05.11.2014 5 z 5

Útulek pro padlé ženy Útulek pro padlé ženy Katy Darby

Půjčení této knihy byl v knihovně trochu překlep v rezervaci, ale když už jsem ji měla doma, četla jsem. Bohužel nic moc. Příběh nic moc zajímavý a šíleně rozvlekle napsaný.

06.09.2014 3 z 5

Manželská past Manželská past Jennifer Probst

Od první stránky víte, co bude dál a jaký bude konec, ale jako oddechovka dobré. Velké plus za mě je v tom, že hlavní hrdinka není divná naivka, ale docela normální ženská.

05.09.2014 4 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Autor nezklamal dějem ani tentokrát. Tomuto dílu bych vytkla jedinou věc, a to, že jsem tady postrádala autorův výborný otevřený konec, kdy chcete vědět, co bude pak. Taky byl konec až moc růžový a vyřešený, nenechal mě v napětí.

05.09.2014 4 z 5

V ringu V ringu Katy Evans

Na tuhle knížku jsem měla hodně velké očekávání. V první řadě mě hodně navnadila obálka, která v člověku vzbudí velkou představivost a když jsem si přečetla anotaci, řekla jsem si, že by nakonec i erotický román mohl být zajímavý. No nebyl. Začínám mít pomalu pocit, že prvním pravidlem erotické literatury je, že nemá prakticky žádnou pořádnou myšlenku. Chlapi pořád jen chrčí, vrčí a vydávají neidentifikovatelné hrdelní zvuky, ženy jsou i daleko po dvacítce stále naivní jako patnáctky a sex před setkáním s panem "chrčivým" měly tak jednou do roka. Zároveň mají nekonečný ochranitelský pud, který ale nikdy nebude pořádně doceněn. No je to bída, to vážně nejde napsat něco inteligentního a zároveň sexy?

23.08.2014 2 z 5

Odkaz Stonehenge Odkaz Stonehenge Sam Christer (p)

Nebylo to špatné, ale byly lepší. Konkrétně u Sama Christera se mi více líbilo Turínské plátno. Za mě byl děj až příliš předvídatelný už od začátku.

17.08.2014 3 z 5

Žádný sex, je úterý Žádný sex, je úterý Tracy Bloom

Průměrné, jednoduché a oddechové čtení. Vlastně od první kapitoly přesně víte, co se bude dít a jak to skončí.

07.08.2014 3 z 5

Tajemství Turínského plátna Tajemství Turínského plátna Sam Christer (p)

Dobře napsané, přiměřeně napínavé a pro me příjemný otevřený konec, který nezavání přílišným klišé. Určitě si přečtu další.

06.08.2014 4 z 5

Prokletý ostrov Prokletý ostrov Dennis Lehane

Upřímně začátek knížky, asi až do půlky mě příliš nezaujal, a moc jsem nechápala, kde je to napětí a tajemno. Druhá půlka a rozuzlení pro mě ale bylo natolik nečekané, že smekám před autorovou schopností překvapit.

04.08.2014 4 z 5

Inferno - Peklo Inferno - Peklo Dan Brown

Kniha nebyla špatná ale bohužel schématem dost podobná těm předchozím. Téma bylo dobře zvolené a asi se s ním dalo více pohrát.

30.07.2014 4 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Výborný příběh. Sice jsem touto knihou od autora nezačínala, ale to nevadilo. Neskutečně moc se mi líbí autorovy konce knih, žádná slaďárna, prostě realita a trochu otevřené. Pecka

23.07.2014 5 z 5

Chlad Chlad Arnaldur Indriðason

Bohužel kniha mě hodně zklamala a nebavila mě. Zápletka je sice zajímavá, ale to jak je knížka napsána z ní pro mě udělal plytký příběh.

27.06.2014 2 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Začátek - opravdu jsem vážně uvažovala, že to vzdám a knížku odložím, mimo jiné taky proto, že na přečtení jsem měla jen 2 dny a vypadalo to nekonečně. Po 100 stránkách - konečně jsem se trochu dostala do toho, kdo je kdo a o co vlastně jde, začínám věřit, že 2 dny budou možná až moc. Konec - prakticky jsem nemyslela na nic jiného, než jak to dopadne. Posledních 5 vět mě zničilo a Adlerovi-Olsenovi jsem propadla. Doporučuji.

23.06.2014 5 z 5