keselylenka keselylenka komentáře u knih

Nová Odysea - Příběh evropské uprchlické krize Nová Odysea - Příběh evropské uprchlické krize Patrick Kingsley

Knihu podobného tématu jsem četla poprvé a rozhodně ji doporučuji dále. Jsem proti migraci a rozhodně nezvu uprchlíky do Evropy, ale autorovy připomínky jsou zajímavé a pomohly mi dívat se na situaci z jiných širších úhlů. Rozhodně nesouhlasím s jeho závěry, které uprchlíky vykreslují jako téměř chudáky, kteří musí prchat ze svých zemí, ale souhlasím s tím, že problematika není černobílá.

25.07.2017 5 z 5

Hausfrau Hausfrau Jill Alexander Essbaum

Knihu jsem začala číst a říkala jsem si, že pravděpodobně půjde o další růžovou knihovnu, příběh, který se nikdy nestane, ale všechny ženy světa o něm tajně sní. No a na konci knihy jsem byla sežvýkaná jako žvýkačka a měla pocit deprese. Hlavní hrdinka se topí a místo, aby zkoušela plavat, raději si váže cihlu k noze. Možná je to tak, jak je uvedeno v poděkování - cítíte-li se jako Anna, vyhledejte pomoc. Pokud tohle kniha dokáže, pak nebyla napsaná zbytečně.

11.01.2017 4 z 5

Výborné čtení, kterým jsem si zpříjemnila vánoce :-). Doufám, že Ládík zase brzy někam vycestuje.

05.01.2017 5 z 5

Jsem velký fanoušek Harryho Pottera a celé serie, proto jsem si tuto knihu nemohla nechat ujít. Upřímně musím říct, že forma scénáře se mi nečetla lehce, spíše mi naopak chyběl květnatý jazyk Rowlingové a krásný překlad pana Medka. Co se týče příběhu, až moc na mě dýchalo, že chce navázat na tolik úspěšnou sérii. Spousta propojení pro mě byla zbytečných a rušivých, vlastně jsem nevěděla, jestli čtu příběh Harryho nebo jeho syna. Každopádně i za tyto slabiny dávám vysoké hodnocení a doporučuji.

15.11.2016 4 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Výborná kniha u které nemám slov. Skvěle popsaný příběh, který mi ještě dlouho zůstane v hlavě. I když konec za mě zůstal trochu otevřený a ještě nad ním budu dlouho přemýšlet.

06.04.2016 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Bohužel tato kniha mě moc nebavila a dočetla jsem ji spíše z principu. Škoda.

02.04.2016 1 z 5

Sběratel dětí Sběratel dětí Sabine Thiesler

Knížka mě na začátku nadchla a první kapitoly jsem skoro nedýchala. Bohužel okouzlení vyprchalo a většinu knihy jsem četla spíše z povinnosti dočíst, než že by mě to bavilo. Až posledních pár stran v sobě zase mělo nějaké napětí.

22.03.2016 2 z 5

Kořistí v Kaddáfího harému Kořistí v Kaddáfího harému Annick Cojean

Jistě příběh hodný zaznamenání a zveřejnění, ale tento způsob mě prostě nezaujal. Bohužel

02.03.2016 2 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Hezké čtení, inspirativní, zajímavý konec. Ačkoli se odehrála vražda, přesto mám po přečtení v hlavě vše možné, jen ne vraždu. Amiše jsem do této knihy moc neřešila, ale jestli tato kniha opravdu vypovídá o tom, jací jsou, tak si říkám, jestli by se běžný svět neměl alespoň v něčem inspirovat.

09.02.2016 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Marťan bude asi skvělý film, ale jako kniha mě bohužel neoslovila. Příběh je dobrý, byla vtipně napsaná, ale asi nejsem typ na one man show na stránkách. Bohužel v knižním podání pro mě nuda, ale jako film se ráda kouknu.

05.02.2016 2 z 5

Desátý kruh Desátý kruh Jodi Picoult

Knížka nebyla špatná a téma se mi líbilo. Nicméně hlavní hrdinka mi i s vypětím všech sil nepřišla jako oběť, bohužel nebyla mi sympatická. Celou dobu jsem se těšila na rozuzlení, ale konec byl za mě nuda.

04.02.2016 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Skvěle napsané a přečtené za jeden den. To už se mi dlouho nestalo. Originální vypravěčka a nečekaný zvrat na konci.

31.01.2016 5 z 5

Pýthiiny rady Pýthiiny rady Erik Axl Sund

Co říct na závěr, než že tohle jsem opravdu nečekala. Po velice dlouhé době knížka, kde všechno zapadlo a výsledek mě překvapil. Za to palec nahoru.

08.01.2016 5 z 5

Hladový oheň Hladový oheň Erik Axl Sund

Konečně jsem se po čase dostala k druhému dílu a jsem už napjatá na třetí. Nejvíc jsem ohromena, ze si vždy už myslím, ze vím a ono je to jinak. Ale jinak super čtení

03.01.2016 5 z 5

Porodní bába na Syltu Porodní bába na Syltu Gisa Pauly

Ze začátku se děj trochu vlekl, až jsem skoro knihu odložila. Nicméně někde v půlce se něco zlomilo a já jsem ji nemohla odložit. Ačkoli tajemství mi bylo od začátku jasné, tak zápletka skvělá a konec - jednoduše koukám. Doporučuji

30.12.2015 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Výborné čtení, které jsem si ráda přečetla kdekoli a ráda se ke knížce zase vrátím. A kdo ví, jsem docela na vážkách někam vyrazit :-)

28.12.2015 5 z 5

Umění odcházet Umění odcházet Anna Stothard

Ačkoli příběh je to celkem zajímavý, zpracování je tak hrozné, že se prakticky nedá číst. Asi do poloviny jsem pořád čekala, kdy se to rozjede, pak jsem pochopila, že se to nerozjede a už jsem skákala jen na pasáže s přímou řečí. Škoda.

23.12.2015 2 z 5

Sedm dopisů z Paříže Sedm dopisů z Paříže Samantha Vérant

Upřímně čekala jsem něco méně předvídatelného a jasného. Začátek byl fajn, ale bohužel časem kniha spadla do neskutečných klišé. Najednou všechno a všude šlo. A Jean-Luc vypadá jako světec, a to muži nejsou - bohudík :-).

19.12.2015 4 z 5

Až na konec všech dní Až na konec všech dní Jodi Picoult

Libilo se mi, i když si říkám, že místy byl příběh dost patetický. Každopádně až do konce jsem čekala, že přijde jiný konec, než, který je předem jasný. Škoda

15.12.2015 4 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Kdyby to byla poslední kniha, kterou kdy přečtu, budu spokojená :-). Rozhodně doporučuji všem. A jestli hledáte čtení na léto, rozhodně se této nebojte, možná, že si nakonec oddechnete mnohem více než s nějakým romantickým slaďákem.

11.07.2015 5 z 5