Sběratel dětí

Anna a její manžel Harald prožívají noční můru všech rodičů. Při dovolené v Toskánsku beze stopy zmizí jejich devítiletý syn Felix, který si hrál před domem. Policejní pátrání je bezvýsledné a oni se musí vrátit domů bez dítěte. O deset let později se Anna vrací na místo činu, aby zjistila, co se tenkrát stalo. V liduprázdném údolí si od charismatického Němce Enrika kupuje romantický vodní mlýn. Muž ji fascinuje svým postojem k životu a Anna mu zanedlouho ve všem slepě důvěřuje. Netuší, že tento šarmantní, laskavý muž je masový vrah, který v Německu i Itálii zavraždil celou řadu dětí a už dlouhá léta se nikým neobtěžován schovává v toskánských horách....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/1759/sberatel-deti-w9v-1759.jpg 4.4123
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Knižní klub

Der Kindersammler (2006)

Kniha Sběratel dětí

Dela111

Sběratel dětí je výborná detektivka, totožnost vraha sice známe od začátku, ale nic to neubírá na zajímavosti a čtivosti. Příběh má několik časových rovin, sledujeme ho z pohledu více postav, jeden z nich je i pachatel.
Kniha začíná jako detektivka, potom je z ní vynikající psychologický román a končí thrillerově. Literární styl autorky se mi moc líbí, je pro mě vyloženě přitažlivý. Dalším plusem v druhé polovině knihy bylo prostředí Toskánska a jeho malebné popisy, to jsem si vychutnala.
I přes použité téma, které může odrazovat, Sběratel dětí není nervydrásající čtení, autorka nepopisuje žádné brutální scény. Kniha má celkem dost stran a poklidné tempo, přesto ani chvíli nenudí. Za mě velká spokojenost.
90 %

jarin58

I když čtenář ví,kdo je vrah,přesto raději nepřestávat a číst do konce.Závěr je ovšem nejlepší.

ilčidlo

Také jsem váhala po přečtení prvních stránek jestli mám pokračovat, ale jen díky tomu že tam nebyl krutý popis jsem se začetla a četla až dokonce. Moc dobře napsaná detektivka, doporučuji

akdar72

Tentokrát vraha nehledáme, víme o něm vše, jen si tipujeme a čekáme, kdy a jak udělá chybu.

lištička123

Skvělá knížka. Od začátku do konce jsem byla napjatá, jak to dopadne. Kdybych mohla, přečtu za jeden večer. Prokletá krev od stejné autorky byla super, ale Sběratel dětí byl ještě o něco lepší. I když téma bylo na mě těžké. Nejspíš proto, že oběťmi byly děti.

petronella1
02.12.2018

Po přečtení prvních stránek, kdy jsem zjistila téma knihy, jsem váhala se čtením. Nakonec jsem jí dala šanci a musím říct, že se mi moc líbila. Hodně zajímavá kniha

Sonča95
21.08.2018

Úžasná kniha.Něžnost a brutalita v jednom.Napínavá zápletka s nečekanými zvraty a koncem.Přečtená jedním dechem.Škoda,že od autorky jsou přeložené jen dvě knihy.Autorčin styl mi maximálně vyhovuje a můžu říct,že se mi už dlouho žádná taková kniha nedostala pod kůži.Příběh mám stále v hlavě a toho si u knížek vážím.Rozhodně stojí za přečtení ;)

jasmína
25.02.2018

Prokletá krev byla o trošku méně drastická, ale i tuto jsem přečetla skoro na jeden zátah. Jen téma nevinných dětí pro mě jako pro mámu nebylo zcela lehké, ale autorka píše moc dobře jen škoda, že nevydává něco častěji.

Sabine Thiesler
německá, 1957