Sběratel dětí

Sběratel dětí https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/1759/mid_sberatel-deti-w9v-1759.jpg 4 172 49

Anna a její manžel Harald prožívají noční můru všech rodičů. Při dovolené v Toskánsku beze stopy zmizí jejich devítiletý syn Felix, který si hrál před domem. Policejní pátrání je bezvýsledné a oni se musí vrátit domů bez dítěte. O deset let později se Anna vrací na místo činu, aby zjistila, co se tenkrát stalo. V liduprázdném údolí si od charismatického Němce Enrika kupuje romantický vodní mlýn. Muž ji fascinuje svým postojem k životu a Anna mu zanedlouho ve všem slepě důvěřuje. Netuší, že tento šarmantní, laskavý muž je masový vrah, který v Německu i Itálii zavraždil celou řadu dětí a už dlouhá léta se nikým neobtěžován schovává v toskánských horách.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Knižní klub

Der Kindersammler , 2006

sidonka
02.09.2023 4 z 5

Zpočátku jsem si myslela, že čtu něco jiného, protože příběh neodpovídal anotaci, ale vše se pak rozmotalo, čtení to bylo náročné, protože zrůda co ubližuje dětem mi byla neskutečně odporná

Adriena838772
13.06.2023 5 z 5

Je to hodně dobrá knížka a moc se mi to líbilo.

MarianP
21.10.2022 3 z 5

Pre mňa veľmi rozporuplná kniha, ktorá začala ako parádna krim idetektívka, no uviazla v románe, ktorý bol neskutočne natiahnutý bez akejkoľvek zaujímavej časti. Aj keď Taliansko milujem, Toskánsko takisto, bola táto linka nudná. Záver nestačil na to aby knihu potiahol na lepšie hodnotenie. Skrátiť stred o 150 strán a bolo by to super.

shootingstar
13.12.2021 4 z 5

Mimořádně odporný pachatel.
A je to psané trochu jinak, než jak jste ze všech těch knih typu "Dívka, která..." zvyklí.

anája
21.09.2021 2 z 5

Začátek byl desivy, až nepříjemně se to četlo, protože představa sama páchání zvěrstva na dětech je strašná. Pak se to vleklo románovým stylem, trochu slátanina. Opravdu pořad nějaké omílaní lesbickeho vztahu a nějaká panička si prijede zkontrolovat dům co prodala. Kniha mohla mít polovinu stran. Napětí tam bylo, ale ani konec to nezachránil spis naopak. Pozor spoiler! To, ze policistka sama přijde o dítě a ještě v jiné zemi a těsně predtim se dozví , že se tam ztratily 3 deti, a nechá vraha před svyma očima zabít, bez toho aby trpěl …

Pavlina50
23.07.2021 5 z 5

Asi první třetinu knihy jsem nechápala, jestli se tam ta anotace knihy dostala omylem (kde je to Toskánsko a proč nesedí vůbec jména postav ???), ovšem další stránky vše vyjasnily a uvedly na pravou míru. Námět je dobrý, i když vzhledem k tomu, že obětmi jsou děti, čtení není vůbec příjemné. Téměř na pětseti stránkách rozvíjí autorka příběh psychopata, který je nebezpečný o to víc, protože jeho temné sklony jsou skryty za „slušnou a přitažlivou fasádou“. Od začátku je známá jeho identita, postupně se také odhaluje jeho minulost, která nemalým způsobem ovlivnila a možná i zapříčinila jeho budoucí činy, takže opět to není detektivka v pravém slova smyslu. Knihou se netáhne žádný popis vyšetřování, příběh je založen na situaci, kdy se vlivem náhody či osudu setká pachatel přímo se matkou jedné z obětí a téměř až do konce ani jeden z nich netuší, koho má proti sobě. To ví jen čtenář, a proto je velmi zajímavé a poutavé sledovat jejich jednání a chování plynoucí z nevědomosti a čekat, kdy pachatel udělá nějakou osudovou chybu a všechno vyjde najevo. Svým způsobem děj velké části knihy není nijak strhující, plyne pomalu a spíš jen udržuje a mírně přiživuje napětí, kdy a jak dojde k odhalení. Dost jsem ocenila, že se autorka vyhnula nějakým až příliš drsným popisům vražd…přece jenom se jedná o děti a takové utrpení se sdílí o to hůř. Autorka se také věnovala některým postiženým rodinám a na jejich dalších osudech ukázala destruktivní vliv prožité tragické události, což v nejednom případě vedlo až k rozkladu rodiny a fatálnímu konci. Až závěr knihy je opravdu strhující, čte se jedním dechem, a to i přesto, že konec je úplně jiný, než jsem si přála. Způsob potrestání pachatele kvůli potencionálním čtenářům spojlerovat nebudu, každý si po přečtení asi udělá svůj názor na to, zda bylo dostačující a spravedlivé nebo naopak příliš jednoduché a milosrdné. Každopádně si myslím, že kniha za přečtení určitě stojí.

JustWomen
30.11.2020 4 z 5

Tak dobře to začalo, pak najednou úplně jiná dějová linie, musela jsem mrknout, zda nečtu omylem jinou knihu... Ale klaplo to, vše do sebe zapadlo a znalost identity vraha nijak nevadila zajímavosti příběhu. Dost dobrý.

megan35
16.08.2020 5 z 5

Děsivé téma,ale výborně napsaná kniha.Děj byl v několika liniích,ale dobře pochopitelných a plný překvapivých okamžiků.Vraha znáte od první strany,nicméně ho poznáváte a odhalujete až do samého konce.Skvělé.

Enny06
16.06.2020 5 z 5

Výborná kniha

Hvězdinka
13.06.2020 2 z 5

Hodně stran a hoodně se to vleklo. Již druhá kniha od autorky a nějak nemohu přijít autorce na chuť.

Jiparis
21.02.2020 4 z 5

Začátek mě téměř odradil.Zločiny pácháné na dětech se mi z duše protiví. Nevěděla jsem, zda z tohohle důvodu knížku neodložím, ale dala jsem ji druhou šanci a nakonec se mi docela líbila.

DominaCZ
15.12.2019 1 z 5

Chudák Benjamin... jeho případ a ten začátek to táhl především. Pak život zrůdoše samotného...zbytek je přebytečnej marast, co tam nemá co dělat. Mě nezajímá, že si Anna kupuje mlejn...
Taky tu nesedí označení detektivka - je to spíš thriller, protože pátrání jako po kom - po tom, koho už známe a víme, že vše dělá on ??!! to nemá smysl.
Takže ne, ta kniha má velký mezery, což je škoda.

ddkk
17.11.2019 5 z 5

Přečetla jsem všechny tři knihy Sabine Thiesler, které u nás dosud vyšly. Sběratele dětí jako poslední z nich. A musím napsat, že přesto, že se mi velmi líbila i její Prokletá krev, která se odehrává také v Toskánsku, je Sběratel dětí (zatím) určitě nejlepší. Sabine totiž sice napsala detektivku, v níž se odehrály v různých časových obdobích opravdu otřesné zločiny, nicméně vyhnula se drsným a prvoplánovým popisům hrůz, ke kterým došlo. Naopak se mnohem více věnuje psychologii postav, které v příběhu vystupují. Odhaluje způsob myšlení sociopatického vraha i jeho obětí a jejich nejbližších. Citlivě se věnuje i toskánské přírodě, krajině a památkám. To vše dokonale vyváženě, nikde nic nechybí ani nepřebývá...Sběratel dětí je tak spíš román s detektivní zápletkou, kterému nechybí napětí. Dávám za pět a doporučuji.

Dela111
22.06.2019 5 z 5

Sběratel dětí je výborná detektivka, totožnost vraha sice známe od začátku, ale nic to neubírá na zajímavosti a čtivosti. Příběh má několik časových rovin, sledujeme ho z pohledu více postav, jeden z nich je i pachatel.
Kniha začíná jako detektivka, potom je z ní vynikající psychologický román a končí thrillerově. Literární styl autorky se mi moc líbí, je pro mě vyloženě přitažlivý. Dalším plusem v druhé polovině knihy bylo prostředí Toskánska a jeho malebné popisy, to jsem si vychutnala.
I přes použité téma, které může odrazovat, Sběratel dětí není nervydrásající čtení, autorka nepopisuje žádné brutální scény. Kniha má celkem dost stran a poklidné tempo, přesto ani chvíli nenudí. Za mě velká spokojenost.
90 %

jarin58
08.06.2019 4 z 5

I když čtenář ví,kdo je vrah,přesto raději nepřestávat a číst do konce.Závěr je ovšem nejlepší.

ilčidlo
06.06.2019 5 z 5

Také jsem váhala po přečtení prvních stránek jestli mám pokračovat, ale jen díky tomu že tam nebyl krutý popis jsem se začetla a četla až dokonce. Moc dobře napsaná detektivka, doporučuji

akdar72
20.05.2019 5 z 5

Tentokrát vraha nehledáme, víme o něm vše, jen si tipujeme a čekáme, kdy a jak udělá chybu.

lištička123
16.05.2019 5 z 5

Skvělá knížka. Od začátku do konce jsem byla napjatá, jak to dopadne. Kdybych mohla, přečtu za jeden večer. Prokletá krev od stejné autorky byla super, ale Sběratel dětí byl ještě o něco lepší. I když téma bylo na mě těžké. Nejspíš proto, že oběťmi byly děti.

petronella1
02.12.2018 5 z 5

Po přečtení prvních stránek, kdy jsem zjistila téma knihy, jsem váhala se čtením. Nakonec jsem jí dala šanci a musím říct, že se mi moc líbila. Hodně zajímavá kniha

Sonča95
21.08.2018 5 z 5

Úžasná kniha.Něžnost a brutalita v jednom.Napínavá zápletka s nečekanými zvraty a koncem.Přečtená jedním dechem.Škoda,že od autorky jsou přeložené jen dvě knihy.Autorčin styl mi maximálně vyhovuje a můžu říct,že se mi už dlouho žádná taková kniha nedostala pod kůži.Příběh mám stále v hlavě a toho si u knížek vážím.Rozhodně stojí za přečtení ;)

Sabine Thiesler
německá, 1957