Inferno - Peklo

Vzrušujúci život Roberta Langdona pokračuje! Známy a uznávaný symbolista sa tentoraz ocitá v srdci Talianska, kde sa rozpúta napínavé dobrodružstvo okolo jedného z najtajomnejších literárnych diel v histórii. Langdon sa musí postaviť tvárou v tvár súperovi, ktorý ho zavedie do sveta klasického umenia, tajných chodieb a futuristických zbraní. Kľúč na nezodpovedané otázky je skrytý medzi riadkami Danteho Pekla a symbolista sa opäť vrhá do boja s časom, aby odvrátil skazu sveta......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169710/big_robert-langdon-inferno-peklo-qaB-169710.jpg 4.24023

Robert Langdon 4.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Ikar (SK)

Inferno, 2013

Kniha Inferno - Peklo

vladislav6610

V okamžiku, kdy si myslíte, že chápete souvislosti a děj, je najednou vše jinak. Autor útočí na vaše myšlenky, vzpomínky i představy. Čtení, od kterého se neodchází.

tanecnica

Číst tuto knihu v době celosvětové pandemie je "zážitek na druhou". Skvělá kniha perfektního autora, k tomu vlastní zážitky a atmosféra ve společnosti... Knihu jsem poprvé začala číst v roce 2014, ale nebyla na ni správná chvíle, nemohla jsem se začíst. Asi to čekalo na správné okolnosti. A ty tady teď jsou. Knihu určitě moc doporučuji, Dan Brown mě opět nezklamal.

boruf

Tak jako předchozí Brownovi knihy o profesoru Langdonovi, mě i tato velmi rychle vtáhla do děje a nepustila až do poslední stránky.

milena8281

Tenhle díl se mi četl docela těžce. Kniha byla skvělá, napínavá, strhující, ale v kontextu současné "pandemie" naprosto mrazivá. Bylo mi z toho doslova úzko. Problém přelidnění je bohužel skutečný, a je nejspíš jen otázka času, kdy přijde na přetřes nějaký nápad, jak jej řešit.
Nikdy mě nenapadlo, že Danteho Peklo je tak důležité dílo. Překvapilo mě, kolik dalších uměleckých děl se jím inspirovalo. Tohle se prostě ve škole neučí a myslím, že je to velká škoda. Bylo to velmi poučné a zajímavé.
No a Robert Langdon je pro mě úžasná postava, jakou budu těžko nahrazovat nějakou jinou.
Celou sérii jsem si neuvěřitelně užila a vůbec by mi nevadilo, kdyby knížek o RL bylo víc.

Jack93

Kniha, která vás donutí k okamžité organizaci zájezdu do Florencie, Benátek a Istanbulu. Tohle je umění skvělých spisovatelů - vylíčit prostředí, v němž se příběh odehrává, natolik přitažlivým způsobem, že byste se tam ihned vydali. A Mr. Brown vás k tomu ještě inspiruje k přečtení Dantovy Božské komedie...
Inferno se mi líbilo víc než Ztracený symbol a stejně jako Andělé a Šifra. Dokonce dlouho aspirovalo na to zatím nejlepší dílo z celé série díky okamžitému vtáhnutí do děje, popisu Florencie, provázání s Dantem a zápletce, jelikož se dá snadno vztáhnout na současnost. Avšak ze závěru jsem trochu rozhozený, byť byl pravděpodobně vhodný. Navíc stejně jako zbytek knihy nabádá k zamyšlení, jelikož vše staví do jiného světla.

Amazonka72

Klasický román Dana Browna. Zajímavé, napínavé, nosná myšlenka nutící k zamyšlení.
Na knihách D. Browna mě asi nejvíce fascinuje preciznost při popisu míst, kde se román odehrává. Je patrné, že autor musí každé místo velmi podrobně prozkoumat včetně všech architektonických a historických detailů. K tomu se obvykle přidá ještě spojitost s nějakým literárním dílem, v tomto případě jde o Dantovu Božskou komedii.
Co bych opravdu ocenila - aby jeho knihy byly automaticky doplněné právě o náčrtky či plány staveb, které ve své knize popisuje. Hodně by mě to usnadnilo představu o jednotlivých místech. Vím, že v některých vydáních už tomu tak je.
Na druhou stranu jsou popisy někdy až natolik podrobné, že se v nich může čtenář ztácet, pokud dané místo důvěrně nezná. Občas se mi to stává.
Co je na tomto románu také zajímavé, je jeho hlavní myšlenka - tedy přelidnění a případná celosvětová pandemie. V současné době nás nutí k zamyšlení: co když nás všechny krize mají přinutit změnit své chování vůči přírodě, ale i vůči sobě. Vzhledem k blahobytu, ve kterém teď žijeme, je asi nutné přemýšlet o tom, jak daleko ještě můžeme zajít ... co se týče zvyšování životní úrovně a našeho pohodlí. Je to velmi složité téma, vůbec není jednoduché na něj jednoznačně odpovědět, často se týkají i morálních a etických otázek.
Inferno je určitě románem, který nás k přemýšlení nasměruje.

Hermiona419

Dan Brown prostě umí! Opět skvěle, lehce kontroverzně, zpracované téma, které nás má donutit k zamyšlení, obzvlášť v této nelehké době, kdy se svět potýká s pandemií. Za mě je to trošku slabší, než byla Šifra mistra Leonarda, ale i tak klobouk dolů! A na závěr jeden z mých oblíbených citátů od Danta: „Nejtemnější místa v pekle jsou vyhrazena těm, kdo si v časech mravní krize zachovávají neutralitu."

Karoley
27.12.2021

(+ SPOILER) Robert Langdon je světově proslulý symbolog, který v minulosti pátral po Iluminátech v Římě, Svatém grálu ve Francii a zednářském pokladu ve Washingtonu. Tentokrát je povolán do Florencie, aby rozluštil temné poselství skryté mezi řádky Dantova Pekla.. a to dřív, než bude pozdě!

Ráda se nechávám unést do některé světové metropole, kde poznávám historické památky a umělecká díla.. napjatě sleduji nesmrtelného Roberta, pronásledovaného temnou stranou, jak běhá z místa na místo, hledá symboly a luští šifry.. Sice je to vždycky podle stejné šablony, ale mně se ta šablona náhodou moc líbí!

Inferno navíc poukazuje na globální hrozby dnešního světa - neúnosné přelidnění, negativní eugenika, šíření smrtícího viru. Četba v době pandemie zážitek ještě umocní a vede k hlubšímu zamyšlení nad budoucností lidstva, za což přidávám jednu hvězdu navrch.

"Nejtemnější místa v pekle jsou vyhrazena těm, kdo si v časech mravní krize zachovávají neutralitu."