keselylenka keselylenka komentáře u knih

Prodavač snů Prodavač snů Augusto Cury

Knížka mě nadchla, myšlenka je hluboká, ale v dnešním světě asi nemá moc šancí na přežití. Mě autor každopádně alespoň přiměl k tomu, abych se na chvíli zastavila a zamyslela.

01.11.2012 5 z 5

Přípravka Přípravka Curtis Sittenfeld

Miluju knihy z prostředí školy ať už střední nebo vysoké, tady jsem ale byla moc zklamaná. Kniha se vlekla, nakonec jsem ani nebyla schopná ji přečíst. Myšlenkové pochody hlavní hrdinky jsem prostě nepochopila.

01.11.2012 1 z 5

Mistr X Mistr X John Lutz

První kniha, kterou jsem od Lutze četla. Kniha se mi četla dobře, děj měl spád a pro mě spoustu překvapivých momentů. Bohužel po té co jsem přečetla další knihy od tohoto autora zjistila jsem že používá pořád stejné schéma.

01.11.2012 4 z 5

Kniha tajemství Kniha tajemství Tom Harper (p)

Kniha mě nebavila, došla jsem asi do půlky a dál jsem ji nedočetla. Pro mě byla příliš nudně napsaná.

01.11.2012 2 z 5

Historická chronologie Historická chronologie Marie Bláhová

Knížku jsem si jako student historie musela koupit a musím říct, že byla skvělým pomocníkem při studiu. Dneska už se sice věnuji úplně něčemu jinému, ale knížka má stále místo v mé knihovně.

Jejich veličenstva pyramidy Jejich veličenstva pyramidy Vojtech Zamarovský

První knížka, kterou jsem četla o starověkém Egyptě a o pyramidách. Knížka je krásně napsaná a co oceňuji nezaměřuje se jen na ty nejznámější pyramidy v Gíze, ale i na ty ostatní, kterých je v Egyptě mnoho. Rozhodně můžu všem, kteří mají rádi historii doporučit.

Za sedmi divy světa Za sedmi divy světa Vojtech Zamarovský

Tato knížka mě kdysi inspirovala k tomu, abych se začala zajímat o historii, kterou jsem nakonec i vystudovala. Kniha se skvěle a čtivě napsaná, jako ostatně všechny knížky od pana Zamarovského.

31.10.2012 5 z 5

Vrcholné okamžiky starého Egypta Vrcholné okamžiky starého Egypta Christian Jacq

Knížka se mi líbila, ale co mi trochu vadí je, že se autor hodně ve svých dílech opakuje. Stačí si přečíst tak 5 jeho knížek a zjistíte že část obsahu je hodně podobná, i když napsaná jinými slovy.

31.10.2012 3 z 5

Toulky Egyptem faraonů Toulky Egyptem faraonů Christian Jacq

Mám ráda všechny knížky o starověkém Egyptě. Christian Jacq o něm podle mě píše velmi čtivě. Knížka se mi líbila a vracím se k ní.

31.10.2012 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Dneska jsem potřetí dočetla tento poslední díl série a opět se dostavil ten stejný pocit prázdnoty. Harryho jsem četla tak dlouho, že se stal prakticky součástí mého života. Každopádně poslední díl byl skvělým rozuzlením celé serie. Nezbývá než doufat, že Rowlingová objeví jiný skvělý svět, který vloží na papír.

31.10.2012 5 z 5

Matýsek a Majdalenka – báječné čtení pro nejmenší Matýsek a Majdalenka – báječné čtení pro nejmenší Marie Kšajtová

Koupila jsem synovi, moc dobře se čte. Hezké pohádky

30.10.2012 5 z 5

Knížku jsem sice přečetla jedním dechem, ale asi jsem čekala trochu něco jiného. Nelíbilo se mi rozuzlení děje. Byla jsem nadšená z fotek, myslím, že je to velmi originální nápad, takhle doplnit knihu.

29.10.2012 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Knížka se mi líbila, přečetla jsem jí za jediný den. To co podle ní natočili bych ani nenazvala filmem, ale hrůzou. Jsem moc ráda, že jsem nejdříve četla knížku, protože jinak bych do toho ani nešla.

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

První díl celé trilogie je skvělý. Nemohla jsem se od knížky odtrhnout a přečetla jsem ji prakticky jedním dechem. Líbilo se mi také to, že konec nebyl prvoplánově průhledný, jak to u takových knih bývá. Bohužel další dva díly už mě docela zklamaly. Myslím, že by tento díl úplně stačil sám o sobě.

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Ač je to trochu ostuda, poprvé jsem tuto knihu četla až svému synovi. Každopádně musím říct, že se mi moc líbila a určitě si ji ještě několikrát přečteme.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Milá, krásná, příjemná kniha, plná spousty životních pravd, na které si ale musíte přijít sami.

Já a pan Darcy Já a pan Darcy Alexandra Potter

Nemohla jsem se dočkat, až si knihu konečně přečtu a to asi také způsobilo to, že jsem očekávala mnohem více, než mi nakonec kniha nabídla. Příběh je to sice hezký, ale na můj vkus příliš nudně napsaný. Děj je hodně předvídatelný. U některých pasáží jsem se tak nudila, že jsem přeskočila. Takže pro mě velké zklamání, které by ale asi nemuselo být, kdyby nebyla knize věnována taková reklamní masáž.

29.10.2012 2 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Harry Potter tvoří mé dospívání. Myslím, že první díl se mi líbil nejvíce, protože tam bylo toho tolik nového a navíc byl krásnou pohádkou. Celá serie mě naprosto uchvátila. Od doby vydání jsem všechny díly přečetla už třikrát a jistě ne naposledy.

28.10.2012 5 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Ačkoli jsem fanouškem Stmívání a podobných knih, tak musím říct, že tato kniha mě vůbec nenadchla. Dočetla jsem, ale spíše jen z povinnosti. Další díly už číst nebudu.
Dle mého názoru byl děj popsán docela nudně, bez náboje.
Určitě už jsem četla horší, ale tato knížka se mezi mé oblíbené nezařadí.

28.10.2012 2 z 5