Přípravka

Komorně laděný román líčí zážitky dospívající dívky, která stráví čtyři roky na prestižní internátní střední škole daleko od domova, uprostřed spolužáků z daleko vyšší společenské vrstvy, i proces jejího vlastního psychického a lidského vyzrávání. Snaží se přizpůsobit a nakonec se jí podaří vybojovat si v kolektivu své místo. Těsně před koncem studia, když do školy přijede reportérka, povolí ale kontrola její železné sebekázně a Lee ze sebe vychrlí všechny výhrady, jež vůči Ault School má, a jež jsou do jisté míry podmíněny i komplikovanými procesy, které se odehrávaly pouze v její hlavě, bez jakéhokoliv zlovolného přičinění okolí. To se od ní po vyjití článku odvrátí: rodiče na ni zanevřou, spolužáci i učitelé se cítí ukřivděni. Z Lee je opět outsider, možná větší, než při nástupu na školu…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/50_/5000/pripravka.jpg 3.418
Vydáno:, Olympia

Prep (2005)

Kniha Přípravka

jsemvlastovka

Příšerný překlad, překlepy, hrubky... Ale příběh i hlavní hrdinku jsem si zamilovala. Určitě bych knihu nekrátila... Skvělý komorní příběh, hodně odlišný od běžné young adult literatury.

Lorej
03.10.2017

Myslím, že by se dal příběh hodně zkrátit, na mě tam bylo moc "okecávání"... Ale jinak jsem si knihu užila.

lucmat
10.10.2013

Knihy ze školního prostředí mám ráda, tato příliš nezaujala. Pro mě až moc popisná, hrdinka vzpomíná a vypráví o svých školních letech.

keselylenka
01.11.2012

Miluju knihy z prostředí školy ať už střední nebo vysoké, tady jsem ale byla moc zklamaná. Kniha se vlekla, nakonec jsem ani nebyla schopná ji přečíst. Myšlenkové pochody hlavní hrdinky jsem prostě nepochopila.

Curtis Sittenfeld
americká, 1975