Třetí tajemství

Klement XV. má za sebou tříletou papežskou službu, když začne vznášet pochybnosti o dávných církevních dogmatech. Jeho tajemník Colin Michener, je hluboce znepokojen nejen posunem v papežově smýšlení, ale také tím, že Klement stále častěji navštěvuje tajnou svatyni v útrobách vatikánských archivů, kde jsou uloženy vzácné historické listiny. Michenerova ostražitost dostoupí vrcholu, když ho papež vyšle do Rumunska za starým knězem, který zřejmě jako jediný zná skutečné znění proroctví, jež v roce 1917 vyjevila Panna Marie třem dětem v portugalské Fatimě. Je možné, že papežovo podivné chování nějak souvisí s oním proroctvím? Odhalil snad tajemství, které doposud zůstávalo skryto? Mohlo se skutečně stát, že svět nezná pravdivou a úplnou podobu poselství Ježíšovy matky? Hledání odpovědi na tuto otázku zavede Michenera na nebezpečnou stezku plnou šifer, zločinu a soupeřících náboženských doktrín. A jak se zdá, jeho počínání je trnem v oku zejména kardinálu Albertu Valendreovi, který je odhodlán k jakýmkoli činům, jen aby se stal dalším papežem…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56339/treti-tajmestvi-56339.jpg 4.2174
Literatura světová, Dobrodružné

22.11.2020

Dobře se čte

GYROTOURBILLON
14.10.2020

Výborná kniha pro toho , kdo má rád vše ohledně historie Vatikánů , papežů , pochopitelně též poselství z Fatimy , to vše a více autor zachytil v tomto románu. Medzugorii moje babička navštívila , a jako oddaná křesťanka přijela s naplněným pocitem i vírou. Rozhodl jsem se přečíst knihu Pasáčci z Fatimy , kniha SB k tomu taktně poukazuje. Zda mě nadchne, ovlivní či jinak nakopne uvedu v komentáři , až ji přečtu ( tedy jestli ).
Tato kniha u mě splnila očekávání dávám 5 *

petulik330
17.06.2020

Velice dobře napsaná kniha, která čtenáře dokáže napánat ojledně onoho tředího tajemství. Na začátku knihy jsem si říkala, co může být tak důležitého ve Vatikánských archívevh a autor to odhalení protahoval pomalu až na samotný konec. Super kniha.

DzordanoChruno
10.11.2019

Pozitíva: veľmi zaujímavá téma, obdivuhodne svedomitá autorova príprava - podklady a metriál musel zbierať roky; a v neposlednom rade absencia Agenta Bavlnku v deji (pre neznalých: hrdina iných kníh autora, niečo ako Agent 007, ale s ľudskou tvárou; čo však paradoxne z neho robí ešte nepravdepodobnejšiu a tým pádom neznesitelnejšiu postavu než je James Bond).
Dej a zápletka sa rozvíja pomaly, ale sľubne - zákulisie katolíckej cirkvi, intrigy, boj o moc, snaha o zamlčovanie pravdy, politikárčenie. Koho by to nezaujalo? Kto je ešte v dnešnej dobe taký odovzdaný veriaci, aby si nepripúšťal ľudské vplyvy v náboženstve, smerujúce iba k upevneniu moci, k honobeniu majetku, klamstvám a pretvárke? Kam sa stratilo to čisté, pravdivé, božské? Kto by nechcel odhaliť pravdu?
Žiaľ, autor rýchlo skĺzne k zbytočným a hlúpym skratkám, k obhajobe vlastných plytkých predstáv a presvedčení. Pudy 1. signálnej sústavy sú tu zamieňané s láskou, slaboch je tu hrdinom, najvyšší cirkevní hodnostári sú bez mihnutia oka schopní vraždiť, u kladných hrdinov je zas vyzdvihovaná samovražda. Skrátka - zmätok v hlave autora sa preniesol aj do knihy a vyvrcholilo to primitívnosťou kvázi "novoodhalených" zjavení z Fatimy a Medžugorija. Mne sa to javí, akoby mal autor sám na základe nejakého poklesku v minulosti máslo na hlave a namiesto uznania viny sa snaží vykonštruovať obhajobu, ktorá sa publikovaním knihy stane pre neho rozhrešením.
Umelé zrýchľovanie akcie nelogickými a málo uveriteľnými skokmi knihu degraduje a tá tým paradoxne stráca údernosť - ak by to bolo napísané kultivovane, mohlo by to skutočne mať vplyv na zlepšenie stavu v cirkvi. Takto je to iba hlúpe a nudné. Skrátka brak. Kniha, ktorá pomieša pravdu a hlúposti je ešte horšia ako čistá fikcia.
S Berrym končím, je to strata času.

zdenaR
23.05.2019

Velmi čtivý román vhodný pro milovníky tajemna a napětí.
Dobře je zde vidět, jaká je katolická církev a čeho je schopná pro dosažení svých cílů - nakonec to dokazuje celá její historie (i když je to román, skutečnost je ještě horší).
Prostě náboženství (církev) opravdu není totožné s vírou.

Nikita04
08.09.2017

Toto je jediná kniha od Steva Berryho, která mě prostě nezaujala. Spolu s Jantarovou komnatou je to jeho nejméně povedená kniha.

raty
09.08.2017

Atraktivní námět zaručuje čtivost příběhu. I přes pomalejší začátek, který byl asi nutný k seznámení s tématem, dávám 5 hvězdiček.

čef
30.07.2017

Na téma krize, tajemství a zvrácenosti kléru katolické církve jsem již přečetl řadu knih. Dnes mám dojem, že tato je psána tak nějak poctivěji. Samozřejmě, jde o dobrodružnou knihu, plnou napínavých situací, intrik, vydírání a vražd, ale poselství je zde jasné - ještě pořád je naděje, ještě je možné přijít s pravdou, která osloví mnohem více lidí než dnes. Stále je zde silná skála, na které je možné postavit něco užitečného a opustit neudržitelná dogmata starého přežitého světa.