Císařova hrobka

Hrobka prvního čínského císaře, střežená podzemní terakotovou armádou, byla po více než dva tisíce let skryta lidským zrakům. A přestože je v dnešní době považována za jedno z největších archeologických nalezišť světa, čínská vláda do ní stále odpírá plný přístup. Proč? Nalézt odpověď je úkol pro Cottona Malonea, jehož životem otřásl mail s odkazem na neznámou internetovou stránku. Po přihlášení spatří Cassiopeiu Vittovou, ženu, která mu už několikrát zachránila život, kterou mučí záhadný muž a vznáší směrem k Malloneovi stručný požadavek: „Pokud ji chcete udržet při životě, dejte mi ten předmět, který vám svěřila do úschovy.“ Potíž spočívá v tom, že Cassiopeia Maloneovi žádný předmět nepředala a on sám nemá tušení, oč by se mohlo jednat. Je ovšem odhodlán svou přítelkyni zachránit ze spárů nebezpečných šílenců, a tak se vydává na nejnebezpečnější misi svého života, při níž čelí nejen nelítostnému starodávnému bratrstvu, ale také současným mocným v Číně, tedy v zemi, kde má lidský život velmi nízkou cenu… ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/60_/60934/cisarova-hrobka.jpg 4.2159

Cotton Malone (6.)

Vydáno:, Domino

The Emperor´s Tomb (2010)

Kniha Císařova hrobka

vlkcz

Ne že by se to nedalo číst, ale mě prostě ty Cottonovy asijské příhody neberou. Ještě slabší než Benátská zrada, hlavně nesmyslné. Motivace Rusů by byla ještě pochopitelná. Na ropě stojí jejich ekonomika, a kdyby se ukázalo, že je ropy dost a srazilo by to její cenu, tak jsou nahraní. Číňanům by takový kolaps ceny vyhovoval, jenže by k němu stejně nedošlo. Náklady na těžbu by rostly i nadále a pod určitou cenou by se těžba nevyplatila a řada vrtů by se zavřela.

Misa25
15.06.2018

Tato kniha se mi cetla hure nez ostatni ze serie, a to ne proto, ze by me nebavila, ale kvuli casu, konecne se u Cottona neco deje ;-))) verim, ze dalsi dily budu cist se zapalem, jako vzdy :-)

Danuše7
15.08.2017

zase napínavé, jen to s tou ropou bylo takové mimo

genie
29.12.2016

Další skvělé dobrodružství všeznalého a "všehoschopného" Malona, kterému v tomto příběhu zdatně sekundoval nevyzpytatelný Viktor. Po předchozím díle jsem si zase spravila chuť.

iveta3689
23.12.2016

Čtivé, svižné. Nápad s nevyčerpatelností ropy je opravdu neotřelý, to chválím. Trochu jsem měla problém s čínskými jmény (a taky vrtkavostí povah), v tom jsem se ztrácela (ale jde jen o zvyk).

renefer
23.06.2016

Čekala jsem, co bude po smrti jedné z hlavních postav. A bylo to pěkné. Dobrodružné, napínavé, romantika. Zajímavý náhled do světa staré Číny.

Joges
25.05.2016

Bylo příjemné i poučné toulat se místy, kterými procházeli hlavní protagonisté a poznávat zeměpisné a historické skutečnosti, ovšem akce a dobrodružství, ze kterých hrdinové vyvázli vždy bez zranění, bylo nepočítaně, proto jsem byl rád, když jsem se pročetl k závěru, který se poměrně, docela, možná vydařil. Berry mohl knihu propracovat / sestavit i lépe (70%).

raty
03.09.2015

Příběh měl spád. Dobrou zápletku. Dobré prostředí. Kniha mi ani nepřipadala nejslabší ze série a ráda zkusím další díl.

Steve Berry

Steve Berry