Císařova hrobka

Hrobka prvního čínského císaře, střežená podzemní terakotovou armádou, byla po více než dva tisíce let skryta lidským zrakům. A přestože je v dnešní době považována za jedno z největších archeologických nalezišť světa, čínská vláda do ní stále odpírá plný přístup. Proč? Nalézt odpověď je úkol pro Cottona Malonea, jehož životem otřásl mail s odkazem na neznámou internetovou stránku. Po přihlášení spatří Cassiopeiu Vittovou, ženu, která mu už několikrát zachránila život, kterou mučí záhadný muž a vznáší směrem k Malloneovi stručný požadavek: „Pokud ji chcete udržet při životě, dejte mi ten předmět, který vám svěřila do úschovy.“ Potíž spočívá v tom, že Cassiopeia Maloneovi žádný předmět nepředala a on sám nemá tušení, oč by se mohlo jednat. Je ovšem odhodlán svou přítelkyni zachránit ze spárů nebezpečných šílenců, a tak se vydává na nejnebezpečnější misi svého života, při níž čelí nejen nelítostnému starodávnému bratrstvu, ale také současným mocným v Číně, tedy v zemi, kde má lidský život velmi nízkou cenu…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60934/cisarova-hrobka.jpg 4.1176

Cotton Malone 6.

Vydáno, Domino

The Emperor's Tomb, 2010

Kniha Císařova hrobka

Mystifica

Kniha mě bavila, opět jde o james-bondovsky akční detektivku s historickými realiemi, tentokrat z prostředí Činy. Na dovolenou ideální jednoduchá četba, kde se třeba i něco nového dozvíte.

petulik330

tato kniha se mi moc nelíbila, což je u knih od tohoto autora neobvyklé. Děj se táhl a nedokázal mě vtáhnout do děje.

Artep5244
27.12.2019

Čtení této knihy u mě bylo jako na houpačce. Ze začátku mě příběh bavil, pak vůbec. Pořádně jsem se začetla až ve čtvrté části knihy, kdy se začalo trochu přiostřovat a nad někdy nudným popisem převládl dialog.

Niraj
01.07.2019

Mám štěstí, že je to moje první kniha tohoto autora a tím pádem i první ze série "Cotton", takže rozčarování některých kolegů níže se mě netýká. Kniha mě bavila a to jsem od knihy tohoto žánru žádal. Tedy splněno. Dozvěděl jsem se i dost informací z historie Číny a jejich politického zákulisí. A nakonec jsem zjistil, že ona abiotická ropa v příběhu zmíněná není úplný výmysl pana autora, ale že je to jedna z teorií, které se opravdu spoustu let prověřují. Zajímavé.

vlkcz
16.02.2019

Ne že by se to nedalo číst, ale mě prostě ty Cottonovy asijské příhody neberou. Ještě slabší než Benátská zrada, hlavně nesmyslné. Motivace Rusů by byla ještě pochopitelná. Na ropě stojí jejich ekonomika, a kdyby se ukázalo, že je ropy dost a srazilo by to její cenu, tak jsou nahraní. Číňanům by takový kolaps ceny vyhovoval, jenže by k němu stejně nedošlo. Náklady na těžbu by rostly i nadále a pod určitou cenou by se těžba nevyplatila a řada vrtů by se zavřela.

Misa25
15.06.2018

Tato kniha se mi cetla hure nez ostatni ze serie, a to ne proto, ze by me nebavila, ale kvuli casu, konecne se u Cottona neco deje ;-))) verim, ze dalsi dily budu cist se zapalem, jako vzdy :-)

Danuše7
15.08.2017

zase napínavé, jen to s tou ropou bylo takové mimo

genie
29.12.2016

Další skvělé dobrodružství všeznalého a "všehoschopného" Malona, kterému v tomto příběhu zdatně sekundoval nevyzpytatelný Viktor. Po předchozím díle jsem si zase spravila chuť.

Terror
Terror