keselylenka keselylenka komentáře u knih

Velký král Přemysl I. Otakar Velký král Přemysl I. Otakar Vlastimil Vondruška

Po husitské epopeji jsem se po pár letech pustila i do této. Co hodnotím rozhodně kladně, je množství postav. Sice i Přemyslovců bylo až až, ale u husitské epopeje jsem se v potomcích a manželství tak ztrácela, že jsem si musela kreslit rodokmeny. Hvězdičku odebírám za to, že prostě na knize je znát, že je psána mužem. Mnohem více by se mi líbily pasáže o Přemyslově osobním životě.

14.02.2024 4 z 5

První osoba jednotného čísla První osoba jednotného čísla Haruki Murakami

Po přečtení mám dost rozporuplné pocity. Trochu jsem měla pocit, že si autor řekl, že už dlouho nic nenapsal, tak hodil na papír, co mu zrovna běželo hlavou a vydal to. Však oni to čtenáři koupí a ještě v tom budou hledat smysl, který v tom ani není. Zábava... Jediné, co se knize nedá upřít, je opravdu krásný jazyk, jakým jsou ty zbytečnosti napsané.

11.09.2023 3 z 5

Tutanchamon: Století záhad a objevů Tutanchamon: Století záhad a objevů Miroslav Bárta

Moje naprostá fascinace starověkým Egyptem začala asi když mi bylo 13 a i když se ze mě egyptolog nakonec nestal, v mém srdci má tato civilizace místo stále. Možná právě proto jsem toho v této knize nenašla tolik objevného, jako najde někdo, kdo se o Tutanchamona doteď nezajímal. Hezké shrnutí

01.08.2023 4 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Kniha má trochu nepřesný název - 135 stran trpí Werther, ale trpíte i vy.

23.06.2023 2 z 5

Mexikopedie Mexikopedie Eva Kubátová

Úžasně zábavné, lidské a milé čtení o Mexiku, kde si každý najde to své. Dozvíte se něco z gastronomie, něco z historie, něco ze současnosti. Někde jsem se dočetla, že má celkem vyjít 5 dílů. No už teď je potřebuji všechny

21.05.2023 5 z 5

Lekce chemie Lekce chemie Bonnie Garmus

Cokoli napíšu tak nevystihne to, jak je tahle knížka dobrá. V jednu chvíli budete chtít plakat i se smát. Potřebovala bych více příběhů o Elizabeth. A rozhodně bych potřebovala vidět její pořad.

14.05.2023 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Tolik se mi v očekávání ta kniha vyhypovala, že mě vlastně musela zklamat. Rozhodně je výborná, výborně se čte, ale tak nějak jsem čekala něco více? Něco originálnějšího? Celé to vypadá jakou hloubku kniha má, ale podle mě nemá. Navíc Evelyn neustále opakuje jak ničeho nelituje, ale ta lítost, ten smutek z toho úplně ční. A ten zvrat na který pořád čekáte, za mě zbytečný.

21.03.2023 4 z 5

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Moje první setkání s Kenem Follettem a vím, že si od něj přečtu všechno. Jestli napíše telefonní seznam, tak i ten. Úžasně čtivě zpracované dějiny, s postavami žijete. Když jsem na úvodu knihy viděla seznam postav, bála jsem se, že se budu ztrácet, ale vůbec. Všechno krásně zapadá.

22.12.2022 5 z 5

Atlasova šestka Atlasova šestka Olivie Blake (p)

Bohužel, přes velký potenciál příběhu, nakonec propadák. K postavám jsem si neudělala vztah a co hůř necítila jsem skoro žádný vztah mezi nimi. Žádná chemie. V příběhu jsem se extrémně ztrácela a přiznám se, že jsem mu místy až nerozuměla. První půlku jsem vydržela hlavně kvůli prostředí knihovny, ale i té tam bylo nakonec tak málo, že druhou půlku už jsem jen přeskakovala, abych věděla, jak to dopadlo.

18.11.2022 2 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Bohužel mi kniha nesedla. Přitom jsem se tak těšila, ale nějak ke mě ty myšlenky nedošly.

03.07.2022 2 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Zibura opět nezklamal. Skvělé čtení o naší zemi, při kterém člověk zjistí, že ji ani zdaleka dobře nezná.

19.02.2022 5 z 5

Tohle bylo skvělé čtení. Už jsem o Jindřichovi VIII. A jeho ženách četla a viděla mnoho, ale takhle žensky, citlivě ale zároveň silně a hrdě jsem Kateřinu Aragonskou vykreslenou ještě neviděla. Opravdu byla pravá královna.

31.10.2021 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Bylo to dobré, ale nebylo to vynikající. Příběhy jsou otřesné, ale tak nějak mi tam něco chybělo.

16.09.2021 4 z 5

Katova dcera a král žebráků Katova dcera a král žebráků Oliver Pötzsch

Opět další skvělé pokračování. Zajímavý příběh, kde jako plus vidím to, že nejen prožíváme nové příběhy, ale také skládáme mozaiku minulosti. Hned jdu na další.

25.08.2021 5 z 5

Hříchy Hollywoodu Hříchy Hollywoodu Alessandra Torre

Za mě přesně splnila očekávání víkendového oddechu. Lehce se četla, romantika i erotika fungovala.

13.09.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nejdřív jsem se nemohla začíst, už jsem chtěla knihu odložit, ale nakonec jsem ráda, že jsem to neudělala. Působivý příběh

01.04.2018 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Začátek - opravdu jsem vážně uvažovala, že to vzdám a knížku odložím, mimo jiné taky proto, že na přečtení jsem měla jen 2 dny a vypadalo to nekonečně. Po 100 stránkách - konečně jsem se trochu dostala do toho, kdo je kdo a o co vlastně jde, začínám věřit, že 2 dny budou možná až moc. Konec - prakticky jsem nemyslela na nic jiného, než jak to dopadne. Posledních 5 vět mě zničilo a Adlerovi-Olsenovi jsem propadla. Doporučuji.

23.06.2014 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Knížka ve mě zanechala velmi rozpolcené pocity. Přijde mi, že jde o veskrze depresivní pohled na život, a že i věci, které jinak chápeme pozitivně jsou tady vykreslené velmi smutně, nebo až příliš surově. Rozhodně ale nejde říct, že život takový není. Já preferuji více optimističtější pohled na svět. Nicméně i tak je to kniha u které nelituju, že jsem ji četla a věnovala jí svůj čas. Sice se Vám možná bude zdát, že nic nemá smysl, ale možná Vás to i nakopne, něco změnit.

03.12.2012 5 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Po přečtení knížky "Já a pan Darcy" jsem byla k této dost skeptická. Musím ale říct, že mě příjemně překvapila. U knížky jsem se nenudila, zasmála jsem se a odpočinula. Za mě knížka měla vše co mít měla.

19.11.2012 5 z 5

Jednooký král Václav I. Jednooký král Václav I. Vlastimil Vondruška

Za mě ještě lepší než první díl. Historie naší země za Přemyslovců je velmi zajímavá a popravdě jsem ani netušila jak. Z hodin dějepisu si člověk odnese pár jmen a nabude dojmu, že jde o století klidu a míru a přitom je to takové drama plné šarvátek, politiky a zvratů.

27.05.2024 5 z 5