Tutanchamon: Století záhad a objevů přehled

Tutanchamon: Století záhad a objevů https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497110/bmid_tutanchamon-stoleti-zahad-a-objevu-j2p-497110.jpg 5 45 45

Přesně před sto lety – v listopadu 1922 – došlo na západním břehu starověkých Théb, v Údolí králů k jednomu z největších objevů světové archeologie. Egyptský chlapec Hussein Abd el-Rassul, který pracoval jako nosič vody při výzkumu britského archeologa Howarda Cartera, náhodně narazil na začátek kamenného schodiště vedoucího ke vchodu do hrobky. Během několika málo dní bylo jasné, že půjde o unikátní objev nevykradené hrobky staroegyptského vládce, který se měl tisíce let po své smrti stát snad nejznámějším panovníkem starověku… V roce 1922 se tak Tutanchamon probudil po více jak třech tisících letech k novému životu a jeho hrobka s pohřební výbavou, jež přesahuje hranice fantazie, i jeho krátká životní pouť dodnes nepřestávají uchvacovat celý svět. Publikace provází čtenáře osudovými milníky v životě krále, který byl v době své vlády ještě chlapec, jeho rodiny a slavných předků – dědečka Amenhotepa III., otce a legendárního náboženského reformátora Achnatona. Prostřednictvím textů a fotografií navštívíte jeho hrobku a vydáte se na cestu do staroegyptského zásvětí. Prožijete nervy drásající dny a týdny během objevování hrobky a budou vám odkryta tajemství, která hrobka může i nadále skrývat. Tutanchamonův příběh je totiž stále ještě rozepsán…... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tutanchamon: Století záhad a objevů. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (13)

jana0400
28.01.2024 5 z 5

Je to naprosto skvělá kniha s mým velmi oblíbeným tématem. O Starém Egyptě jsem přečetla už řadu knih, ale stejně mě nepřestává fascinovat.
Kniha je psána více faktograficky než poutavě, ale to budiž odpuštěno, protože bohatá nadílka fotografií a zajímavých informací tento drobný nedostatek skvěle vyvažuje.
Za mě jednoznačně plný počet hvězd.

martin č.
04.01.2024 5 z 5

Půjčil jsem si Tutanhamouna v knihovně spíš na prolistování (je to vizuálně krásná kniha), ale překvapil mě i obsahově. Egypt jsme hltal a starověkem se bavil před 20ti -30ti lety a nenapadlo by mne, že na takto profláklé téma (2x jsme byl i na fantastické výstavě replik na brněnském výstavišti) mne ještě něco překvapí. Ale překvapilo. I když, jak je tu pode mnou sem tam zmíněno, prof. Bárta nepíše snad úplně poutavě a občas je to rozhárané, podané informace vážně stojí za to. Jak k okolnostem Carterova objevovaní, tak k historii 18. dynastie i k samotným hrobkám té doby. A to (SPOILER), že se dnes vážně uvažuje, že jsou v Tutanchamonově hrobce ještě další místnosti mne fakt zaujalo.


cérka
28.11.2023 5 z 5

Moc krásná publikace pro všechny laické milovníky starověkého Egypta. Obrazová příloha je dokonalost sama a Miroslav Bárta se ukázal jako výborný vypravěč. Pouze váha knihy se, při čtení bez podložky, jevila jako mírná komplikace. Přečteno za 2 dny ;)

všechny komentáře

Související novinky (1)

Most sebevrahů, Jelení vršek a další knižní novinky (47. týden)

20.11.2022


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Tutanchamon: Století záhad a objevů v seznamech

v Právě čtených3x
v Přečtených52x
ve Čtenářské výzvě14x
v Doporučených9x
v Knihotéce76x
v Chystám se číst40x
v Chci si koupit16x
v dalších seznamech1x