Atlasova šestka přehled

Atlasova šestka
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495771/bmid_atlasova-sestka-aHD-495771.jpg 3 258 258

Atlasova šestka série

1. díl >

Alexandrijská společnost, sdružení správců dávno ztraceného vědění největších civilizací a přední tajný spolek magických akademiků na světě. Ti, kdož si zaslouží místo mezi Alexandrijci, získají život plný bohatství, moci a věhlasu dalece přesahující naše nejdivočejší představy. Každých deset let je vyvoleno šest unikátně nadaných čarodějů a čarodějek, aby se ucházeli o posty noviců. V posledním ročníku byli vyvoleni Libby Rhodesová a Nico de Varona, nedobrovolné polovice nevyzpytatelného celku, kteří dokáží ovládat každou částici světa kolem nás. Reina Mori, naturalistka se znalostí jazyka samotného života. Parisa Kamaliová, telepatka znalá všech cest v hlubinách podvědomí a zběhlá v průzkumu nesčetných světů lidské mysli. Callum Nova, empat snadno zaměnitelný s manipulativním iluzionistou, který dokáže ovlivňovat k obrazu svému nejzamotanější lidské pudy a činy. A konečně Tristan Caine, který prohlédne každou iluzi a odhalí dřeň reality – což je schopnost tak vzácná, že ani Tristanovi rovní nedokáží zcela odhadnout její dopady. Při náboru se novici od tajemného Atlase Blakelyho doví, že mají přesně rok na to, aby se kvalifikovali k zasvěcení. Během onoho roku bude aspirantům povolen předběžný přístup k archivům Společnosti a budou souzeni na základě osobních přínosů k různým tématům nemožného: času a prostoru, štěstí a mysli, životu a smrti. Zasvěcení však bude nabídnuto jen pěti z nich. Jeden bude eliminován. Šest potenciálních kandidátů tak bude muset celý rok bojovat o přežití, a pokud se dokáží mezi svými rivaly prosadit, většina jich také přežije. Většina.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Laser-books (Laser)
Originální název:

The Atlas Six , 2020


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Atlasova šestka. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (72)

veriszv
31.05.2024 4 z 5

Miluju tu atmosféru, pomalej děj, důraz na vztahy a intriky…
Pokud jste milovníci akce, asi to nebude nic pro vás, ale pokud máte rádi takové to pomalé odkrývání okolností a důraz na charaktery, mohlo by se vám to líbit.
Navíc v Atlasově šestce mě moc bavil i dobře promyšlený magický systém.
Pokud s pomalým tempem příběhu občas bojujete, ale přesto o něj nechcete přijít, doporučuju audioverzi, kterou má na svědomí vydavatelství Témbr a Jakub Saic, nevím proč, ale ty pomalejší příběhy jsou pro mě v audiu často lépe stravitelné než na papíře.
Přijde mi, že tato kniha nemá úplně nejlepší ohlasy, ale já jsem byla moc spokojená a těším se na další díl!

čef
21.04.2024 3 z 5

Příběh této knihy by se dal odvyprávět v několika rozvitých větách, zaplnil však přes 400 stran. Jsou zde sice docela dobré psychologické postřehy, pár vtipných a duchaplných dialogů, možná trochu výpotků z fyziky času a prostoru, ale to je tak asi vše. Magické čarování pro mne není a tak tato kniha pro mne dosáhla na první místo v nelibosti. Zřejmě jsem fantasy ignorant.


thekath
12.04.2024 3 z 5

Takhle, obálka je mnohem lepší než příběh samotný. Moc jsem se těšila, ale nakonec to nebyla taková bomba, jak jsem čekala. To, že tam ten fantasy svět byl takový zmatečný mi nevadilo. Bavily mě tam vztahy mezi jednotlivými postavami. Ale co mě doopravdy vysíralo byla autorky rádoby intelektuálnost s jakou děj psala, postavy mluvily naprosto neuvěřitelně a celý to bylo takový strojený. Závěr byl celý nepochopitelný a zmatečný - autorka se asi chtěla pokusit o jakýsi šokující zvrat, ale vyznělo to spíš křečovitě a neuvěřitelně. Druhý díl si přečtu, protože mě zajímá, jak se postavy dál vyvinou, ale nijak odvařená z téhle knihy nejsem. A je to škoda.

všechny komentáře

Související novinky (3)

Vychází Jenom nestvůra, Jako stín a další knižní novinky (40. týden)

02.10.2022


Šest neobyčejných mágů. Pět šancí na vítězství. Jeden tajný spolek.

02.09.2022


Vychází Čtenářský diář 2023, Sváděj mě a další knižní novinky (35. týden)

28.08.2022


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Atlasova šestka v seznamech

v Právě čtených21x
v Přečtených298x
ve Čtenářské výzvě35x
v Doporučených9x
v Knihotéce217x
v Chystám se číst345x
v Chci si koupit95x
v dalších seznamech5x

Štítky knihy

magie čarodějnice čarodějové fantasy

Autorovy další knížky

Olivie Blake (p)
americká
2022  67%Atlasova šestka
2023  84%Mechanika lásky
2023  65%Atlasův paradox
2024  0%Vládci smrti