Velký král Přemysl I. Otakar ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

První část čtyřdílné románové fresky o životě posledních přemyslovských králů. Historická sága začíná v českém knížectví, rozvráceném rodovými spory, v němž se vlády ujímá mladý Přemysl Otakar I. Postupně upevňuje moc, získává zahraniční spojence a za pomoc císaři získává královskou korunu. Dostane se do sporu s církví, je dán pražským biskupem do klatby, ale dosáhne smíru s církví a vojensky vpadne do rakouských zemí. Jeho politické úspěchy otevírají cestu českému království mezi evropské velmoci 13. století....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/184806/velky-kral-premysl-i-otakar-184806.jpg 4.5864
Nahrávám...

Komentáře (176)

Kniha Velký král Přemysl I. Otakar

lenyleny
20. února

Po přečtení všech dílů Husitské epopeje jsem si myslela, že nic lepšího od mého oblíbeného spisovatele již číst nelze. A ejhle. První díl Přemyslovské epopeje mne nadchnul ještě víc. Díky panu Vondruškovi a paní L. Vaňkové se začínám velmi dobře orientovat v našich dějinách. Další díly si určitě nenechám ujít.

Lenndy
19. ledna

Knížku jsem četla na doporučení kolegyň z práce a opravdu nezklamala.Velmi zajímavé počtení o době krále Přemysla Otakara I.Zajímavé jak to v té době chodilo.Už se těším na další díly.


Ronnie68
11. ledna

Skvělá kniha, která zachycuje boj o český trůn ... příběh Přemysla Otakara I. mě zaujal ... a i když kniha není zrovna útlá .... čte se jedna báseň ... jen v první knize není příběh Přemysla dotažen úplně do konce a proto se hned musím pustit do druhého dílu ... :)

ivoiro
02. ledna

Říkám - skvělé. Jak již někdo psal dřív, skvělá výuka dějepisu. Průběžně jsem vyhledával fakta na internetu. Určitě palec nahoru!!!

Jasmine111
28.11.2021

Nádherná cesta zpět v čase do doby, kdy mladý král bojuje o české království! Velká úcta k této osobnosti. Velkolepý příběh plný souvislostí, které se člověk ve škole nenaučí a je velká škoda je neznat. Hned od prvních řádků jsem byla pohlcená příběhem a začetla jsem se tak, že jsem si vše užívala plnými doušky. Celým zpracováním jsem nadšená! Jsou zde souvislosti ovlivňující celou zemi a zároveň silně osobní pojetí. Knížka je dlouhá, ale každá stránka stojí za to! Už se chystám na další díl Václav I. a jsem moc zvědavá, o jaké zajímavosti obohatím svůj obzor :-). Pokud vám knížka dokáže něco předat, v tom spočívá její síla. A tato vám rozhodně má co nabídnout, dokonce vám zprostředkuje nevšední pohled na středověk. Kdo miluje historii, tohle dílo ho rozhodně nemůže zklamat! :-)

Racek213
11.10.2021

Ach jo, historik se spisovatelským nadáním, to je kombinace! Vondruška je super..

zandu
11.10.2021

Ufff. Dočteno. Kdyby se dějepis vyučoval takovouto formou, tak by mě ve škole i bavil :-)
Mé první (a určitě ne poslední) setkání s panem Vondruškou. Velmi čtivě a i zábavně podaná historie.

Lutzinka
07.10.2021

Toto mě bavilo! Jako fakt. V postavách se dá celkem orientovat a není jich úplně tolik, jako v jiných historických dílech.
Přemysl byl rozhodně obdivuhodná osobnost a já jsem ráda, že jsem se díky této knize dozvěděla víc o Přemyslovcích a naší historii.
Psané poutavě, a přestože je to kniha o 600 stranách, tak se to čte vážně dobře.
Pokud chcete dobrý příběh a zároveň oprášit dějepis, tak se rozhodně dejte do čtení! :-)

1 ...