Velký král Přemysl I. Otakar ekniha

První část čtyřdílné románové fresky o životě posledních přemyslovských králů. Historická sága začíná v českém knížectví, rozvráceném rodovými spory, v němž se vlády ujímá mladý Přemysl Otakar I. Postupně upevňuje moc, získává zahraniční spojence a za pomoc císaři získává královskou korunu. Dostane se do sporu s církví, je dán pražským biskupem do klatby, ale dosáhne smíru s církví a vojensky vpadne do rakouských zemí. Jeho politické úspěchy otevírají cestu českému království mezi evropské velmoci 13. století....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/184806/velky-kral-premysl-i-otakar-184806.jpg 4.5864

Kniha Velký král Přemysl I. Otakar

lenyleny

Po přečtení všech dílů Husitské epopeje jsem si myslela, že nic lepšího od mého oblíbeného spisovatele již číst nelze. A ejhle. První díl Přemyslovské epopeje mne nadchnul ještě víc. Díky panu Vondruškovi a paní L. Vaňkové se začínám velmi dobře orientovat v našich dějinách. Další díly si určitě nenechám ujít.

Lenndy

Knížku jsem četla na doporučení kolegyň z práce a opravdu nezklamala.Velmi zajímavé počtení o době krále Přemysla Otakara I.Zajímavé jak to v té době chodilo.Už se těším na další díly.

Ronnie68

Skvělá kniha, která zachycuje boj o český trůn ... příběh Přemysla Otakara I. mě zaujal ... a i když kniha není zrovna útlá .... čte se jedna báseň ... jen v první knize není příběh Přemysla dotažen úplně do konce a proto se hned musím pustit do druhého dílu ... :)

ivoiro

Říkám - skvělé. Jak již někdo psal dřív, skvělá výuka dějepisu. Průběžně jsem vyhledával fakta na internetu. Určitě palec nahoru!!!

Jasmine111
28.11.2021

Nádherná cesta zpět v čase do doby, kdy mladý král bojuje o české království! Velká úcta k této osobnosti. Velkolepý příběh plný souvislostí, které se člověk ve škole nenaučí a je velká škoda je neznat. Hned od prvních řádků jsem byla pohlcená příběhem a začetla jsem se tak, že jsem si vše užívala plnými doušky. Celým zpracováním jsem nadšená! Jsou zde souvislosti ovlivňující celou zemi a zároveň silně osobní pojetí. Knížka je dlouhá, ale každá stránka stojí za to! Už se chystám na další díl Václav I. a jsem moc zvědavá, o jaké zajímavosti obohatím svůj obzor :-). Pokud vám knížka dokáže něco předat, v tom spočívá její síla. A tato vám rozhodně má co nabídnout, dokonce vám zprostředkuje nevšední pohled na středověk. Kdo miluje historii, tohle dílo ho rozhodně nemůže zklamat! :-)

Racek213
11.10.2021

Ach jo, historik se spisovatelským nadáním, to je kombinace! Vondruška je super..

zandu
11.10.2021

Ufff. Dočteno. Kdyby se dějepis vyučoval takovouto formou, tak by mě ve škole i bavil :-)
Mé první (a určitě ne poslední) setkání s panem Vondruškou. Velmi čtivě a i zábavně podaná historie.

Lutzinka
07.10.2021

Toto mě bavilo! Jako fakt. V postavách se dá celkem orientovat a není jich úplně tolik, jako v jiných historických dílech.
Přemysl byl rozhodně obdivuhodná osobnost a já jsem ráda, že jsem se díky této knize dozvěděla víc o Přemyslovcích a naší historii.
Psané poutavě, a přestože je to kniha o 600 stranách, tak se to čte vážně dobře.
Pokud chcete dobrý příběh a zároveň oprášit dějepis, tak se rozhodně dejte do čtení! :-)