katushah katushah komentáře u knih

Klasika, která nezestárne.

Krysař Krysař Viktor Dyk

Velmi hezký příběh.

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Krásná knížka. :)

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Hezké a čtivé.

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Vynikající příběh se spoustou rad a návodů na spokojenější život. :)

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Klasika, která nikdy neurazí.

Četnické humoresky 1 Četnické humoresky 1 Jan Cézar

Součást čtenářské výzvy.

06.11.2018 3 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Moc tomuto žánru neholduju, je to kniha do čtenářské výzvy.

06.11.2018 2 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Úžasné a dechberoucí dílo.

06.11.2018 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Příjemné oddechové čtení.

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Hezká oddechovka, ale znovu to číst nemusim. Hodila se mi do čtenářské výzvy. :)

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Stejně dokonalá, jako Manželé odvedle. Tato autorka umí psát velmi čtivě, napínavě a vždy s převratným koncem. Těším se na její další díla.

05.06.2018 5 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Výborná kniha. Krásné povídky. Trochu mi vadilo to velké množství postav a jmen, která se navíc ani nedají pořádně vyslovit.

05.06.2018 5 z 5

Faust Faust Johann Wolfgang Goethe

Je to hodně těžké literární sousto, musela jsem to číst po menších kouskách, po chvíli mi ty verše lezou na palici. Každopádně toto dílo v sobě skrývá tolik pravdivých věcí a tolik krásných veršů. Určitě se k tomu ještě budu vracet, protože 1 přečtení nestačí. :-)

23.03.2018 5 z 5

Leonce a Lena / Vojcek Leonce a Lena / Vojcek Georg Büchner

Leonce a Lena je pěkný příběh, ale nijak zvlášť mně nevzal. Za to Vojcek ano! Naprosto šílená povídka plná šílených postav, myslím, že tento příběh jen tak nezapomenu. :-)

23.03.2018 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Dívku ve vlaku miluji, ale po přečtení této kraviny už budu její tvorbu obcházet obloukem. Jak může do detektivky zamotat bulimii, esoteriku, mrtvoly ve vodě a kecy o hubnutí? Nejvíc mně dostali ty nadávky na ženu s nadváhou, kterou jsem já taky a rozhodně nechci tyhle pindy číst ve svým volným čase. Přijde mi to jako román pro ženy mixnutej návodem na hubnutí.

04.03.2018 2 z 5

Otevřela jsem jí v knihkupectví a už jí nedala z ruky. Vtipné a příjemné počtení a spousta inspirace a motivace. Jelikož se trochu amatérsky zabývám herectvím a psaním, tak jsem zde našla spoustu tipů, rad a informací o těchto 2 odvětvích. A jako bonus se dozvíte perličky z natáčení nových Gilmorek.

21.02.2018 5 z 5

Felidae Felidae Akif Pirincci

Já absolutně nechápu, co jsem to právě přečetla. Myslela jsem, že to bude komedie o kočkách a ona to je slátanina asi 10 různých témat, který k sobě vůbec nepasují a už vůbec nepasují ke kočkám. Alespoň, že to bylo místy vtipné, za humor dávám 3 hvězdy.

17.02.2018 3 z 5

Kruh Kruh Mats Strandberg

Velice mně tahle kniha překvapila. Je to nový zajímavý příběh a těším se na jeho pokračování.

17.02.2018 5 z 5