katushah katushah komentáře u knih

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Mám ráda autobiografie a tahle je brutální! Netušila jsem, co všechno je možné zažít na jednom obyčejném německém sídlišti. Super kniha, chytne člověka za srdce a skvěle se čte.

24.03.2017 5 z 5

Nejvíce se mi líbí Jáma a kyvadlo a Černý kocour. Moc hezké a zajímavé básně. Vřele doporučuji.

Havran (14 básní) Havran (14 básní) Edgar Allan Poe

Trochu mně přiváděla k šílenství, tím neustálým opakováním poslední fráze, ale to už k tomu asi patří. Je to báseň, která se vám vetře do mysli na dlouhou dobu. Nesmrtelná klasika.

Hollywood Hollywood Charles Bukowski

Mám ho ráda, ale tohle mně nechytlo. Moc postav, moc řečí kolem a kde nic, tu nic. Tohle je zatím asi nejslabší dílo, které jsem od něj četla.

24.03.2017 1 z 5

Poštovní úřad Poštovní úřad Charles Bukowski

Já mám mnoho známých, kteří pracují na poště, takže mi tato knížka je velice blízká. Je vtipná, stručná, jednoduchá. Nic extra náročného, pobaví a to je hlavní, proč číst Bukowského, hlavně pro zábavu! :)

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Krásný závěr celé triologie. Jen mi trochu vadilo, že některé pasáže byly moc zdlouhavé a trochu nudné. Mohlo by to být o trochu kratší, aby se to lépe četlo. Jinak je super a všem doporučuji.

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Tento první díl je brilantní. Úplně nový příběh, nový svět a sladká nevědomost, kdo a co, za tím vším stojí. Bohužel další dva díly mi přinesly zklamání, už to bylo úplně něco jiného, bylo tam přehršle věcí navíc a přišlo mi, že to ani chvílema nedává smysl. Takže doporučuji spíše jen tento první díl. :)

24.03.2017 4 z 5

Taky na to mám rozporuplný názor. HP miluji, takže jsem musela mít i tento díl. Ale trochu mně zklamal příběh jako takový, je to dost přitažený za vlasy a i když se mi líbí, že tam je můj favorit Draco Malfoy se svým podivuhodným synem, tak celková přeplácanost a častá nelogičnost děje mi kazí dojmy. Dávám 4 hvězdy jen díky tomu, že mám ten svět ráda. Jinak by dopadl hůř.

Netvor z temnot Netvor z temnot Duane Swierczynski

Vynikající triologie. Na videa jsem se nedívala, radši jsem si to představovala podle sebe. Na to, že jsem je koupila za pár kaček v levných knihách, tak jsou to skutečně kvalitní a vynikající detektivky.

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Má první Holeovka a hned jsem si jí zamilovala. Od té doby hltám všechny knihy od Jo Nesba a už se těším na letošní Žízeň. Všem vřele doporučuji!

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Stmívání mně nenadchlo, ale tahle knížka je super! Vynikající příběh, velmi chytlavý a dobře vymyšlený, četla jsem to ve dne, v noci jako kdysi Harryho Pottera. Doporučuji všem!

Puls Puls Stephen King

První Kingova kniha a zůstane mi v mysli asi navěky. Tato kniha má super děj a příběh, baví mně taková ta nejistota, že nikdo nic neví a tak se seberou a někam jdou s nadějí, že budou moudřejší a přitom prdlačka. Navíc má otevřený a trochu nejasný konec, proto často přemýšlím, jak to mohlo dopadnout. Vynikající kniha!

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

Je to má první kniha od Browna a velice mile mně překvapila. Myslela jsem, že to bude nuda, ale chytlo mně to a nasadilo mi to brouka do hlavy, jestli jsou ty informace o NASA pravdivé a co vlastně ta NASA dělá.

Aliance Aliance Veronica Roth

Mně se líbil film Divergence, tak jsem si přečetla i knížky a hodně mně zklamaly. Je to psané v podobném duchu jako Stmívání. Takový pubertální jednodušší děj, nic extra chytrého nebo zajímavého. Dočetla jsem to s donucením, abych věděla, jak to dopadne, ale nezaujalo mně to.

24.03.2017 4 z 5

Úžasně propracovaná triologie. Každý díl přináší plno zvratů a informací, které do sebe zapadají jako puzzle. Milostný trojuhelník je sice trochu kýč, ale v tomto provedení mi vůbec nevadí, spíš naopak. (Fandila jsem samozřejmě Peetovi) Celá ta koncepce moderního zuboženého světa mi přirostla k srdci, protože je to dost reálná vize budoucnosti. Přečetla jsem celou triologii už několikrát a stejně se k ní pořád ráda vracím. Nikdy mně neomrzí.

24.03.2017

Ty Ty Caroline Kepnes

Naprosto fantastická kniha! Chytlavá, zajímavá, originální. Příběh má co nabídnout. Ještě dlouho po dočtení mi leží v hlavě a musím si sehnat další díl Skrytá těla! Pořád přemýšlím nad tím, jestli takhle někdo může skutečně uvažovat a jestli není třeba někdo takový v mé blízkosti. :)

Asylum Asylum Madeleine Roux

Obálka děsivá a obsah knihy je spíše komický. Je to takový jednodušší příběh pro puberťáky, ale je chytlavý a dobře se čte. Možná zkusím druhý díl.

24.03.2017

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Bylo to první ruské dílo od prvního ruského autora a nemohla jsem si zvolit lépe. Knihu jsem hltala jedním dechem a její děj se mi vryl do paměti i do srdce. Je to ted mé nejoblíbenější dílo. A Dostojevskij nejoblíbenější autor. Jeho tvorba hladí po duši.

18.12.2011 5 z 5