katushah katushah komentáře u knih

Vyhořelá společnost Vyhořelá společnost Byung-Chul Han

Po jejím přečtení se mi změnil pohled na současný svět. Neuvědomovala jsem si, jak moc nás nové technologie mění a ovlivňují. Zároveň jsem tam našla útěchu, že jediná zoufalá osoba na zemi nejsem jen já, ale většina lidí. Co se mi nelíbilo byl ten šíleně těžký styl psaní a časté opakování některých věcí. Mohlo by to být kratší a jednodušší.

17.02.2018 4 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Moc hezký příběh a moc hezké myšlenky a názory. Otevřeně kritizuje společnost a svět, ve kterém žijem a všechny další ohavnosti. Akorát ta láska by tam vůbec nemusela být.

17.02.2018 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Vynikající kniha. Přečetla jsem jí za jeden den, byla jsem zvědavá, jak to dopadne. A konec byl krásná třešnička na závěr. Jediný, co mi trochu vadilo, bylo časté opakování stejných vět a myšlenek. Např. věta kde je naše dcera tam byla snad stokrát.

17.02.2018 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Nechápu, jak to mnoho lidí může nazvat perfektním dílem nebo dokonce nejlepším dílem od Jo Nesba? To jste asi nečetli Sněhuláka a další díly s Harry Holem. To byla dokonalá díla, alespoň pro mně. Tohle už je jen slabý odvar. Je tu hrozně moc postav a textu navíc, hodně omáčky, která není zas až tak podstatná a děj jako takový mně moc nezaujal. Nesbo to umí líp.

25.08.2017 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Romantika není můj oblíbený žánr, ale protože je v tomto díle plno cynismu a černého humoru, tak jsem si jí koupila. Knížka je svižná, čtivá, rychle to přelouskáte, na léto to byla super volba. U knihy jsem tedy nebrečela, ale naopak se smála u těch vtipných pasáží, takže dávám čtyři hvězdy.

Jaké je to v nebi? Jaké je to v nebi? Concetta Bertoldi

Super nahlédnutí do života média a do života po životě. Jestli má paní pravdu nebo nemá, to zjistíme jednou sami. :-)

Podsvětí Podsvětí Michal Šefara

Na knihu jsem byla hrozně natěšená, ale úplná bomba to teda nebyla. Líbí se mi prostředí Prahy, líbí se mi pasáže, které kritizují moderní životní styl a společnost, to bylo trefné. Ale odhalení záhady jako takové nebylo úplně tak šokující a zábavné, jak bych čekala. Celkem jsem se ke konci knihy nudila, pořád se tam opakují ty samé situace. Kdyby kniha měla o 100 stránek méně, tak by to bylo lepší. Celkově ale dávám čtyři hvězdy, byl to originální zážitek. Huh. :-)

Slza Slza Lauren Kate

Koupila jsem jí ve výprodeji za pár korun, jako takové oddechové letní čtení a kupodivu mně kniha dost zaujala a bavila. Nejdřív to začíná jako pubertální lovestory, ale tak od poloviny se k tomu přidává mystično a záhady a to jsem hltala jedním dechem. Ráda si přečtu pokračování. :-)

22.08.2017 5 z 5

Dospělé děti alkoholiků Dospělé děti alkoholiků Janet Geringer Woititz

Taky jí nemůžu sehnat, ráda jí od někoho koupím.

13.07.2017

Útěk z teritoria smrti Útěk z teritoria smrti Tom Isbell

Knížka se dobře čte, vtáhne čtenáře do děje, děj se mi celkem líbí. Nemůžu si ale nevšimnout hodně podobných až stejných námětů, které byly v Labyrintu či Hunger Games. Je tam mnoho podobných věcí, takže jsem z toho trochu zklamaná a otrávená, už mi to nepřijde tolik originální. Každopádně jako oddechová knížka na léto je fajn.

31.05.2017 4 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Nemám ráda červenou knihovnu, ale tohle není jen tuctové vyprávění o lásce. Je tam i mnoho jiných témat a popis jejího života se mi moc líbil. Nikdo to nemá v životě úplně jednoduché.

04.04.2017 5 z 5

První díl mně velmi nadchnul. Úplně nový příběh, nový nápad, navíc období druhé světové miluji, takže se mi jejich smyčka s každodenním bombardováním hodně líbí. Bohužel další díly už jsou jen pro smích. Zůstala bych jen u tohoto. :)

04.04.2017 5 z 5

Krédo: základy ekumenické dogmatiky Krédo: základy ekumenické dogmatiky Jan Milíč Lochman

Kniha skvěle vysvětluje základy křesťanství, bohužel místy byla pro mně jako lajka trochu nesrozumitelná.

04.04.2017 3 z 5

Germáni mezi Thorsbergem a Ravennou Germáni mezi Thorsbergem a Ravennou Friedrich Schlette

Velmi dobrá knížka. Bohužel ten přístupný způsob tam moc není. Jsou tam samá data, historie, odborné názvy. Vím, že to k historii patří, ale je to spíš jako učebnice než knížka na čtení.

04.04.2017 4 z 5

Keltské motivy v českých pověstech Keltské motivy v českých pověstech Jiří Svoboda

Velmi dobrá kniha. Na začátku je trochu teorie a pak je tam půlka knížky s popisem všech míst v ČR, kde můžeme najít keltskou symboliku. :)

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Je to klasika, která nikdy nezestárne a stojí za to si jí přečíst. Bohužel i mně se strašně těžko a dlouho četla, je tam mnoho informací, které nejdou tak snadno strávit. Ubrala bych tak půlku obsahu. I když pak by to zase asi nemělo takové kouzlo. :)

Tarot - Magie druidů Tarot - Magie druidů Philip Carr-Gomm

Vynikající karty. Jsou takové živelné, pudové, dají se dobře vykládat. Vždycky dobře poradí.

Tarot magického měsíce Tarot magického měsíce Barbara Moore

Krásné obrázky. Bohužel dost melancholické až depresivní, nemám z nich nejlepší pocit.

Egyptský tarot Egyptský tarot Clive Barrett

Nádherné karty, ale je těžší si na ně zvyknout. Navíc některé popisky mi přijdou trochu odlišné od klasického tarotu.

Čaroslečna Čaroslečna Terence Blacker

Milovala jsem jí jako dítě, taková předchůdkyně Harryho Pottera. :)