Dospělé děti alkoholiků

Autorka v knize vysvětluje, co to znamená být "dospělým dítětem alkoholika" a jaké to má důsledky pro jeho život. Popisuje myšlenky, pocity, postoje a reakce lidí, kteří vyrůstali v rodině, kde byl alkoholik. Ukazuje, jak byly jejich životy silně ovlivněny alkoholem, charakterizuje jejich vlastnosti a nejčastější problémy, mezi které patří hlavně nízká sebedůvěra a obtížné navazování sociálních kontaktů. Protože autorka léta pracuje v institutu, který těmto lidem pomáhá, nabízí i rady a konkrétní řešení, jak jim pomoci. Proto je kniha vhodná i pro poradenské pracovníky v oboru psychologie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164998/big_dospele-deti-alkoholiku-49A-164998.jpg 4.314
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Columbus (ČR)

Adult Children of Alcoholics

Kniha Dospělé děti alkoholiků

Alisce

Must read pro každé dítě alkoholika. Možná jsem od toho čekala něco víc, ale užitečná kniha rozhodně je. Až mě trochu vyděsilo kolik toho tato kniha vysvětluje. Ono když konečně zjistíte, že vaše vzorce chování, které někdy nechápete ani vy sami, nevychází z vás, ale úplně z něčeho jinýho a vy s tím můžete dokonce něco udělat, tak je to docela síla.

hankafor

Knihu vydalo v r. 2021 nakl. Portál

bersek
23.03.2018

Uzasna kniha doporucuji. Prectena za dva dny.

salamandrina
17.12.2017

Knihu nutno brát s rezervou, protože byla napsaná v 70.letech a od té doby se pohledy společnosti trošku změnily. Občas je to také trochu zjednodušující, což byla ale patrně nutnost - popsat všechny možné modely rodin alkoholiků není v silách nikoho. Základní principy jsou ale popsány velmi trefně, až mě, coby "dítě alkoholika" zamrazilo. Rozhodně mi to dalo hodně podnětů k přemýšlení a k dalším krokům co se sebou.

Popko
24.10.2017

Z psychologického hlediska velmi zajímavá kniha. Za dva dny přečtená.

katushah
13.07.2017

Taky jí nemůžu sehnat, ráda jí od někoho koupím.

Laring
28.06.2017

Téměř nemožné tuto knihu sehnat.